Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Jana 1000 Pozri príspevok
Vie mi niekto prosím poradiť?
Kúpili sme nákladné motorové vozidlo v 12/2009. Keďže je zima a vozidlo neprevádzkujeme - nepodnikáme s ním, ohlásili sme to na daňový úrad. A teraz ten problém: Podľa zákona by sme mali platiť štvrťročne preddavky na daň z motorových vozidiel. Platí táto povinnosť aj keď je vozidlo mimo prevádzky - nahlásené na daňovom úrade?
preddavky sa vypočítajú z predpokladanej dane (r.52) bližšie § 91 zákona....
0 0
Jana 1000 Jana 1000

Jana 1000 je offline (nepripojený) Jana 1000

Tie som si vypočítala, ale neviem či ich mám platiť, keď je motorové vozidlo "dočasne?" odhlásené. Za rok 2009 som spravila daňové priznanie. Teda za 12/2009. Zistila som a uviedla povinnosť platenia preddavkov. Potom oznámila na daňový úrad, zánik daňovej povinnosti, ale viem že určite zase vozidlo prihlásime. Mám dojem, že platiť nemusíme. Ale na dojmy pri daniach sa fakt spoliehať nedá...
Naposledy upravil Jana 1000 : 23.01.10 at 11:28
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Jana 1000 Pozri príspevok
Tie som si vypočítala, ale neviem či ich mám platiť, keď je motorové vozidlo "dočasne?" odhlásené. Za rok 2009 som spravila daňové priznanie. Teda za 12/2009. Zistila som a uviedla povinnosť platenia preddavkov. Potom oznámila na daňový úrad, zánik daňovej povinnosti, ale viem že určite zase vozidlo prihlásime. Mám dojem, že platiť nemusíme. Ale na dojmy pri daniach sa fakt spoliehať nedá...
Riadok č. 52 - uvedie sa výška predpokladanej dane, ktorá predstavuje súčet ročnej sadzby dane u jedného správcu dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru bežného zdaňovacieho obdobia a nie je oslobodené od dane. Tento údaj je východiskový pri platení preddavkov na daň podľa § 91 zákona.


§ 84
Predmet dane

(1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len "vozidlo"), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len "podnikanie").


Z Tvojho zadania nie je mi jasné ku akému dátumu si vozidlo odhlásila.

Podľa môjho názoru, ak je vozidlo k 1.1.2010 predmetom dane, berieš ho do výpočtu. Ak k 1.1.2010 nie je v predmete dane (odhlásila si ho), tam sa domnievam, že ročná sadzba za toto vozidlo nevstupuje do r. 52.
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

Mam takyto pripad. Konatel S.R.O. so sidlom v Ruzomberku (DU RBK), pouziva svoje sukromne MV na pracovne cesty. Auto je evidovane v BA, konatel tu ma bydlisko, aj prevadzku firmy. Potrebovala by som poradit, ktory je miestne prislusny DU na podanie DP k MV.

Podla clanku o miestnej prislusnosti z drsr mi to vychadza na DU BA V, ale nie som si ista. (Ak daňovník, ktorý má vozidlo evidované v Bratislave, a ktorý zároveň nie je miestne príslušný podľa § 3 zákona č. 511/1992 Zb. k daňovým úradom nachádzajúcim sa v Bratislave, správcom dane z motorových vozidiel je Daňový úrad Bratislava V.)

Odobri mi to prosim niekto???
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
§ 90 ods. 2 zákona o miestnych daniach...hovorí že " ..podľa miesta evidencie vozidla..." čiže BA
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Leila Pozri príspevok
Mam takyto pripad. Konatel S.R.O. so sidlom v Ruzomberku (DU RBK), pouziva svoje sukromne MV na pracovne cesty. Auto je evidovane v BA, konatel tu ma bydlisko, aj prevadzku firmy. Potrebovala by som poradit, ktory je miestne prislusny DU na podanie DP k MV.

Podla clanku o miestnej prislusnosti z drsr mi to vychadza na DU BA V, ale nie som si ista. (Ak daňovník, ktorý má vozidlo evidované v Bratislave, a ktorý zároveň nie je miestne príslušný podľa § 3 zákona č. 511/1992 Zb. k daňovým úradom nachádzajúcim sa v Bratislave, správcom dane z motorových vozidiel je Daňový úrad Bratislava V.)

Odobri mi to prosim niekto???
Ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a), správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa sídla zamestnávateľa.
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

Minuly rok sme poslali do BA (konkretne BAIII) - dostali sme vynadane a DU BAIII to postupil na DU RBK. Ten isty pripad. Teraz som si to spojila s prikladom, ktory je uvedeny na drsr stranke - tam mi vyslo BA V. Vyjadrite sa este niekto ????
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Leila, kde má firma sídlo, ktorá vypláca konateľovi cestovné?
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

Dakujem Evanka za odpoved, zobrazila sa mi az ked som poslala dalsi prispevok - sidlo firmy je Ruzomberok. Mozes mi prosim este napisat, kedy nastava ten pripad, ze pojde o DU BA V ???
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

tu je §, ktorý o tom pojednáva (§99 ods 6).
citujem:
(6) Správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa miesta evidencie vozidla k 31. decembru predchádzajúceho roka, a ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 1 písm. d), podľa trvalého pobytu alebo sídla daňovníka. Ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a), správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa sídla zamestnávateľa. Ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. b), správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa sídla stálej prevádzkarne alebo inej organizačnej zložky na území Slovenskej republiky. Na zmenu miestnej príslušnosti v priebehu zdaňovacieho obdobia sa neprihliada.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Ak by to malo byť ináč, tak to by bol riadny hokej -* za každého zamestnanca inde
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

ekopo Pozri príspevok
§ 90 ods. 2 zákona o miestnych daniach...hovorí že " ..podľa miesta evidencie vozidla..." čiže BA
ekopo, § 90 hovorí o oznamovacej povinnosti a tá nevzniká, ak sa jedná o daňovníka podľa § 85 ods 2, písm a)
(2) Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a).

jedná sa o "zamestnanca", teda ak je sídlo s.r.o. Ružomberok, tak miesto daňovej príslušnosti je Ružomberok.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
V konečnom dôsledku kde oznamuje, tam podáva......(okrem §85...)
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

ekopo Pozri príspevok
V konečnom dôsledku kde oznamuje, tam podáva......(okrem §85...)
Pochopila som, prečo si napísala tento paragraf, ale nepochopila som teraz tvoju reakciu.... Jednalo sa práve o daňovníka podľa §85 ods 2 písm a) a preto nemala v tomto prípade táto odvolávka význam, pretože zmenila vlastne miesto daňovej príslušnosti. Asi si si neuvedomila, že sa jedná o zamestnanca, to sa stáva.
Iba som nepochopila tvoju reakciu.
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

Dakujem vam za radu a vysvetlenie - ste super rychly
0 0
Jana 1000 Jana 1000

Jana 1000 je offline (nepripojený) Jana 1000

Ďakujem. - Odhlásené k 1.1.2010..
Týmto je to jasné...
0 0
ivan999 ivan999

ivan999 je offline (nepripojený) ivan999

Dobry den,
Chcem sa opytat co je celkova hmotnost pri N aute v technickom su nasledovne polozky:

G Prevadzkova hmotnost: 1145kg
F1 Najvacsia celkova pripustna hmotnost: 1850kg
F3 Najvacsia pripustna hmotnost jazdnej supravy: 2850kg.
Myslim ze by to malo byt 1850?

Dakujem za odpoved
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

ivan999 Pozri príspevok
Dobry den,
Chcem sa opytat co je celkova hmotnost pri N aute v technickom su nasledovne polozky:

G Prevadzkova hmotnost: 1145kg
F1 Najvacsia celkova pripustna hmotnost: 1850kg
F3 Najvacsia pripustna hmotnost jazdnej supravy: 2850kg.
Myslim ze by to malo byt 1850?

Dakujem za odpoved
Dáva sa údaj z r. 32. Dobre myslíš.
0 0
MajaZA MajaZA

MajaZA je offline (nepripojený) MajaZA

ahojte, vedel by mi niekto poradiť?
živnostníčka bola počas roku 2009 pol roka na materskej dovolenke, počas tejto doby nepoužívala automobil na podnikateľské účely (nemá ho v majetku), no nedala oznam o zániku daň. povinnosti, daň z motorových vozidiel musí zaplatiť za celý rok? Alebo stačí za pol roka?
Ďakujem
0 0
ekonom1 ekonom1

ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

žena
MajaZA Pozri príspevok
ahojte, vedel by mi niekto poradiť?
živnostníčka bola počas roku 2009 pol roka na materskej dovolenke, počas tejto doby nepoužívala automobil na podnikateľské účely (nemá ho v majetku), no nedala oznam o zániku daň. povinnosti, daň z motorových vozidiel musí zaplatiť za celý rok? Alebo stačí za pol roka?
Ďakujem
Mala podať oznámenie o zániku a podať DP MV za pol roka.
Buď dá dodatočne oznámenie a zaplatí za pol roka alebo zaplatí za celý rok.
Je to na uváženie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať