Zavrieť

Porady

Vysoká škola a výdavky

Ahojte poraďáci. Pohrávam sa s myšlienkou, absolvovať vysokú školu. Najbližšie mám vysokú školu v Púchove, preto sa chcem opýtať máte niekto skúsenosti s touto školou ? Koľko sa platí školné a čo všetko je k štúdiu okrem vedomostí potreba, narážam najmä na financie. Nerobil niekto z Vás kalkuláciu nákladov na štúdium na VŠ? Ešte dodám, že mám záujem o diaľkové štúdium, ktoré prebieha vždy počas víkendu. Takže píšte, píšte všetko čo viete o tejto VŠ. Na nete nikde nemôžem nájsť adresu školy ani ďalšie podrobnosti. Ďakujem za všetky cenné rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzulkaB je offline (nepripojený) ZuzulkaB

    ZuzulkaB
    Ahoj Dara... Myslim, ze by to mohla byt Ekonomicka univerzita a detasovane pracovisko v Puchove. Momentalne ale neviem, aky odbor... Viem,ze fakulta hospodarskej informatiky... A je to bakalarske studium.
    Ja chodim momentalne na EU na fakultu hospodarskej informatiky... Platim rocne 14tis. Sk (1. a 2. rocnik to bolo 17tis.) na zaklade zmluvy o organizacii studia. K studiu je potrebne absolvovat prijimacie skusky na EU - myslim, ze sanca dostat sa na taketo detasovane pracoviska je dost vysoka.
    Ale moj osobny nazor je, ze sa ovela viac oplati ist na externe studium do Bratislavy, kde sa, podotykam, neplati - prednasky su cez vikendy, ale skusky cez tyzden. Ucebnice a skripta - sme celkom fajn kolektiv, bud sa zlozime na knizku - ak je pridraha a potom si ju fotime alebo ak ju niekto uz ma, tak sa prefoti...
    :-)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja by som ten Puchov neodporúčala, lebo chodia tam prednášať z Blavy. Stávalo sa že študent z Blavy docestoval do Puchova a tam sa dozvedel, že hodina odpada.... ale je tam lahšie sa dostat ako do Blavy.

    Ja mam ale otazku - vraj ak človek vyštuduje jednu VŠ a ide na druhu, tak aj ked by to bolo denné študium a on ma 22 rokov, musí platiť. Viem že to tak nebolo, ale ak je to pravda, odkedy to platí?

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    ja chodím do púchova a podľa mňa je to tam dobré. je to EUBA, my sme účtovníci a je tam aj obchodná fakulta. som teraz v 3. roč. prvé dva roky sme platili 12000/rok. teraz nám to dali na 13000. každý mesiac sa skladáme po 200,- na rôzne výdavky ku skúškam. na štátnice sa budeme skladať po 2000. prednášky sú v piatky, výnimočne v sobotu. skúšky kedy sa dohodneme. materiálov ku skúškam je vždy dosť. od starších, z internetu, záleží od kolektívu. viem, že tí čo sú po nás majú trochu iný systém ale neviem aký presne.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Dara, vysoká škola v Púchove mi nic nehovori, ani detašované pracovisko, ale myslim, že každá škola ma na nete nejakú stránku, len sa treba pohrať a venovať tomu trošku z nášho drahocenného času . Skôr by som naražala príspevkom na platenie školného, moja sesternica študuje v BB Mateja Bela ekonomiku a riadenie podniku a platia tam 14 000,-/rok, ja o tyzden nastupujem do Zvolena, takze sa tesim na tu sumu, ktoru mi zaspievaju, sesternica mi povedala aj pikošky, ze na zapise ked bola pred rokom tak boli tam aj pripady, že keď sa dozvedeli sumu, tak odišli a vzdali to...

    A ešte niečo, kamaratka chodi do Nitry na Poľnohospodársku, odbor Záhradníctvo a neplatia nič, takze to naozaj zavisí od školy.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    No samozrejme ani ja nepatrím k tým 10 top na slovensku, takže ma financie zaujímajú. Okrem toho má človek aj iné výdavky, hlavne či to utiahnem. Púchov chcem preto, lebo to mám najbližšie, nebudem míňať zbytočne veľa peňazí na cestovné. Takže uko ak by si mohol popísať niečo bližšie. Ja by som chcela odbor účtovníctvo tiež.

    andel je offline (nepripojený) andel

    andel
    Ahoj Dara,pokiaľ chceš študovať na VŠ a budeš bývať na internáte,doporučujem študovať v ČR, je to tam lacnejšie.Ubytovanie, strava,cestovné + zľavy,rýchlosť vybavovania osobnej agendy a aj možnosť privyroviť si brigádami je lepšia a lepšie platená.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Je to trochu mimo, ale neviete mi povedať, či je možné, aby zápis do 1. ročníka na Ekonomickú univerzitu v Blave vykonal aj niekto druhý za študenta, napr. rodič. A čo je k tomu potrebné. Syn bude vtedy odcestovaný, máme teda problém. Ďakujem

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Dara, ja som absolvent tejto školy a rozhodne nemôžem povedať, že by táto škola nemala úroveň. Prednášali nám docenti a vedúci katedier z Blavy. Skúšky až na malé výnimky všetko v Púchove. Skriptá sa dajú zohnať aj od vyšších ročníkov, kopec vecí sa dá nájsť na internete (projekty a pod.). Ak nemáš drahú dopravu do tejto školy s ročnými nákladmi sa zmestíš do 20 tisíc. :p

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    Priatelia, podal som prihlášku na STU BA, fakulta v Trnave. Z kapacitných dôvodov ma neprijali. Voľakde som počul, že poplatok 800 sk, uhradený s prihláškou na VŠ možem žiadať spät. Je to pravda ? Stretol sa už s tým niekto?

    icemonika je offline (nepripojený) icemonika

    nikto...zatiaľ :) icemonika
    KEJKA Pozri príspevok
    jJa mam ale otazku - vraj ak človek vyštuduje jednu VŠ a ide na druhu, tak aj ked by to bolo denné študium a on ma 22 rokov, musí platiť. Viem že to tak nebolo, ale ak je to pravda, odkedy to platí?
    je to tak! podla nasej vlady ma nie solventny clovek narok na jednu vysoku skolu, vraj aby mali moznost studovat aj ostatny, alebo tak niejako to odvovodnili.

    icemonika je offline (nepripojený) icemonika

    nikto...zatiaľ :) icemonika
    tonkat Pozri príspevok
    Je to trochu mimo, ale neviete mi povedať, či je možné, aby zápis do 1. ročníka na Ekonomickú univerzitu v Blave vykonal aj niekto druhý za študenta, napr. rodič. A čo je k tomu potrebné. Syn bude vtedy odcestovaný, máme teda problém. Ďakujem
    nemal by v tom byt problem, staci notarom overene splnomocnenie.

    icemonika je offline (nepripojený) icemonika

    nikto...zatiaľ :) icemonika
    MIŠO T Pozri príspevok
    Priatelia, podal som prihlášku na STU BA, fakulta v Trnave. Z kapacitných dôvodov ma neprijali. Voľakde som počul, že poplatok 800 sk, uhradený s prihláškou na VŠ možem žiadať spät. Je to pravda ? Stretol sa už s tým niekto?
    pocula som o tom, u nas sa daval poplatok 1000 sk za prijimacie skusky a vraj ti, ktori budu prijati do skoly bez skusok mozu poziadat o vratenie. neviem ako to bude v reale, uvidim v septembri.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.