Zavrieť

Porady

Stravné lístky a ukončenie pracovného pomeru

Ahoj všetci, prosím poraďte mi, prehľadala som príspevky o stravovaní ale aj tak si neviem rady:
Zamestnávateľ začiatkom mesiaca vždy dáva stravné poukážky svojim zamestnancom na mesiac dopredu. Jeden zamestnanec bol týždeň na pracovnej ceste (dostane za to cestovné náhrady vrátane stravného). Komplikácia je však v tom, že pracovník k poslednému dňu skončil v zamestnaní. Stravné poukážky samozrejme minul a ja ich nemám ako s ním vysporiadať. Mám mu tie stravné poukážky, na ktoré nemal právny nárok, nejakým spôsobom zdaniť (dať to ako nedaňový príjem), resp. môže to ovplyvniť aj odvody do poisťovní?

Ďakujem

Gabika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    My sme to riešili tak, že sme mu v poslednej mzde za lístky zrazili plnú sumu bez príspevkov. Ak bola hodnota stravného lístka napr. 70,- Sk, tak počet lístkov navyše x 70,- Sk.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    symona
    Ahoj všetci, prosím poraďte mi, prehľadala som príspevky o stravovaní ale aj tak si neviem rady:
    Zamestnávateľ začiatkom mesiaca vždy dáva stravné poukážky svojim zamestnancom na mesiac dopredu. Jeden zamestnanec bol týždeň na pracovnej ceste (dostane za to cestovné náhrady vrátane stravného). Komplikácia je však v tom, že pracovník k poslednému dňu skončil v zamestnaní. Stravné poukážky samozrejme minul a ja ich nemám ako s ním vysporiadať. Mám mu tie stravné poukážky, na ktoré nemal právny nárok, nejakým spôsobom zdaniť (dať to ako nedaňový príjem), resp. môže to ovplyvniť aj odvody do poisťovní?

    Ďakujem

    Gabika
    Ak za tie stravné lístky už zaplatil, v poslednej výplate mu zraz tú sumu, ktorú zamestnávateľ za neho uhradil. Počet stravných lístkov, na ktoré už nemal nárok * 55% z ceny lístka, čo hradí zamestnávateľ. (Celú sumu už nemôžeš zraziť, pretože on už za tie lístky zaplatil svojich 45 %.)

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    gita
    Majú nárok na stravné lístky aj dohodári, ak pracujú dlhšie ako 5 hod..
    To by asi malo byť zakotvené vo vnútropodnikovej smernici

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Beba
    To by asi malo byť zakotvené vo vnútropodnikovej smernici
    Ak to máte ošetrené v Kolektívnej zmluve,alebo v dohode so zástupcami zamestnancov tak áno, ináč dohodár nemá nárok na stravenku.

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    Beba
    To by asi malo byť zakotvené vo vnútropodnikovej smernici
    Alebo v kolektívnej zmluve.

    AGRO je offline (nepripojený) AGRO

    AGRO
    Vo firme máme stravné lístky v hodnote 60,- Sk. Zamestnávateľ nám hradí 55% t.j.33,- Sk. Zamestnanec si dopláca 27,- Sk. Moja otázka: nemáme nárok na lístky vo vyššej hodnote, alebo to záleži od zamestnávateľa ? Ďakujem.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    AGRO
    Vo firme máme stravné lístky v hodnote 60,- Sk. Zamestnávateľ nám hradí 55% t.j.33,- Sk. Zamestnanec si dopláca 27,- Sk. Moja otázka: nemáme nárok na lístky vo vyššej hodnote, alebo to záleži od zamestnávateľa ? Ďakujem.
    Je to len na rozhodnutí zamestnávateľa.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AGRO
    Vo firme máme stravné lístky v hodnote 60,- Sk. Zamestnávateľ nám hradí 55% t.j.33,- Sk. Zamestnanec si dopláca 27,- Sk. Moja otázka: nemáme nárok na lístky vo vyššej hodnote, alebo to záleži od zamestnávateľa ? Ďakujem.
    V januári môže dať do nákladov až 55% z 89.-, teda mali by ste lístok lacnejší, alebo kúpi vo vyššej hodnote, logicky zaplatíte viac(ak neprispeje zo SF)2. keď sa dá prestravovať v tejto terajšej hodnote, tak je to OK.
    Naposledy upravil Tweety : 10.01.06 at 16:53

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.