Zavrieť

Porady

Doba urcita a materska dovolenka

Zdravim,

Moja manzelka ma zmluvu na dobu urcitu do konca juna 2010 ale akosi sme otehotneli a ak pojde vsetko dobre tak termin bude niekedy v septembri , co je az po skonceni zmluvy .potreboval by som vediet ako je to s ochrannou lehotou v takomto pripade ci sa rata ta 6 mesacna alebo ako to je?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    vladulik Pozri príspevok
    Zdravim,

    Moja manzelka ma zmluvu na dobu urcitu do konca juna 2010 ale akosi sme otehotneli a ak pojde vsetko dobre tak termin bude niekedy v septembri , co je az po skonceni zmluvy .potreboval by som vediet ako je to s ochrannou lehotou v takomto pripade ci sa rata ta 6 mesacna alebo ako to je?

    dakujem
    "akosi sme otehotneli"-to si pekne napisal.tak otehotniet sa da 2 spôsobmi-pri pohlavnom akte alebo umele oplodnenie.tak niekto /alebo niečo/ pri tom otehotneni musel byt....to uz ma na 100% iste manzelka, ze jej nepredlzia zmluvu dalej?

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    vladulik Pozri príspevok
    Zdravim,

    Moja manzelka ma zmluvu na dobu urcitu do konca juna 2010 ale akosi sme otehotneli a ak pojde vsetko dobre tak termin bude niekedy v septembri , co je az po skonceni zmluvy .potreboval by som vediet ako je to s ochrannou lehotou v takomto pripade ci sa rata ta 6 mesacna alebo ako to je?

    dakujem
    ak platí, že bola nem.poistená aspon 270dní do ukončenia PP, tak splní nárok na materské v ochrannej lehote (ak jej ozaj pred nástupom na MD skončí PP). OL je pre nu 6mesiacov.
    Ak vznikol jej PP napr. 1.7.2009 a skončí 30.6.2010, tak sa jej materské vyráta z obdobia 1.7.-31.12.09. Ale pozor, ak jej nebude trvať PP=nem.poistenie k nástupu na MD, tak jej vzniká nárok na materské 6týž.pred pravdep.termínom pôrodu, čo napíše lekár na žiadosť o materské (t.j. nie skôr, už od 8týžd. pred PTP).

    Nech si nezabuden podať na SP do 45dní!!! od pôrodu prihlášku, aby bola dôch.poistená štátom odo dna pôrodu.

    vladulik je offline (nepripojený) vladulik

    vladulik
    Nuz veru tak "akosi sme..." ale nestazujem si ja sa celkom tesim len sme nekalkulovali s prac zmluvami a pod. proste zijeme:-)

    vladulik je offline (nepripojený) vladulik

    vladulik
    brčko Pozri príspevok
    ak platí, že bola nem.poistená aspon 270dní do ukončenia PP, tak splní nárok na materské v ochrannej lehote (ak jej ozaj pred nástupom na MD skončí PP). OL je pre nu 6mesiacov.
    Ak vznikol jej PP napr. 1.7.2009 a skončí 30.6.2010, tak sa jej materské vyráta z obdobia 1.7.-31.12.09. Ale pozor, ak jej nebude trvať PP=nem.poistenie k nástupu na MD, tak jej vzniká nárok na materské 6týž.pred pravdep.termínom pôrodu, čo napíše lekár na žiadosť o materské (t.j. nie skôr, už od 8týžd. pred PTP).

    Nech si nezabuden podať na SP do 45dní!!! od pôrodu prihlášku, aby bola dôch.poistená štátom odo dna pôrodu.
    dakujem brčkovi

    dufam ze mas pravdu , tieto kriteria splname :-)

    Doba urcita a materska dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.