Zavrieť

Porady

Usporiadat
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
účtovať o vrátení budem zrejme až v r. 2011, takže v 2010 nebude DPH daňovým výdavkom podľa § 19 ods.3 písm. k
je moja uvaha správna, že v r. 2010 vyčíslim dph a dám ju ako PP k ZD a v roku 2011 keď zaúčtujem 378/501 bude suma rovnajúca sa požadovanej dph OP od ZD ??
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
nikto neúčtuje o vrátení dph zo zahraničia ??
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
optimistka Pozri príspevok
účtovať o vrátení budem zrejme až v r. 2011, takže v 2010 nebude DPH daňovým výdavkom podľa § 19 ods.3 písm. k
je moja uvaha správna, že v r. 2010 vyčíslim dph a dám ju ako PP k ZD a v roku 2011 keď zaúčtujem 378/501 bude suma rovnajúca sa požadovanej dph OP od ZD ??
Nie je podstatné, kedy budeš účtovať o vrátení, ale kedy účtuješ o nároku na vrátenie ...
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
mozem uctovat o ńároku na vrátenie do r. 2010 aj ked ziadost poslem napr. v aprili 2011 ?
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Toto by ma zaujímalo tiež. Hlavne čo sa týka roku 2011, keďže doteraz som účtovala podľa usmernenia DRSR tak, že všetky faktúry som dala v celej sume do výdavkov spolu s DPH a keď príde vratka, tak budem účtovať o príjme. Ale ako to bude od roku 2011? Účtujem v jú.
0 0
Didie Didie

Didie je offline (nepripojený) Didie

elcom@kremnicka.detronics Pozri príspevok
Hotovostné platby: Neakceptujú sa, pri hotovostnej platbe treba vyžiadať "Fakturu VAT", viac na info: www.cesmad.sk ako dopravcovia ak ste registrovaní v Česmade mali by ste mať prístupové heslo na stránku. My Poľsko nejazdíme, ale Taliansko a tankujeme v Slovinsku a Slovinci akceptujú bločky ale musí byť na nich celá adresa firmy, len tak vrátia DPH. A ak máte skúsenosti s týmito vratkami, neviete či po novom keď si môžeme žiadať vratku sami bez sprostredkovateľa sa posielajú bločky do Slovinska na DARS a oni pošlú komplexnú faktúru? Doteraz to tak bolo, lebo neviem si predstaviť nahadzovať všetky tie bločky do zoznamu. M.L.
Ja Som posielal ziadosti do Slovinska aj do inych krajin ako Rakusko, Nemecko, Rumunsko, Madarsko, CZ, PL, ES, FR, NL, BE, LUX. Vsade som musel naskenovat kazdy jednotlivy blocek (ak bolo treba aj z druhej strany) a potom ich nahodit do prtalu DRSR . Vysedok: Rakusko vratili uplne vsetko, CZ, ES, FR, SI, BE a HU tiez bez problemov. (jedna sa prevazne o PHM a myto)
IT, NL, LUX,PL neposlali zatial nic, Rumuni zamietli uplne vsetko a Nemci ciastocne uznali, ale vacsinu zamietli. Netusim preco?
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

termín na vrátenie tejto DPH z iných štatov je do 30.06.2011 za rok 2010 prosííím je to tak???
0 0
Didie Didie

Didie je offline (nepripojený) Didie

Žiadosť o vrátenie dane sa podáva
najneskôr do 30. septembra kalendárneho roka, ktorý nasleduje po období za ktoré
sa uplatňuje nárok na vrátenie dane
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Didie Pozri príspevok
Ja Som posielal ziadosti do Slovinska aj do inych krajin ako Rakusko, Nemecko, Rumunsko, Madarsko, CZ, PL, ES, FR, NL, BE, LUX. Vsade som musel naskenovat kazdy jednotlivy blocek (ak bolo treba aj z druhej strany) a potom ich nahodit do prtalu DRSR . Vysedok: Rakusko vratili uplne vsetko, CZ, ES, FR, SI, BE a HU tiez bez problemov. (jedna sa prevazne o PHM a myto)
IT, NL, LUX,PL neposlali zatial nic, Rumuni zamietli uplne vsetko a Nemci ciastocne uznali, ale vacsinu zamietli. Netusim preco?
Skúste pozrieť napríklad podľa tejto stránky, či ste vôbec splnili podmienku na vrátenie DPH v danom štáte.
http://www.cesmad.sk/page.php?kat=115&stat_id=8
4 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

alušik Pozri príspevok
Skúste pozrieť napríklad podľa tejto stránky, či ste vôbec splnili podmienku na vrátenie DPH v danom štáte.
http://www.cesmad.sk/page.php?kat=115&stat_id=8
Prekročili sme hranicu 50 € DPH v AT, avšak je to z nákupu PHM do osobných MV, podľa priloženého linku mi vychádza, že tu nie je možné nárokovať si vrátenie tejto DPH, čiže ide to celé do daňového nákladu, pochopila som to spávne?
Výdaje, z ktorých nie je možné nárokovať navrátenie DPH:
*
PHM pre osobné vozidlá
*
reštaurácie (jedlo a pitie)
* zábava a suveníry
* vnútroštátna preprava ( vlaky, taxi,...)
* u výdavkov za ubytovanie (hotely) je nutné vysvetlenie, akýmspôsobom sa vzťahuje priamo k predmetu podnikania firmy – totovysvetlenie musí byť pripojené k faktúre. vráten
0 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

Didie Pozri príspevok
Ja Som posielal ziadosti do Slovinska aj do inych krajin ako Rakusko, Nemecko, Rumunsko, Madarsko, CZ, PL, ES, FR, NL, BE, LUX. Vsade som musel naskenovat kazdy jednotlivy blocek (ak bolo treba aj z druhej strany) a potom ich nahodit do prtalu DRSR . Vysedok: Rakusko vratili uplne vsetko, CZ, ES, FR, SI, BE a HU tiez bez problemov. (jedna sa prevazne o PHM a myto)
IT, NL, LUX,PL neposlali zatial nic, Rumuni zamietli uplne vsetko a Nemci ciastocne uznali, ale vacsinu zamietli. Netusim preco?
Prosím, pri tých hotovostných bločikoch-krajina AT -čerpacia stanica OMV Tankstelle-je vždy iné daňové číslo. Súvisí to asi s prenájmom čerpacích
staníc? Má sa to tak aj uviesť do žiadosti na vratku DPH?????
A pri mýtach? - prevažne ASFINAG-a OAMTC BETRIEBE GESMBH????
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Na stranke Cesmad je informácia
Informácie o jednotlivých krajinách

Česko
Sadzba DPH: 19 %
Minimálna čiastka na vrátenie:
ročne: 100 EUR v DPH
štvrťročne: 400 EUR v DPH


Výdaje, z ktorých nemožno nárokovať vrátenie DPH:

  • zábava a suveníry
  • prenájom osobných vozidiel
  • PHM pre osobné vozidlá
  • ubytovanie (hotely)
  • vnútroštátna preprava (vlaky, taxi,...)


Nie je to stara informácia?
Ak to plati tak PHM pre osobne vozidla a ubytovanie idu cele do nakladov, alebo treba sledovat, ci mame narok na vratenie zahranicnej DPH?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ak nie je nárok na vrátenie zo spomínaných dôvodov, DPH = VOZD
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Na školení bola podaná informácia, že napr. v CZ a v HU sa neakceptujú hotovostné platby a DPH sa vracia iba z faktúr ...
Má s týmto niekto skúsenosť ?
Existuje nejaký aktuálny zoznam nielen finančných limitov , ale hlavne "papierových" limitov - čo jednotlivé krajiny akceptujú - aké doklady ?
0 0
jana č. jana č.

jana č. je offline (nepripojený) jana č.

www.ucto-razdva.sk
Má niekto skúsenosť s vrátením zaplatenej DPH za služby (nájomné) vo Švédsku? Predpoklad je mať registráciu na portáli DRSR, priradenú funkciu vrátenia zaplatenej DPH a vlastniť Zaručený elektronický podpis. Naša firma má vybavenú pre elektronickú komunikáciu len elektronickú značku a keďže ide o jednorázovú záležitosť, neoplatí sa nám vybavovať Zaručený elektronický podpis. Je možné to riešiť cez sprostredkovateľa - má s tým niekto nejaké skúsenosti?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jana č. Pozri príspevok
Má niekto skúsenosť s vrátením zaplatenej DPH za služby (nájomné) vo Švédsku? Predpoklad je mať registráciu na portáli DRSR, priradenú funkciu vrátenia zaplatenej DPH a vlastniť Zaručený elektronický podpis. Naša firma má vybavenú pre elektronickú komunikáciu len elektronickú značku a keďže ide o jednorázovú záležitosť, neoplatí sa nám vybavovať Zaručený elektronický podpis. Je možné to riešiť cez sprostredkovateľa - má s tým niekto nejaké skúsenosti?

Samozrejme že máme.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
jana č. Pozri príspevok
Má niekto skúsenosť s vrátením zaplatenej DPH za služby (nájomné) vo Švédsku? Predpoklad je mať registráciu na portáli DRSR, priradenú funkciu vrátenia zaplatenej DPH a vlastniť Zaručený elektronický podpis. Naša firma má vybavenú pre elektronickú komunikáciu len elektronickú značku a keďže ide o jednorázovú záležitosť, neoplatí sa nám vybavovať Zaručený elektronický podpis. Je možné to riešiť cez sprostredkovateľa - má s tým niekto nejaké skúsenosti?
Je to samozrejme možné, na základe plnej moci pre subjekt, ktorý vlastní ZEP, je možné vyžiadať DPH zaplatenú v inom členskom štáte EÚ.
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Poradíte mi? Žiadame vrátenie DPH z Poľska. Máme doklady, ktoré sú zaplatené v zlotých, ale máme aj doklady, ktoré sme zaplatili v eurách, pretože tak boli vystavené doklady. Akým kurzom treba prerátať eurá na zloté, keďže musím daň pýtať v mene daného štátu?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
emma01 Pozri príspevok
Poradíte mi? Žiadame vrátenie DPH z Poľska. Máme doklady, ktoré sú zaplatené v zlotých, ale máme aj doklady, ktoré sme zaplatili v eurách, pretože tak boli vystavené doklady. Akým kurzom treba prerátať eurá na zloté, keďže musím daň pýtať v mene daného štátu?
Kurzom ECB ku dňu predchádzajúcemu dňu, ktorý je na doklade.
0 0