Zavrieť

Porady

osobny ucet

Dobry den
Pri vedeni uctovnictva som pouzival osobny ucet kde som mal aj dost velky obnos vlastnych penaznych prostriedkov ktore som setril na kupu nehnutelnosti. Mohli by sa ma pri danovej kontrole pytat z kade ich mam, nech ich zdokladujem a podobne veci? Podnikam prvy rok, moc zisku nevykazujem tak asi to bude podozrive.

A este sa chcem spytat ze ak si zalozim aj podnikatelsky ucet tak v pripade kontroly ci mi mozu nazret aj na osobny ucet, popripade ci sa mozu spytat z kade som zohnal peniaze na nehnutelnost. Ide o to ze som v minulosti pracoval v zahranici.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    Najlepšie je mať financie z podnikania na inom účte, ako sú osobné financie (aby sa "nemiešali"), mal by si aj ty lepší prehľad, ako stojíš. Píšeš, že pri vedení účtovníctva.... otázky:
    1, zostatok na os. účte ku si dal ako osobný vklad do podnikania?
    2, alebo stav na BÚ v podnikaní je celkom iný, ako skutočný stav na výpise?
    3, a to najhlavnejšie máš ten účet nahlásený na DÚ, že ho využívaš na podnikanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.