Zavrieť

Porady

Žiadosť o zvýšený rodičovský príspevok

Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

Dobrý deň
možno mám naivnú otázku, ale viete mi poradiť ako sa žiada o zvýšený materský príspevok? je potrebné nejaké špeciálne tlačivo?
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Taci Pozri príspevok
Dobrý deň
možno mám naivnú otázku, ale viete mi poradiť ako sa žiada o zvýšený materský príspevok? je potrebné nejaké špeciálne tlačivo?
Špeciálne tlačivo ani nie, len treba napísať žiadosť.

V prílohe som ti priložil vzor tlačiva - žiadosť o zvýšený rodičovský príspevok, treba si len doplniť svoje údaje a adresu príslušného úradu práce.

Treba mať na vedomí, že žiadateľka nesmie mať žiadnu zárobkovú činnosť a musí sa celodenne starať o dieťa. Pokiaľ už poberáš rod. príspevok, tak nič iné nepotrebuješ, ak ešte poberáš príspevok v materstve zo soc. poisťovne a prechádzaš na rodičovský príspevok, tak ešte potrebuješ zo soc. poisťovne potvrdenie o nároku na materské (ale to zvykne soc. poisťovňa posielať automaticky po skončení vyplácania materského).
0 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

Náš malý má rok, a priateľka nemá žiadny iný príjem takže by to malo byť v pohode. ĎAKUJEM!
Naposledy upravil Taci : 05.01.10 at 12:14
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Taci Pozri príspevok
Náš malý má rok, takže by to malo byť v pohode, ĎAKUJEM!
poberala si materské zo sociálnej poisťovne ?
0 0
Andrea.S. Andrea.S.

Andrea.S. je offline (nepripojený) Andrea.S.

Ahojte,
1)poradi mi niekto kde môžem nájsť túto žiadosť? alebo je to štandartná žiadosť o rodičovskom príspevku? a opať ju mám vypĺnať (už totiž poberám rod. príspevok)
2) ako mám postupovať iba predložiť na úrad práce?
ktoré dokumenty k tomu je potrebné predložiť?
ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Andrea.S. Pozri príspevok
Ahojte,
1)poradi mi niekto kde môžem nájsť túto žiadosť? alebo je to štandartná žiadosť o rodičovskom príspevku? a opať ju mám vypĺnať (už totiž poberám rod. príspevok)
2) ako mám postupovať iba predložiť na úrad práce?
ktoré dokumenty k tomu je potrebné predložiť?
ďakujem
Tlačivo existuje, tvoju otázku som pripojil k téme, kde som to tlačivo - list uviedol. Prečítaj si predchádzajúce príspevky.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Záleží od konkrétneho úradu. V NZ majú svoju žiadosť, trošku je odlišná od tej priloženej.
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

V Žiline akceptuju aj donesenu svoju žiadost, ale maju nachystanu aj všeobecnu žiadosť pre tie mamičky, ktoré prídu bez žiadosti na UP a k tomu im stačí už len občiansky preukaz.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Vraj staci do povodnej ziadosti o rodicovsky prispevok dopisat ziadost o zvyseny a podpisat - teda pouzije sa uz vypisane tlacivo, len sa doplni.
0 0
verenka@azet.sk verenka@azet.sk

verenka@azet.sk je offline (nepripojený) verenka@azet.sk

Dobrý deň do porady. Mám iný problém s rodičovským príspevkom. ale potrebujem poradiť. Našej zamestnankyni zostala stará dovolenka 4 dni. Skončila jej materská dovolenka a nastupuje na rodičák. moje otázky: tie dni dovelenky sa jej považujú za príjem? ovplyvní jej rodič. príspevok? ako zamestnávetľ musím ju prihlásiť na 4 dni do soc. poisť.? a potom odhlásiť s tým, že ide na rodičovský? čo mi poradíte? dakujem
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

verenka@azet.sk Pozri príspevok
Dobrý deň do porady. Mám iný problém s rodičovským príspevkom. ale potrebujem poradiť. Našej zamestnankyni zostala stará dovolenka 4 dni. Skončila jej materská dovolenka a nastupuje na rodičák. moje otázky: tie dni dovelenky sa jej považujú za príjem? ovplyvní jej rodič. príspevok? ako zamestnávetľ musím ju prihlásiť na 4 dni do soc. poisť.? a potom odhlásiť s tým, že ide na rodičovský? čo mi poradíte? dakujem
Tie 4 dni dovolenky si zamestankyna moze cerpat az po ukonceni rodicovskej dovolenky, neprepadnu jej ani keby isla na dalsiu MD a RD - teda ani napr. po 6 rokoch.
Keby si ch chcela cerpat teraz, musi sju prihlasit a po ukonceni cerpania dovolenky zasa odhlasit zo soc.poist.
Je to zbytocne, 4 dni sa jej zidu napr pri zaucani dietata do skolky.

Inak: ratala si jej narok na dovolenku, ktory jej vznikol aj pocas materskej dovolenky?
0 0
slavkaa27 slavkaa27

slavkaa27 je offline (nepripojený) slavkaa27

Doplnila by som tam iba sumu 256 EUR. Inak súhlasím. Stiahla som si ho )
0 0
Reny Reny

Reny je offline (nepripojený) Reny

Prosím poradiť od skúsenejších. Od 27.3.2009 do 8.10.2009 som bola na MD. Ihneď po ukončení som nastúpila späť do práce. RP som nečerpala ani jeden deň. Požiadala som o príspevok na starostlivosť o dieťa vo výške 41,06 €, keďže sa o malého stará babka. Chcela by som využiť možnosť požiadať o príspevok rodičovi, keďže "som sa vrátila na trh práce pred skončením nároku na RP". Problém je v tom, že mám nárok na zvýšený RR, ale nikdy som si oň nepožiadala. ani mi nebol vyplácaný. Môžem teraz požiadať o príspevok rodičovi, keď mám nárok na zvýšený RP, ale mi nebol vyplácaný?
V prípade, že musím byť poberateľkou Rp, stačí ak nastúpim na RP na 1 mesiac a potom späť do zamestnania? Čo keby som nastúpila na RP len na 1 týždeň, resp. niekoľko dní?
Je to nová problematika a neverím, že by mal niekto už z týmto priamu skúsenosť a tak prosím o radu "zbehlejších" v zákonoch. Myslím si, že takýto problém majú viceré mamičky a ďakujem veľmi pekne všetkým aj v ich mene. Reny
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Dobrý večer, prosím vás pochopila som to takto správne:
Matka nastúpila na RD v 9-2009, brala len rodičovský iba v decembri mala dohodu o VP 4 dni do 31.12.2009. Teraz je znovu len na RD, nemá žiadnu dohodnu ani iný príjem. Podľa mňa má právo od 1.1.2010 na zvýšený rodičovský príspevok.
Prosím, je to tak.
Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

IvetaH Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím vás pochopila som to takto správne:
Matka nastúpila na RD v 9-2009, brala len rodičovský iba v decembri mala dohodu o VP 4 dni do 31.12.2009. Teraz je znovu len na RD, nemá žiadnu dohodnu ani iný príjem. Podľa mňa má právo od 1.1.2010 na zvýšený rodičovský príspevok.
Prosím, je to tak.
Ďakujem
Pravdepodobne má, (ak mala nárok na materský príspevok alebo ho poberala do 9-2009).
0 0
Zuzkall Zuzkall

Zuzkall je offline (nepripojený) Zuzkall

Dobry den. Chcem sa opytat ci by som mala narok na zvyseny RP (RP poberam od konca 2008 a predtym som poberala materske) aj keby som v roku 2010 mala napr. nejaky prijem z prikaznej zmluvy, mandatnej zmluvy alebo ineho obdobneho typu zmluvy (t.j. nejednalo by sa o klasicky pracovny pomer ani dohodu).
0 0
kaťulda kaťulda

kaťulda je offline (nepripojený) kaťulda

Dobrý ..dnes som sa tu registrovala neviem tu v tomto chodiť može mi niekto preposlať tu žiadost o zvyšenie rodicovskeho prispevku ktoru zadal chobot...nejde mi to nejako otvoriť som z toho smutna...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

kaťulda Pozri príspevok
Dobrý ..dnes som sa tu registrovala neviem tu v tomto chodiť može mi niekto preposlať tu žiadost o zvyšenie rodicovskeho prispevku ktoru zadal chobot...nejde mi to nejako otvoriť som z toho smutna...
No neviem, malo by ti to ísť otvoriť, aj keď si novoregistrovaná. A čo ti to hlási? Akú verziu Wordu máš? Neide ti vôbec stiahnuť tá príloha, alebo sa len nedá otvoriť?

Skús otvoriť z prílohy, kde som uložil v inom formáte.
0 0
Kilecko Kilecko

Kilecko je offline (nepripojený) Kilecko

Zdravim,
som zivnostnicka a nedavno som zistila ze som tehotna a kedze nesplnam podmienky na poberanie materskej (nemoc. poist. min. 270 dni) tak mam narok len na rodicovsky prispevok. Moja otazka znie, ci mozem po uplinuti 270tich dni platenia dobrovolneho nemoc. poistenia (bude to asi 2 mesiace po porode) poziadat o zvyseny rodicovsky prispevok.

Dakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nebudeš mať nárok na zvýšený rodičovský príspevok vo výške 256 € v prípade, ak tieto podmienky nebudeš spĺňať : pred RP musíš poberať materské (príp. obdobnú dávku v inom členskom štáte EÚ) alebo mala by si byť 270 dní nemocensky poistená v posledných 2 rokoch pred narodením dieťaťa .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať