Zavrieť

Porady

uctovanie bločkov za phm pri uplatneni 80%

dobrý den. ako mam uctovať v jedn.účtov. nákup phm, ak si uplatnujem 80%
výdavkov. Treba uctovat v priebehu roka bločky ako nedanový výdavok, ale
to staci zauctovat na konci roka - 80% danové a 20% nedanové výdavky.
teda ci staci zratat a zauctovat blocky az na konci roka, alebo blocky treba
uctovat priebezne, ak ano tak aky je postup? dakujem vopred za vase rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    babsinka Pozri príspevok
    dobrý den. ako mam uctovať v jedn.účtov. nákup phm, ak si uplatnujem 80%
    výdavkov. Treba uctovat v priebehu roka bločky ako nedanový výdavok, ale
    to staci zauctovat na konci roka - 80% danové a 20% nedanové výdavky.
    teda ci staci zratat a zauctovat blocky az na konci roka, alebo blocky treba
    uctovat priebezne, ak ano tak aky je postup? dakujem vopred za vase rady
    Nestačí. Účtovníctvo treba viesť priebežne. A potom v rámci uzávierkových prác pomocou interného dokladu treba znížiť zaúčtované výdavky na PHL ako nepeňažný pohyb o tých 20% (keď už ste sa rozhodli pre tento spôsob uplatňovania výdavkov na PHL namiesto vedenie knihy jázd).

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Zdravím Vás, prosím Vás ako mám postupovať pri účtovaní PHM ak si chcem uplatniť 80%? Ak som dobre pochopila z vyššie uvedeného príspevku, tak ak si uplatním 80% zo spotrebovaných PHM nemusím viesť knihu jázd? Vlastne kedy sa musí a nemusí viesť kniha jázd? Auto nemám v podnikaní. Nie som platca DPH. Ďakujem za odpoveď.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    mondes Pozri príspevok
    Zdravím Vás, prosím Vás ako mám postupovať pri účtovaní PHM ak si chcem uplatniť 80%? Ak som dobre pochopila z vyššie uvedeného príspevku, tak ak si uplatním 80% zo spotrebovaných PHM nemusím viesť knihu jázd? Vlastne kedy sa musí a nemusí viesť kniha jázd? Auto nemám v podnikaní. Nie som platca DPH. Ďakujem za odpoveď.
    Keď auto zaradíš do podnikania, prihlásiš ho na DÚ na platenie cestnej dane a rozhodneš sa, že nebudeš viesť knihu jázd, vtedy si môžeš účtovať do výdavkov 80% PHM. Treba však zapísať počiatočný a koncový stav na tachometri za príslušné obdobie roka.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mondes Pozri príspevok
    Zdravím Vás, prosím Vás ako mám postupovať pri účtovaní PHM ak si chcem uplatniť 80%? Ak som dobre pochopila z vyššie uvedeného príspevku, tak ak si uplatním 80% zo spotrebovaných PHM nemusím viesť knihu jázd? Vlastne kedy sa musí a nemusí viesť kniha jázd? Auto nemám v podnikaní. Nie som platca DPH. Ďakujem za odpoveď.

    Pozri napr. tu:

    http://www.porada.sk/t123402-vydavky...lad-dr-sr.html
    http://www.porada.sk/t122575-auto-v-podnikani.html

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ale čo, ak auto nemám v podnikaní, ani ho nemienim dať. Vtedy nemôžem ísť na 80%? A musím alebo nemusím viesť knihu jázd?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    mondes Pozri príspevok
    Ale čo, ak auto nemám v podnikaní, ani ho nemienim dať. Vtedy nemôžem ísť na 80%? A musím alebo nemusím viesť knihu jázd?
    V prípade, že auto nie je zaradené v podnikaní, daňovník s príjmami podľa § 6 ods.1 a 2 ZDP postupuje pri uplatňovaní výdavkov podľa § 19 ods. 2 písm. e) ZDP rovnako ako do prijatia novely zákona o dani z príjmov.
    Čiže vedie knihu jázd a nemôže uplatňovať paušálne výdavky.

    uctovanie bločkov za phm pri uplatneni 80%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.