Zavrieť

Porady

Nechcem,aby bývalá manželka mala moje priezvisko

Neprajem si, aby moja byvala manzelka bola nadalej nositelkou mojho priezviska. Chcem, aby po rozvode mala svoje povodne priezvisko. Co sa s tym da robit. Dakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Petra Nová Pozri príspevok
A chcel by si vedieť? No skrýva sa Petra Nová. A čo napíšem, za tým si stojím. Kto moje príspevky číta, nemusí rozmýšľať, či som Ďuro alebo Truľo, alebo Marka z Hornej Dolnej.
Prepáčte Jurkovia a všetky Marienky.
Petra, to si si vzala na mušku mňa s mojím manželom ?????
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

janica.sk Pozri príspevok
A okrem toho,tie nicky...Ked sa zaevidujem,ze som Zuza z Detvy,alebo Juro Janosik, tak aj tak nebude nikto vediet,co som zac,ci som ta alebo ten.Vzhladom na to ohanat sa tu nejakym nickom je fakt trapne.Ja tiez neviem,kto sa za tym tvojim skryva.
Ak žiadaš od ľudí radu, je slušné si dať aspoň námahu a vytvoriť si vlastný nick, alebo vysvetliť hneď v úvode, že používaš nick svojej sestry. Ten, kto ti odpovedá, ti venuje svoj čas a vedomosti, aby ti poradil. Odpoveď , teda nejakú činnosť od iných v tvoj prospech očakávaš, ale vytvoriť si vlastný nick je podľa teba zbytočné.

Zároveň ako moderátorka upozorňujem na Etiketu Porady .
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Melnick Pozri príspevok
Petra, to si si vzala na mušku mňa s mojím manželom ?????
Joj nie! Boli to však prvé mená, ktoré mi prišli na jazyk. To asi preto, že som mala otca Juraja a mám sestru Máriu. Čiže z rodiny. Ale nie Tvojej.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Melnick Pozri príspevok
A to má ako vedieť, veď iba dnes založil tému. Ja zvyknem byť niekedy tiež dobre protivná, ale teraz s vami mnohými nesúhlasím. Namiesto toho aby sme poradili a trochu sa báli ako spoluobčania o vývin jeho dieťaťa tak tu doň rýpeme. Nepáči sa mi vývoj tejto diskusie.
Mne keby partner zobral dieťa a vychovával ho v prostredí, ktoré nám všetkým je dobre známe, neviem.... neviem......
Nie som protivný,len som chcel upriamiť pozornosť na podstatu tejto diskusie, lebo začali sme zmenou mena a skončili sme pri .... Kde sme to vlastne skončili?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Melnick Pozri príspevok
A to má ako vedieť, veď iba dnes založil tému. Ja zvyknem byť niekedy tiež dobre protivná, ale teraz s vami mnohými nesúhlasím. Namiesto toho aby sme poradili a trochu sa báli ako spoluobčania o vývin jeho dieťaťa tak tu doň rýpeme. Nepáči sa mi vývoj tejto diskusie.
Mne keby partner zobral dieťa a vychovával ho v prostredí, ktoré nám všetkým je dobre známe, neviem.... neviem......
Sčasti s Tebou nesúhlasím...nie všetci spoluobčania sú rovnakí, ani nežijú všetci rovnako,...k problému sa vyjadrila len jedna strana...
Zmena priezviska ex je výlučne na jej dobrej vôli.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

janica.sk

Po rozvode vám prišli papiere, máte cca 15 dní od doručenia rozvodových papierov na odvolanie, keď sa nikto neodvolá, dávate si na súde potvrdiť rozvodové papiere a až vtedy je rozsdudok rozvodu právoplatný a potom má vaša bývalá žena možnosť do cca 10? dní požiadať príslušný matričný úrad, podľa trvalého pobytu o zmenu priezviska na svoje predošlé t.j. rodné. Ak to neurobí, po tomto termíne je to spoplatnené cca 60€. V prípade, že nechcete aby vaša ex mala vaše priezvisko, bohužial na to legislaatíva nemyslela. Skúste zmierniť svoju zlosť na nedostatky v komunikáccii s ex či legislatívou. Som rada že kvôli dieťatku ste obetoval spoloční majetok, ktorý bol aj Váš, ale majetok nieje všetko. Venujte sa svojej psychickej pohode, nevrčte, a berte všetko čo sa deje vo vašom živote ako vašu životnú lekciu a dajte si otázku: Čo som urobil zle, nepočúvol som hlas srdca, keď to dopaadlo aako to dopadlo? Choval som sa dobre? Nedával som veľa jej a sebe málo?
Potom by som sa zamerala na to, aby Vám dávala vaše dieťatko tak ako rozhodol súd. V prípade, že to stále porušuje, neváhajte zavolajte na Nadáciu, je ich dosť, zaoberajú sa aj ochranou otca, kde ženy používajú svoje deti ako nástroj proti mužovi.
Na každej bezplatnej linke vám dajú nielen radu. Mladý muž nekazte si život pesimizmom a negatívnym myslením, nečaká Vás na ružach ustlané ale s pozitívnym myslením urobíte viac a vaša, žena obrazne padne na kolená a zistí koho vlastne stratila. Do roka a dňa sa to vyplní ak neurobíte hlúposť ktorú máte v hlave, "bitka?"
0 0
ickom ickom

ickom je offline (nepripojený) ickom

krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac
janica.sk Pozri príspevok
Neprajem si, aby moja byvala manzelka bola nadalej nositelkou mojho priezviska. Chcem, aby po rozvode mala svoje povodne priezvisko. Co sa s tym da robit. Dakujem.

Pozri si TOTO, snáď Ti to pomôže:
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=112
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=358

Inak, kolegyňa sa rozvádzala asi pred 4 rokmi a keď si chcela dať opäť priezvisko ako mala za slobodna, tak to musela stihnúť do 3 mesiacov po rozvode, aby to mala bez poplatkov, ale obehala sa kvôli dokladom a to sa nie každému chce...
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

ickom;
kolegyňa sa rozvádzala asi pred 4 rokmi a keď si chcela dať opäť priezvisko ako mala za slobodna, tak to musela stihnúť do 3 mesiacov po rozvode, aby to mala bez poplatkov, = sudkyňa ma 30 dní aby to napísala, potom to 3 dni cestuje poštou + 15 dní na odvolanie - vyznačí sa až potom právoplatnosť a potom žiada o zmenu priezviska. Vždy na poslednej strane rozvodových papierov je napísané do koľkých dní si musí zmeniť priezvisko a to zadarmo.
ale obehala sa kvôli dokladom a to sa nie každému chce.. inak Absolútne súhlasím, čo píšete
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
janica.sk nepotrebuje poradit ale polutovat! Prisiel sem z "jesitnostou", ktoru neskor pretransformoval do zlosti az hluposti... sorry - je to len moj pohlad na celu temu.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Kyblik, kyblik, skús sa vžiť do jeho situácie. Nie je to kľudná situácia, v ktorej sa zadávateľ ocitol. Rozvod, atmosféra, keď si príde po dieťa. Väčšina ľudí neodsudzuje ľudí pre farbu pleti, ale pre spôsob života, aký vedú. Jemu v tom "nejakom" prostredí žije dieťa a ex a - meno.
A rôznych "vtipných poznámok" si užije iste aj naživo. Takže má v sebe toľko zlosti, že asi ani nevie, čo s ňou.
Kybliček, nesúď ho tak tvrdo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Melnick Pozri príspevok
Petra, to si si vzala na mušku mňa s mojím manželom ?????
Ale ja nie som Tvoj manžel .............či...????....
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Súhlasím sara...

Mnohí z nás denne prežívajú podobné trápenie a aj napriek tomu zakliknú poradu a snažia sa pomôcť.

A zrazu sa tu objaví niekto a povie: Namotkal som si pipinu mám s ňou dieťa a keď sa vyspala s cigánom bol som ešte taký hlúpy, že som je dal všetko. Teraz mi poraďte čo mám robiť, no opovážte sa formovať svoje odpovede inak ako jemne a citlivo, a uvidíte!!!

Milá Sara, ja ho nesúdim... Možno som mu iba nastavil zrkadlo.
Naposledy upravil kyblik : 08.01.10 at 21:02 Dôvod: tlacova chyba, ups
0 0
janica.sk janica.sk

janica.sk je offline (nepripojený) janica.sk

Pre kyblik: Ja neviem,ale mne to ako jesitnost nepripada, ak porodi nahodou cig...na, a bude nosit moje priezvisko, lebo si nahodou zmysli,ze cig...e priezvisko pre dieta nechce a ze teda nech ho ma po mame.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
janica.sk Pozri príspevok
Pre kyblik: Ja neviem,ale mne to ako jesitnost nepripada, ak porodi nahodou cig...na, a bude nosit moje priezvisko, lebo si nahodou zmysli,ze cig...e priezvisko pre dieta nechce a ze teda nech ho ma po mame.
No naozaj neviem, ako ti to vysvetliť. Ty nemáš vôbec žiadne právo zasahovať do jej práv. Ak sa rozhodne pre akékoľvek meno, tak ty jej do toho nemáš, čo zasahovať. A ani ona tebe.


http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=373716

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&s...ara-tohto-roka

Alebo si to vygoogli sám a čítaj a čítaj a čítaj....
Naposledy upravil marjankaj : 09.01.10 at 00:33
0 0
janica.sk janica.sk

janica.sk je offline (nepripojený) janica.sk

Dakujem vsetkym.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Myslel si aj na vaše spoločné dieťa? Čo ak manželka nechce mať iné priezvisko kvôli dieťaťu, priznám sa, že by to bolo pre mňa ako matku tiež dôležité - chcem mať priezvisko zhodné s mojimi deťmi.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

kyblik Pozri príspevok
janica.sk nepotrebuje poradit ale polutovat! Prisiel sem z "jesitnostou", ktoru neskor pretransformoval do zlosti az hluposti... sorry - je to len moj pohlad na celu temu.
Moj pohlad je taky, ze hned zo zaciatku sa zacal jeho problem ironizovat a zosmiesnovat. Potom dalej uz niektori zacali aj polovazne radit, samozrejme voci akcii protiakcia a tak to pokracovalo az kdesi na piatej strane som a konecne docital od ,, Ofelie ,, pravny postup po rozvode ako by to malo byt, keby exmanzelka chcela stihnut lehoty a dobrovolne si zmenit priezvisko bez poplatkov. To mala byt dobrovolna cesta.

Ked by to malo byt nedobrovolnym sposobom asi jedine podanim zaloby na sud a dosiahnutim uspesneho rozsudku o zmenu priezviska exmanzelky (nemam predstavu ako by sa realizoval vykon sudneho rozhodnutia, keby exmanzelka nechcela rozsudok v prospech exmazela vykonat, ci by to bolo pod hrozbou pokuty alebo by to vykonal exekutor atd. Ako ste niektori pisali je s tym spojenych pre exmanzelku vela uradnych ukonov, ktore jej nemusia byt po voli a naklady, ktore bude treba uhradit), ale to by asi bolo na dlhsie a neviem ci by to zadavatelovi temy stalo za to. To je uz na jeho rozhodnuti.
Naposledy upravil jarecko : 09.01.10 at 07:17
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
janica.sk Pozri príspevok
Nechal som jej vsetko,aby som mal od nej pokoj,lebo chrapala s cig...om..A nemam. Dohodnut sa s nou neda.
Milý janica, vieš, ako sa hovrí, kto má škodu, o posmech nech sa nestará.....
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Petra Nová Pozri príspevok
Mne to nevadí, ale je to proti ETIKETE. A mám jednu osobnú skúsenosť. Keby niekto z Vás, pričlenených, napísal niečo nevhodné, takpovediac zrelé na vylúčenie, potom to opatrenie by schytal nevinný.
Že Ty sa odvolávaš na Etiketu, milá moja Petra, ktorú mám v úcte. Ty? Etiketa je pre vyvolených.
P.S. Je všeobecne známe a tolerované používanie jedného nicku viacerými / vyvolenými? /. Pekný deň, na dnes radšej pôjdem do úzadia.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ešte nik nejak nenavrhol nasledovné....ak som si ovšem dobre pozrel , dúfam .

Zadávateľ témy sa sťažuje na to , alebo ono ...

- jeho polovička mu zahla , dokonca s rómom / cigánom / - medzi tými dvoma je síce rozdiel , ale to je už ina káva ..

- po rozvode , asi rozhodnutím súdu , zobrala aj dieťa - takže to potom znamená , že sa asi oň stará , alebo zadávateľ o svoje potomstvo patrične nebojoval ...

- zadávateľ sa sťažuje , že všetko nechal bývalke - asi by bola na mieste otázka , ...a prečo ?????
Dobre , možno mal pohnútky voči dieťaťu ...ale inak ?
Čudujem sa ....

- zadávateľ sa sťažuje na fakt , že pri stretnutí s dieťaťom ho sledujú bývalka a banda jej novej rodiny ...
Aj na to existuje riešenie , akurát je potrebné sa tomu venovať ....

Riešení - návrhov bolo habadej , vážnych a aj ironických ...aj ja som dal a za svojím si zásadne stojím ...

Čiže , tu sa už veľmi nepýtaj , ale :

- navštív najbližšiu matriku

- najbližšieho právnika

- najbližšieho psychiatra

- aj napriek tomu , že maš s nou dieta , tak zmena Tvojho priezviska Tvoje práva neohrozí ...

- ak ti tak zaleží na česti Tvojho mena , máš obavy z okolia so spájaním Tvojho mena s proťajškom , tak z čoho vôbec pramenia ?
Mám za to , že bývaš v nejakom , hm , zapadákove , kde každý každého pozná a Tebe to vadí ....

- Veď sa presťahuj , všetkého si sa predsa vzdal , čo Ťa tam drží ????
Dieťa aj tak len občas dostaneš na návštevu , aj to si vraj pod dohľadom CIA- cigános infos agentos ....

A ako viacerí podotkli , aj ja , sú oveľa väčšie , dôležitejšie , podstatnejšie problémy ako tie Tvoje ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať