Zavrieť

Porady

Neplatim socialnej poistovni - materska???

Dobry den,
prosim Vas velmi pekne o pomoc.
Som SZCO od 1.6.2008, od zaciatku platim len VSZP nemocenske poistenie vo vyske 41,37 ale neplatim socialnej poistovni odvody, kedze nedosahujem danu vysku prijmov. Mam narok na matersky prispevok? Ak ano, tak v akej vyske? Co s tym zvysovanim rodicovskeho prispevku? Co mam robit, aby mi mohol byt vyplateny???

Dakujem velmi pekne! Ospravedlnujem sa za pripadne nevhodne umiestnenie temy, som tu novacik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Niečo také dnes bolo vo večerných správach, ale neviem, v ktorej TV. Skús si to prehrať na internete.
    už čoskoro mamičkou :) andrea palcova
    Nárok na materské vzniká v prípade,ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom by ste bola nemocensky poistená v Sociálnej poisťovni najmenej 270 dní. V prípade, ak ste poistená nebola, tak budete mať nárok iba na rodičovský príspevok. O rodičovský príspevok sa žiada na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny po narodení dieťatka.

    Neplatim socialnej poistovni - materska???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.