Zavrieť

Porady

Služba dodaná z ČR

Ahojte,

Prosím poraďte nám v takejto veci. Bola nám dodána služba - licencia na internetovu stranku z ČR - platca DPH. My nie sme platca DPH. Ešte pravidelne mesačne nám budú faktúrovať službu ako hosting a vedenie tej stránky.
Oni nám faktúrovali dodanie služby v roku 2009 bez DPH. Je to spravne? Máme my odviesť DPH tu v SR? Ak áno aké sú lehoty?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    White Dog Pozri príspevok
    Ahojte,

    Prosím poraďte nám v takejto veci. Bola nám dodána služba - licencia na internetovu stranku z ČR - platca DPH. My nie sme platca DPH. Ešte pravidelne mesačne nám budú faktúrovať službu ako hosting a vedenie tej stránky.
    Oni nám faktúrovali dodanie služby v roku 2009 bez DPH. Je to spravne? Máme my odviesť DPH tu v SR? Ak áno aké sú lehoty?

    Ďakujem
    Týka sa vás § 78 ods. 3 zákona o DPH:

    § 78
    Daňové priznanie a splatnosť vlastnej daňovej povinnosti


    (1) Platiteľ je povinný do 25 dní po skončení zdaňovacieho obdobia podať daňové priznanie a v tej istej lehote zaplatiť vlastnú daňovú povinnosť. Platiteľ registrovaný podľa § 5 a 6 nie je povinný podať daňové priznanie, ak mu nevznikla v zdaňovacom období daňová povinnosť alebo právo na odpočítanie dane, s výnimkou platiteľa, ktorý je povinný platiť preddavok na daň podľa § 78a, a s výnimkou platiteľa, ktorý v zdaňovacom období dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 alebo podľa § 47 alebo dodal tovar podľa § 45.

    (2) Na účely tohto zákona sa vlastnou daňovou povinnosťou rozumie prevýšenie celkovej výšky dane za príslušné zdaňovacie obdobie okrem dane pri dovoze tovaru nad celkovou výškou odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie.

    (3) Ak osobe, ktorá nie je platiteľom, vznikne povinnosť platiť daň (§ 69), je táto osoba povinná podať daňové priznanie do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom vznikla daňová povinnosť, a v tej istej lehote zaplatiť daň s výnimkou podľa odseku 4.


    (4) Osoba, ktorá nie je registrovaná pre daň podľa § 4 až 7, pri nadobudnutí nového dopravného prostriedku z iného členského štátu je povinná podať daňové priznanie do siedmich dní od nadobudnutia nového dopravného prostriedku a v tej istej lehote zaplatiť daň.

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    White Dog Pozri príspevok
    Ahojte,

    Prosím poraďte nám v takejto veci. Bola nám dodána služba - licencia na internetovu stranku z ČR - platca DPH. My nie sme platca DPH. Ešte pravidelne mesačne nám budú faktúrovať službu ako hosting a vedenie tej stránky.
    Oni nám faktúrovali dodanie služby v roku 2009 bez DPH. Je to spravne? Máme my odviesť DPH tu v SR? Ak áno aké sú lehoty?

    Ďakujem
    podla noveho od 01.01.2010 pred prijatim sluzby z EU sa treba registrovat podla par. 7a, kedy nie je narok na odpocet DPH z prijatej sluzby alebo dobrovolna registracia podla par. 4, kedy sa stanete normalnymi platcami DPH a budete mat narok na odpocet DPH z nakupenych tovarov a sluzieb a vy svoje sluzby fakturujete na vystupe s dPH

    Jajina je offline (nepripojený) Jajina

    Jajina
    [FONT=Arial]Neviem celkom dobre preniesť do praxe prechodné ustanovenia
    DOD Fa z ČR : preprava nákladného vozidla - trajekt z FR do anglicka, ktorý nám česká spoločnosť zakúpila a predala, faktúru treba u nás samozdaniť.
    Len neviem akám dátumom dodania ??


    dát.dodania uvedený na Fa - 31.12.2009
    dát.vystavenia Fa - 04.01.2010

    ak budem prihliadať na starý zákon - dátum dodania je 04.01.2010
    ak sa budem riadiť už podľa nového zákona - dátum dodania je 31.12.2009

    Ak máte niekto lepšie vedomosti, prosím poradte, určite to viacerí ocenia.
    Ďakujem




    Naposledy upravil Jajina : 19.01.10 at 08:37

    Jajina je offline (nepripojený) Jajina

    Jajina
    Jajina Pozri príspevok
    [FONT=Arial]Neviem celkom dobre preniesť do praxe prechodné ustanovenia
    DOD Fa z ČR : preprava nákladného vozidla - trajekt z FR do anglicka, ktorý nám česká spoločnosť zakúpila a predala, faktúru treba u nás samozdaniť.
    Len neviem akám dátumom dodania ??


    dát.dodania uvedený na Fa - 31.12.2009
    dát.vystavenia Fa - 04.01.2010

    ak budem prihliadať na starý zákon - dátum dodania je 04.01.2010
    ak sa budem riadiť už podľa nového zákona - dátum dodania je 31.12.2009

    Ak máte niekto lepšie vedomosti, prosím poradte, určite to viacerí ocenia.
    Ďakujem




    Posúvam a prosím o radu.

    Služba dodaná z ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.