Zavrieť

Porady

burzový maklér

Dobrý deň.
Moja dcéra rozmýšľa, že by chcela byť burzovou maklérkou. Nemám o tom žiadne informácie. Mohol by mi niekto napísať výhody a nevýhody tohoto zamestnania, aj to, na akú strednú a vysokú by bolo najlepšie ísť? Niekde som čítala, že treba platiť dáky členský poplatok - milión sk jednorazovo, alebo 170 000 sk ročne. To sa týka každého burzového makléra?
Budem Vám veľmi vďačná za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    slnce Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Moja dcéra rozmýšľa, že by chcela byť burzovou maklérkou. Nemám o tom žiadne informácie. Mohol by mi niekto napísať výhody a nevýhody tohoto zamestnania, aj to, na akú strednú a vysokú by bolo najlepšie ísť? Niekde som čítala, že treba platiť dáky členský poplatok - milión sk jednorazovo, alebo 170 000 sk ročne. To sa týka každého burzového makléra?
    Budem Vám veľmi vďačná za každú radu.
    Z otázky usudzujem, že dcéra ešte nechodí ani na strednú školu. Preto je ešte priskoro pýtať sa na nejaké členské poplatky. Najprv nech si spraví ekonomickú strednú školu, alebo gymnázium, potom ekonomickú vysokú školu, potom nech sa zamestná v nejakej správcovskej spoločnosti a postupne sa vypracuje na makléra. Potom môže uvažovať o založení si vlastnej firmy.

    Ak má záujem o takú prácu, akú vidí vo filmoch, kde na burze makléri po sebe vykrikujú ceny a obchodujú, tak nech si nerobí ilúzie, také burzy u nás nie sú. To sú komoditné burzy v zahraničí a tam sa dostať .... no má čo robiť. U nás sa obchoduje na BCP on line, tie obchody nie sú tak dramatické.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Myslim ze toto je otazka ktora do tohto fora resp. do tejto casti vobec nepatri.
    Nech dcera nema idealizovane predstavy z americkych filmov.
    Najprv nech ide na gymnazium, potom na ekonomicku vysoku skolu a nasledne urcite sa bude musiet zabestnant v nejakej spolocnosti obchodnika s cennymi papiermi. Sama licenciu tak skoro nedostane.

    Deiky je offline (nepripojený) Deiky

    Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac Deiky
    Presne ako sa pisalo neverit lacnym predstavam a tomu ze z par tisic bude po chvilke kopa penazi... Aj ked s malo sa da vypracovat môj nazor je neist na burzu pokial nemas poriadny kapital... A burzovy makler je siroky pobejm.. to je dalsia vec.. pristup k burze je drahy... A dalsia vec ale to je mimo vseckeho len tak poviem ze na Slovensku nemame naozajstnu burzu iba to co sa na burzu tvari : )) Hlavne ekonomicke/financne vzdelanie a dlhodoba prax...

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    ako bolo spominane, asi treba menej filmov pozerat
    Pri oficiálnom spôsobe určite netreba platiť žiadne poplatky (okrem poplatkov za štúdium). Ináč tak ako píše Chobot, treba si urobiť školu v danom odbore a zamestnať sa vo firme, ktorá poskytuje maklérske služby. Buď priamo ako maklér, alebo na inej pozícii a postupne sa dostať na maklérsku pozíciu.

    Ale veľa ľudí si mýli burzového makléra s burzovým obchodníkom. Burzový maklér (broker) je iba sprostredkovateľ obchodov medzi obchodníkmi. Burzový obchodník obchoduje s vlastnými peniazmi na kapitálových trhoch a obchody zadáva maklérovi, ktorý pre nich nájde druhú stranu.

    Ak chce obchodovať na burze, potom na to nepotrebuje žiadnu vysokú školu ani sa zamestnávať v nejakej firme. Stačí si otvoriť konto u brokera a môže začať obchodovať. Ale dôležité je vedieť ako na to, lebo je to dosť ťažké, respektíve je tam veľký risk straty. Ak chce začať obchodovať na finančnom trhu, potom odporúčam stránku www.forextrading.sk, kde sú o tom informácie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.