Zavrieť

Porady

Zmluva o vyrovnani

Dobry den,

S priatelkou sme spolu kupili byt do ktoreho sme spolocne investovali, avsak pre jednoduchost na vsetkych zmluvach figuruje ako vlastnik iba moja priatelka. Dohodli sme sa vsak na tom ze spiseme zmluvu pre pripad ak by sme sa rozisli aby sme nemali problem s vyrovnanim. Aby to potom neskoncilo skaredo a aby niekto nemal pocit ze bol nejako ukrateny. Chcem sa spytat ci by mi niekto vedel poskytnut priklad podobnej zmluvy.
Za pomoc vopred dakujem

Michelangelo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Michelangelo Pozri príspevok
    Dobry den,

    S priatelkou sme spolu kupili byt do ktoreho sme spolocne investovali, avsak pre jednoduchost na vsetkych zmluvach figuruje ako vlastnik iba moja priatelka. Dohodli sme sa vsak na tom ze spiseme zmluvu pre pripad ak by sme sa rozisli aby sme nemali problem s vyrovnanim. Aby to potom neskoncilo skaredo a aby niekto nemal pocit ze bol nejako ukrateny. Chcem sa spytat ci by mi niekto vedel poskytnut priklad podobnej zmluvy.
    Za pomoc vopred dakujem

    Michelangelo
    Vzor takej zmluvy asi nenájdeš, veď to je špecificky váš prípad. Ak si budete veriť a budete navzájom seriózni a féroví voči sebe, tak s vyrovnaním nebudete mať problémy.

    Ak sa v prípade rozchodu tvoja priateľka zachová chamtivo a rozhodne sa, že ti nič nevyplatí, tak ti žiadna zmluva nepomôže. Vymožiteľnosť takej zmluvy je veľmi chabá. Musel by si si aj tak nárok uplatniť súdnou cestou.

    Ak ste ten byt kúpili spoločne (teda každý ste zaplatili napr. polovicu bytu) a zo spoločných peňazí ste ho prerobili, tak kašli na jednoduchosť a trvaj, aby si bol spoluvlastníkom bytu. Len to ti zaručí, že ťa priateľka neobtiahne o všetky vložené prostriedky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.