Zavrieť

Porady

excel a zaokrúhlovanie

Ahojte

poradíte mi niekto , ako nastaviť v exceli zaokrúhlovanie . potrebujem aby zaokrúhloval v niektorých bunkách len hore a v niektorých len dole.

ď.k.
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
vladop1 Pozri príspevok
Mám ešte jeden dotaz. To zaokrúhľovanie funguje OK, ale sú prípady ked sa v tom druhom čísle nachádza nula tak ju nezobrazí. Príklad: číslo1 = 0,014 (je už zaokrúhlené na dve platné čísla) a číslo2 = 0,0404 podľa čísla1 zaokrúhli na 0,040, ale v excely mi zobrazí len 0,04. Nešlo by to nejako zobraziť? Potreboval by so to zobrazené. To som si všimol, že pokiaľ mu formatovaním nezadám počet desatinných čísel tak tu nulu na konci neukazuje. Dík
To si musíš zadať ty sám. Alebo treba urobiť na to makro.
Prípadne si daj formátovanie vedecké napríklad 3,14 E-04 alebo vlastné 0,00\ E+00

A tu je makro
Naposledy upravil marjankaj : 19.04.12 at 09:04
0 0
vladop1 vladop1

vladop1 je offline (nepripojený) vladop1

marjankaj Pozri príspevok
To si musíš zadať ty sám. Alebo treba urobiť na to makro.
Prípadne si daj formátovanie vedecké napríklad 3,14 E-04 alebo vlastné 0,00\ E+00

A tu je makro
Lenže to nejde, lebo vo vystupe mám naraz rôzne čísla a to makro by to paušalne urobilo pre všetky naraz (trebars ako máš v makre na tri desatinné čísla) Ja formatovanie nemožem použiť lebo v ramci bunky môžu byť rozne čísla a aj v susedných to je tak isto.
Naposledy upravil vladop1 : 19.04.12 at 11:14
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
vladop1 Pozri príspevok
Lenže to nejde, lebo vo vystupe mám naraz rôzne čísla a to makro by to paušalne urobilo pre všetky naraz (trebars ako máš v makre na tri desatinné čísla) Ja formatovanie nemožem použiť lebo v ramci bunky môžu byť rozne čísla a aj v susedných to je tak isto.
Veď si to môžeš určiť v tom makre

Range("C1:C2").Select
0 0
vladop1 vladop1

vladop1 je offline (nepripojený) vladop1

Neviem asi sa nerozumieme, ja neviem aké číslá v bunkách budú, to závisí aké hodnoty nameriam, tie čísla sú premenné (majú rôznu veľkosť, dlžku, tvar...) Preto si myslím, že makrom nemôžem vykonať úpravu pre rôzne čísla aj ked len v určitom rozsahu. To by muselo makro upravovať každú bunku samostatne. Ak nemám pravdu oprav ma.


niečo také by nešlo (visual basic neovladam):


Sub Makro1()
Dim pform As String
For x = 1 To 20
Range("Ex:Ex").Select
pocet = Range("Hx").Value
If pocet < 2 Then pocet = 2
pform = "0."
For i = 1 To pocet
pform = pform & "0"
Next i
Next x
End Sub

Aby to postupne robilo v každom riadku naraz. Viem to červeným nie je správne lebo aj bunky su s tymto nazvom. Ide o to aby to robilo v E2 , E3, E4.......En bunke podľa H1, H2.....Hn

v príklade pozri
Naposledy upravil vladop1 : 19.04.12 at 13:24
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
To čo si urobil? Veď to makro nič nerobí.
Jediný príkaz čo vykonával to formátovanie si vyhodil. Ostatné je iba príprava. To ako keby si na kalkulačke počítal nejaký súčet a na konci namiesto "=" stlačil "C".
Selection.NumberFormat = pform
0 0
vladop1 vladop1

vladop1 je offline (nepripojený) vladop1

Nikdy som netvrdil že ovládam programovanie aj som to vyššie písal. ten riadok som omylom vynechal. Keď nechceš pomôcť nechaj tak. Nikto ťa nenúti. Vďaka za doterajšie venovanie sa mojej negramotnej maličkosti.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Myslel som, že to ide iba makrom. V príspevku č 22 je to presne tak ako si to tu zadal.

Tu je to aj bez makra. =TEXT(A1;"0,"&REPT("0";LEN($A$1)-LEN(POWER(10;LEN($A$1)-2)*$A$1)))
0 0
vladop1 vladop1

vladop1 je offline (nepripojený) vladop1

Dik, ono to ide, ale iba pre čísla menšie ako 10 resp.9,9 potom zaokrúhli takto 10,
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
A čo takto?
0 0
vladop1 vladop1

vladop1 je offline (nepripojený) vladop1

Môže byť, ja som to riešil takto:

IF(V46>10;ROUND(V46;LEN(V46)-LEN(POWER(10;LEN(V46)-2)*V46));TEXT(V46;"0,"&REPT("0";(LEN(V46)-LEN(POWER(10;LEN(V46)-2)*V46)))))

že ked číslo1 je nad 10 riešil som to po starom, tam ma už nuly netrápia, lebo dve platné miesta sú už 10 .... vďaka

Ale, ten excel je "tupý", ked číslo1 < 10 a je akurát celé číslo 1,00; 2,000; 3,0; .... 9.000 tak číslo2 = 0!!!
v mojom výpočte hodí #HODNOTA!
Naposledy upravil vladop1 : 25.04.12 at 09:01
0 0
Felix2013 Felix2013

Felix2013 je offline (nepripojený) Felix2013

Podrobný návod o zaokrúhľovaní v exceli na Candyman.sk. Tam som to komplet pochopil konečne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať