Zavrieť

Porady

Rozvod Tv signalu / programov po dome

- satelit od UPC jeden box /prijmac, cize pozerat sa moze jeden program na vsetkych TV, napr spalna, obyvacka atd.
Ako sa da urobit, aby na kazdom TV mohol byt pozerany iny program?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ono to bude trocha drahsia zalezitost.
    Existuju multyroom receivery, ale to je len na 2 TV.
    Nenapisal si ci jeto DVB-C box, alebo DVB-S (upc direct)
    Predpokladam, ze je to DVB-S
    V prvom rade potrebujes ku kazdemu TV jeden tuner (cize jeden box). Ak to mas mat na kazdom TV napr. spalna, obyvacka, detska, tak do kazdeho potrebujes aj pristupovu kartu, cena sa potom strojnasoby (treba pozret na UPC, ci nemaju nejak zvyhodnene 2 TV (alebo sa tam treba ist opytat))
    Da sa to spravit aj tak, ze si kupis alternativne receivery, ktore dokazu jednu kartu zdielat (odporucam zdielat radsej po LAN, ako po RS232 (i ked to RS232 by ta vyslo o dost lacnejsie)). Nastavenie takychto receiverov je torcha komplikovanejsie, ale da sa to.
    Dalsou dolezitou castou je to, ze musis si kupit k parabole iny konvertor, napr. ak chces 2 boxy, tak potrebujes twin konvertor, ak chces 3-4 boxy, tak quad konvertor

    edit: asi neviem citat, prve slovo co si napisal, je satelit a ja sa pytam jak blby ci je to DVB-S alebo DVB-C a este k tomu zdielaniu (je to nelegalne ale ak to robis iba v LAN tak je to neodhalitelne ako emu)
    Naposledy upravil Fero11 : 11.01.10 at 08:28

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Dakujem za odpoved, zistim o aky box ide.
    Otazka:
    - pri rozvode lan - dalo by sa to riesit aj bez kabelaze, neviem som v tom laik, nieco ako WiFi

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Da sa, ale zvyssia sa investicne naklady.
    Jeden box cca 100€, ku kazdemu boxu jeden router a nastavit ako klienta. S pravidla este jeden router (ktory asi mas) pripojenie k internetu.
    Ten od UPC sa nepouziva vobec

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    najlepsie je sa pripojit ku kablovemu rozvodu niekde na najblizsiu bytovku a mas pokoj. V dome je to problem. Ono nakoniec to vatsinou skonci tak, ze kto na to ma, da si 2 "satelity", lebo s tymi rozvodmi je to problem resp. je to velmi drahe.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Ako to robia lokalny poskytovatelia. Napr u nas na sidlisku je lokalny poskytovatel bytove druzstvo - 30 programov a moze byt kolko chce televizorov zapojenych.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    este som zabudol napisat, ze UPC sa ma v prvom polroku presunut na novu druzicu z Astry na Thor (to je na tej pozicii kde je aj digi tv). Problemy s prijmom ale nebudu, lebo thor ma silnejsi vyzarovaci diagram ako intelsat

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Rád by som vás upozornil na toto:
    kergulaan
    satelit od UPC jeden box /prijmac
    T.z.: má 1 box, na ten môže v danom okamihu prijímať 1 TV program. Môže mať aj tisíc káblom prepojených televízorov, ale na všetkých bude len ten 1 program.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    misoft Pozri príspevok
    Rád by som vás upozornil na toto:
    T.z.: má 1 box, na ten môže v danom okamihu prijímať 1 TV program. Môže mať aj tisíc káblom prepojených televízorov, ale na všetkých bude len ten 1 program.
    nerozumiem tvojmu upozorneniu, ved o to tu islo, zistit ako sa da na televizoroch pozerat rozlicne programi z UPC sat. To ze z boxom to nejde som pisal hned na zaciatku a hladal som mozne riesenia.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Jednoducho!
    Satelit (satelitný tanier+konvertor) prijíma signály z družice, ktoré majú rôzne frekvencie, do satelitného prijímača, ktorý to dekóduje a prevádza na výstupný signál, ale len jednej frekvencie - tej na ktorú máš naladený TV prijímač (napr. na AV vstupe, alebo na kanáli **). T.z. že keď preladíš na SAT prijímači na kanál, ten sa dekóduje podľa nastavenia dekódera v prijímači, ak naladíš iný kanál, opäť sa dekóduje, ale už z inej frekvencie zo satelitu. Výstup z prijímača má však stále rovnakú frekvenciu.
    To by si musel mať TV prijímače, ktoré sú schopné prijímať SAT signál, aby ho následne v sebe mohli dekódovať. A to už by si vlastne SAT prijímač nepotreboval, pretože by ním boli tie TV prijímače. Musel by si len urobiť VF rozvod po byte.

    (Terestriál vysiela vo frekvenciách MHz (MegaHertz), ale satelit je už vyššie - GHz (GigaHertz))

    Pozri pojmy: http://www.orava.info/oravask/?inc=i...ych-pojmov.htm
    Naposledy upravil misoft : 12.01.10 at 01:22

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kergulaan Pozri príspevok
    nerozumiem tvojmu upozorneniu, ved o to tu islo, zistit ako sa da na televizoroch pozerat rozlicne programi z UPC sat. To ze z boxom to nejde som pisal hned na zaciatku a hladal som mozne riesenia.
    misoft Pozri príspevok
    Jednoducho!
    Satelit (satelitný tanier+konvertor) prijíma signály z družice, ktoré majú rôzne frekvencie, do satelitného prijímača, ktorý to dekóduje a prevádza na výstupný signál, ale len jednej frekvencie - tej na ktorú máš naladený TV prijímač (napr. na AV vstupe, alebo na kanáli **). T.z. že keď preladíš na SAT prijímači na kanál, ten sa dekóduje podľa nastavenia dekódera v prijímači, ak naladíš iný kanál, opäť sa dekóduje, ale už z inej frekvencie zo satelitu. Výstup z prijímača má však stále rovnakú frekvenciu.
    To by si musel mať TV prijímače, ktoré sú schopné prijímať SAT signál, aby ho následne v sebe mohli dekódovať. A to už by si vlastne SAT prijímač nepotreboval, pretože by ním boli tie TV prijímače. Musel by si len urobiť VF rozvod po byte.

    (Terestriál vysiela vo frekvenciách MHz (MegaHertz), ale satelit je už vyššie - GHz (GigaHertz))

    Pozri pojmy: http://www.orava.info/oravask/?inc=i...ych-pojmov.htm
    Alebo treba zakúpiť ku každému TV prijímaču vlastný dekodér (konvertor). AK je satelit voľne dostupný (nie kódovaný) tak je to len otázka ceny satelitného setu (nie som si istý, ale myslím, že na jeden "tanier" je možné zaopojiť aj viacero sat. dekodérov). Ak je príjem spoplatnený, tak je to väčší problém, treba zakúpiť toľko kariet, koľko je TV a mesačne platiť poplatok x počet kariet.

    V tomto je ešte ako tak výhodný FiberTV. Mesačne sa platí len jeden poplatok a je možné pripojiť viacej TV prijímačov. Všetko čo k tomu treba, je zakúpiť toľko konvertorov, koľko TV chceme zapojiť. Má to malý háčik - prvý konvertor (set top box) stojí tuším 33 centov, druhý je stále ešte zvýhodnený a tretí a ďalšie sú už za plnú cenu (v čase keď som zavádzal internet, tak plná cena STB bola cca 5 tisíc SKK).

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Chobot Pozri príspevok
    Alebo treba zakúpiť ku každému TV prijímaču vlastný dekodér (konvertor). AK je satelit voľne dostupný (nie kódovaný) tak je to len otázka ceny satelitného setu (nie som si istý, ale myslím, že na jeden "tanier" je možné zaopojiť aj viacero sat. dekodérov). Ak je príjem spoplatnený, tak je to väčší problém, treba zakúpiť toľko kariet, koľko je TV a mesačne platiť poplatok x počet kariet.

    V tomto je ešte ako tak výhodný FiberTV. Mesačne sa platí len jeden poplatok a je možné pripojiť viacej TV prijímačov. Všetko čo k tomu treba, je zakúpiť toľko konvertorov, koľko TV chceme zapojiť. Má to malý háčik - prvý konvertor (set top box) stojí tuším 33 centov, druhý je stále ešte zvýhodnený a tretí a ďalšie sú už za plnú cenu (v čase keď som zavádzal internet, tak plná cena STB bola cca 5 tisíc SKK).
    Da sa to poriesit aj s jednou kartou, ale nieje to celkom legalne

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    [QUOTE=V tomto je ešte ako tak výhodný FiberTV. Mesačne sa platí len jeden poplatok a je možné pripojiť viacej TV prijímačov. Všetko čo k tomu treba, je zakúpiť toľko konvertorov, koľko TV chceme zapojiť. Má to malý háčik - prvý konvertor (set top box) stojí tuším 33 centov, druhý je stále ešte zvýhodnený a tretí a ďalšie sú už za plnú cenu (v čase keď som zavádzal internet, tak plná cena STB bola cca 5 tisíc SKK).[/QUOTE]

    Vo Fiber TV som sa uplne sklamal. Dal som si ho zaviest ked este UPC malo slabsie net-rychlosti. STB zamrza, ked na hocico prepnem acitava ako pc s pred 20 rokov, zvuk aj s 3 sekundovým oneskorenim oroti terestrialnemu vys. Zatial nic moc.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    stormcatcher Pozri príspevok
    Vo Fiber TV som sa uplne sklamal. Dal som si ho zaviest ked este UPC malo slabsie net-rychlosti. STB zamrza, ked na hocico prepnem acitava ako pc s pred 20 rokov, zvuk aj s 3 sekundovým oneskorenim oroti terestrialnemu vys. Zatial nic moc.
    Skus restart boxu ak nepomoze, tak by som ziadal o novy kus

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    Fero11 Pozri príspevok
    Skus restart boxu ak nepomoze, tak by som ziadal o novy kus
    skusal som aj to. niekedy, teda cim dalej tym castejsie sa stava, ze program bezi ale nic nereaguje, nic cez dialkove, ani vypnut. potom musim klasicky vypinacom.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ja nemam fiber tv, takze nemam prakticku skusenost, skus im zavolat a nech ti vymenia box

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.