Zavrieť

Porady

motocykel a oznamovacia povinnosť

Naša spoločnosť kúpila motocykel. Faktúra vystavená v 12/2009. Technický preukaz a značky budú vybavené k 31.1.2010. Samozrejme používať sa začne asi tak v máji - ked bude teplejšie. Otázky:

1. do majetku si motocykel zaradím už v 12/2009?
2. oznamovaciu povinnosť na DU o vzniku danovej povinnosti bude prvý den po tom ako prvý krát využijem tento motocykel na podnikatelske ucely? teda v tom máji?
3. Ak posledný krát použijem tento motocykel v 10/2010 - dám k 31.10.2010 ozámenie na DU o zániku danovej povinnosti, aby som neplatila dan z MV za tie mesiace, ktore som ten motocykel nevyuzivala?
4. A v ďalšom roku zase náhlasim vznik danovej povinnosti a tak dokola, alebo dám len teraz v máji (ked začnem používať mot.vozidlo) oznámenie na DU o vzniku dan.povinnosti, potom to uz neriešim a platím za všetky mesiace od toho mája - teda aj zimné...

dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Motocykel nie je predmetom DzMV.

    § 84
    Predmet dane

    (1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len "vozidlo"), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len "podnikanie").

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    Aljok Pozri príspevok
    Motocykel nie je predmetom DzMV.

    § 84
    Predmet dane

    (1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len "vozidlo"), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len "podnikanie").
    aha, to mi ušlo.... takže ja síce budem využívať motocykel na podnikatelské účely, ale nemám povinnosť podať DPzMV a platit dan, ano?

    motocykel a oznamovacia povinnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.