Zavrieť

Porady

Mobilný telefon v s.r.o.

Sme dvaja spoločníci v s.r.o. . Mobilné telefóny do firmy sme nekupovali ,ale používame svoje vlastné /nechceli sme zbytočne nákladovať našu firmu/. Tie sme len dali prepísať na našu firmu, aby faktúry za tel.poplatky chodili na firmu a tak sme si mohli uplatniť náklady v plnej výške.
Je nutné spraviť nejaký záznam o tom a poprípade do nejakého podsúvahového účtu zaúčtovať požičanie mob.telefónov firme??? Povedzme za 0 Sk???

Lebo nevieme, či celá faktúra patrí do nákladov. Prosím, poraďte nám , aby táto faktúra mohla ísť celá do nákladov. Alebo to máme dobre??? Nebude niekto pátrať, že firma nekúpila telefóny a fa si dáva do nákladov???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v dobe, ked sa MT predavaju v akcii za 1,- Sk, nikto nebude pátrať. Pri prepise aj tak musela byť uzavretá zmluva so sro. Takže máte zmluvu aj faktúry. Nepredpokladám že účtujete nejaké nájomné za požičiavanie MT alebo čosi podobné ale že ide naozaj len o to dostať náklady do nákladov firmy.
    Ste asi v takom vzťahu, že ide o opodstatnený náklad - nielen spoločníci, ale aj konatelia, či zamestnanci(?)

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Stretla som sa s prípadom, keď daňová kontrola žiadala preukázanie obstarania mobilných telefónov pri zahrňovaní hovorného do daňových výdavkov firmy.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Áno , sme zároveň konatelia a zamestnanci na riadnu prac. zmluvu. Žiadne nájomné si nefakturujeme.

    AVO, uvádza, že daň.kontrola chcela vidieť nákup MT. Ako ich máme dostať do účtovníctva, ak ide o sumu 0,-Sk a robíme to od 3/2004 . Videla by som cestu cez int.doklad k 31.12.2004 zaúčtované na podsúvah. účte ako
    751 000 /753 000 suma 0,-Sk ako náš záväzok . Priložili by sme k int. dokladu dohodu o bezplatnom používaní mob.telefónov od spoločníkov X,Y .
    Keďže by sme to potrebovali dostať do účtovníctva r.2004, inú cestu asi nevidím. V r.2004 som na tieto telefóny akosi pozabudla a chcela by som to mať v poriadku.
    Prosím Vás, poraďte mi vhodné riešenie. Vopred ďakujem za Vašu láskavosť.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Výpožička prejde bez problémov - postačuje preukázať, že telefóny boli k dispozícii. Podsúvaha vhodná - a v prípade, že info o nej nebolo v poznámkach k účtovnej závierke je možné argumentovať "nevýznamnosťou" tejto položky.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Lila
    AVO, uvádza, že daň.kontrola chcela vidieť nákup MT.
    Obstaraním som v tomto prípade mala na mysli nielen kúpu, ale aj prípadnú výpožičku.

    martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

    martinapo77
    ak su MT pouzivana v suvislosti s dosahovani prijmov nemoze mat danova kontrola s tym problem

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    AVO, ďakujem.
    Nedávno som čítala o tzv. výpožičkách, určite to takto spravím. A čo sa týka poznámok - toto je naozaj bezvýznamná položka.

    Mobilný telefon v s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.