Zavrieť

Porady

Oplotenie pozemku

Ahojte, na jar by sme chceli prerobiť oplotenie našej záhrady. Je tam starý plot, má aj základy v zemi, ešte sme ich nepreskúmali, či všade, nakoľko sme dom kúpili pred rokom a pol roka nám trvalo, kým sme vklčovali pozemok. No a máme jedných takých "fajn" susedov. Chceli by sme si od nich cca 4 metre dať taký dvojmetrový betónový plot (kvôli súkromiu) a potom už len základy do zeme a nejaký nizky 25 cm múrik nad zem a stĺpiky a pletivo, aby nám nerástla zelina a susedove sliepky a psy stále nepodrýpavali a netrhali pletivo. Chcela by som vedieť, ako sa dajú presne zistiť hranice pozemku. Môžme spraviť plot na tom istom mieste, ale obávam sa, že keď tam vybudujeme 2 metrový múr bude zle. Teda sa bojím, aby nešpekulovali, že je to 5 cm ale 2 cm na ich pozemku a ešte ho budem musieť zbúrať. Sú to strašní ... Aj keď roky bola v tejto záhrane burina meter a pol, každú chvíľu ma upozoňujú, aká tráva im pretŕča na ich pozemok a ktorý list majú na pozemku z nášho stromu. Tak preto by som to chcela mať v poriadku a ešte, či na to treba stavebné povolenie alebo ohlásenie alebo nič a nejaký projekt alebo nákres. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Bolo by potrebné dať si vytýčiť hranicu od suseda. Samozrejme na vytyčovanie pozvať aj suseda.

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Jeden bod zamerania stoji tusim okolo 33 euro, s presnostou na cm. Hranica pozemku ide zvycajne stredom plota - po stlpikoch.

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    No ja sa nevyznám, koľko bodov by bolo treba? je to začiatok plota, roh a koniec plota? Bude to také elko.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.