Zavrieť

Porady

dividendy a ich vypltenie

prosim ak by mi vedel nikto poradit

v roku 2004 bol dosiahnuty zisk 1400000tis pred zdanením co predstavuje po odpocitane dane 1134000tis čisty zisk a nerozdeleny zisk z minulych rokov je 300000tis-valna hromada v roku 2005 rozhodla ze budu vyplatene dividendy akcionarom za rok 2004-trosku som zneistila kedze sa mi tu mota aj nerozdeleny zisk z minulych rokov -aj toto patri ze nie je to predmetom dane?
Naposledy upravil boitana : 16.09.05 at 09:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    boitana
    prosim ak by mi vedel nikto poradit

    v roku 2004 bol dosiahnuty zisk 1400000tis pred zdanením co predstavuje po odpocitane dane 1134000tis čisty zisk a nerozdeleny zisk z minulych rokov je 300000tis-valna hromada v roku 2005 rozhodla ze budu vyplatene dividendy akcionarom za rok 2004-trosku som zneistila kedze sa mi tu mota aj nerozdeleny zisk z minulych rokov -aj toto patri ze nie je to predmetom dane?
    Predmetom dane nie je rozdelenie zisku z roku 2004, všetky ostatné nerozdelené podliehajú dani z príjmov. Jedná sa iba o zisk rozdelený spoločníkom, ak je rozdelený zamestnancom, toto rozdelenie podlieha dane z záv.činnosti.

    MM

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    boitana
    prosim ak by mi vedel nikto poradit

    v roku 2004 bol dosiahnuty zisk 1400000tis pred zdanením co predstavuje po odpocitane dane 1134000tis čisty zisk a nerozdeleny zisk z minulych rokov je 300000tis-valna hromada v roku 2005 rozhodla ze budu vyplatene dividendy akcionarom za rok 2004-trosku som zneistila kedze sa mi tu mota aj nerozdeleny zisk z minulych rokov -aj toto patri ze nie je to predmetom dane?
    zisk za rok 2004 nebude predmetom dane. Zisk z minulých rokov si nevšímaj, ten už nie je na 431 a bol predmetom rozhodovania v minulom roku.

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    Tweety
    Predmetom dane nie je rozdelenie zisku z roku 2004, všetky ostatné nerozdelené podliehajú dani z príjmov. Jedná sa iba o zisk rozdelený spoločníkom, ak je rozdelený zamestnancom, toto rozdelenie podlieha dane z záv.činnosti.

    MM
    neviem ci som spravne pochopila z tvojej odpovede cize nerozdelený zisk minulych obdobi podlieha dani?
    lenze spolocnici su zaroven aj zamestnancami

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    Lida
    zisk za rok 2004 nebude predmetom dane. Zisk z minulých rokov si nevšímaj, ten už nie je na 431 a bol predmetom rozhodovania v minulom roku.
    cize ten zisk z minulych rokov bude uctovne 428/364
    a z roku 2004 431/364
    vyplatenie 364/221
    moze byt takto uctovanie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    boitana
    neviem ci som spravne pochopila z tvojej odpovede cize nerozdelený zisk minulych obdobi podlieha dani?
    lenze spolocnici su zaroven aj zamestnancami
    Ak sú spoločníci zainteresovaní na zisku,čo je Tvoj prípad,majú vyplatené dividendy zo zisku za rok 2004 oslobodené od dane z príjmu, ak sú dividendy vyplácané zamestnancom bez zainteresovania na zisku, podliehajú dani zo závislej činnosti.
    Mária M

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    Tweety
    Ak sú spoločníci zainteresovaní na zisku,čo je Tvoj prípad,majú vyplatené dividendy zo zisku za rok 2004 oslobodené od dane z príjmu, ak sú dividendy vyplácané zamestnancom bez zainteresovania na zisku, podliehajú dani zo závislej činnosti.
    Mária M
    velmi krasne Ti dakujem

    dividendy a ich vypltenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.