Zavrieť

Porady

Podmienky vydania osvedčenia pre SBS....

Mili poradaci,

poprosim o radu. Manzel je vo vysluhovom dochodku -odisiel od armady minuly rok. Chce sa zamestnat u SBS a potrebuje k tomu osvedcenie o odbornej sposobilosti. A tu nam vznika dilema...... Na MV nam povedali, ze "musi" robit kurz, iba vojenska policia nemusi, aby ho dostal! To je uz proti logike ako preve. Obvolali sme kurzy rozne na SK, a pytali sa na to. V jednej spolocnosti nam vsak poradil ochotne dotycny na telefone, ze sam bol vojak a pre nich je udelena vynimka, a kurz nerobi, iba musi mat potvrdenie o bezpecnostnej praxi a na zaklade toho mu vydaju osvedcenie. Dalsi zasa, ze musi robit kurz. Pozreli sme zakony, a zatial sme prisli iba po to, ze zakon c.473/2005 §19 ods.3 hovori, resp. nehovori nic o vojenskej policii, a teda ze patri do tej vynimky, ktora nemusi robit kurz, ale tiez len poziada o osvedcenie na zaklade podkladov o rokoch , ktore pracoval u ozbrojenych sil. Chcem sa popytat vas, kto mi vie poradit, ako to teda je, ci nie je nahodou nejaka zmena atd...lebo viac som nenasla. Dakujem vopred.A dufam, ze som sa vhodne zaradila, lebo som nad tym dlho maturovala, kam to zaradim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Takze uz som to zistila, tak aspon dam radu druhym. Musi robit aj byvaly vojak. Vynimka sa vztahuje len na vojenskych policajtov, aj zeleznicnych. Ale teda je to ozaj na hlavu zakon. Tak si predstavte, ze ozaj vojak, ktory bol na ,misiach, a ozaj kde islo o zivot a musi robit kurz pre sbs....cista ryza ....biznis iba. Lebo ked si taky kurz spravi clovek, napr. ako ja, tak to je v poriadku, lebo nemam znalosti a ani info o tom, co mam ako sa spravat a co robit. Ale vojak?! To je zasa len hanba nasej vlady a ich zakonov.

    Podmienky vydania osvedčenia pre SBS....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.