Zavrieť

Porady

opäť materské

Dobry den,
prosim vas , mili poradaci, o radu ohladom mojej kamaratky. Planuju dietatko a chce ziaskat co najvyssie materske. Je zamestnana ako ucitelka, skola, kde pracuje, patri pod inu pobocku Socialnej poistovne ako miesto jej trvaleho bydliska. Ked si chce priplacat DNP, aby ziskala co najvyssie materske, do ktorej pobocky ma ist? Bude SP od nej ziadat nejake potvrdenie od terajsieho zamestnavatela, o vyske mzdy alebo nejake ine? Ak by sa im zadarilo babatko, tak ziadost o materske si ma v ktorej pobocke podat? Resp. to ma spravit za nu zamestnavatel alebo ona v mieste zamestnavatela alebo v mieste svojho TP?A este jedna otazocka, ak som spravne pochopila, materske sa pocita ako 55% z denneho vymeriavacieho zakladu, ano? a ten sa pocita z hrubej alebo cistej mzdy....alebo ako? Dakujem za odpoved, prajem vam pekny vecer, Monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    MonikaHaf Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosim vas , mili poradaci, o radu ohladom mojej kamaratky. Planuju dietatko a chce ziaskat co najvyssie materske. Je zamestnana ako ucitelka, skola, kde pracuje, patri pod inu pobocku Socialnej poistovne ako miesto jej trvaleho bydliska. Ked si chce priplacat DNP, aby ziskala co najvyssie materske, do ktorej pobocky ma ist?
    Najbližšie k miestu bydliska.

    MonikaHaf Pozri príspevok
    Bude SP od nej ziadat nejake potvrdenie od terajsieho zamestnavatela, o vyske mzdy alebo nejake ine?
    Myslím, že nie. Ona sama si určí, koľko bude platiť.

    MonikaHaf Pozri príspevok
    Ak by sa im zadarilo babatko, tak ziadost o materske si ma v ktorej pobocke podat?
    Najbližšie k miestu bydliska.

    MonikaHaf Pozri príspevok
    Resp. to ma spravit za nu zamestnavatel alebo ona v mieste zamestnavatela alebo v mieste svojho TP?A este jedna otazocka, ak som spravne pochopila, materske sa pocita ako 55% z denneho vymeriavacieho zakladu, ano? a ten sa pocita z hrubej alebo cistej mzdy....alebo ako? Dakujem za odpoved, prajem vam pekny vecer, Monika
    Vymeriavací základ je z hrubej mzdy.

    MonikaHaf je offline (nepripojený) MonikaHaf

    MonikaHaf
    Dlhsie som tu nebola, tak dodatocne dakujem velmi pekne za odpoved, pomohla - ako vzdy prajem pekny vecer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.