Zavrieť

Porady

Odstránenie mreže na N1

Dobrý deň,
v r. 2008 kúpila naša firma auto - Škoda Roomster, ktoré má v TP uvedené pod kategóriou N1. Auto je zaobstarané cez úver Zmlvuou o AutoKredite - cez VWfinančné služby, posledná splátka je 11.03.2011. Šéf mi kázal zistiť, kedy môže odstrániť deliacu mrežu. Je to možné alebo je to možné aj s postihom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    http://natankuj.sme.sk/c/5122179/ods...omplikuje.html
    v krátkosti - bez povolenia príslušných orgánov to nie je také jednoduché, lebo ide o prestavbu z kat. N1 na M1

    JayKay je offline (nepripojený) JayKay

    žena JayKay
    A po splatení tých splátok, keď auto firma odkúpi (napr.), potom sa to bude dať? Alebo aj potom bude potrebovať povolenia?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    JayKay Pozri príspevok
    A po splatení tých splátok, keď auto firma odkúpi (napr.), potom sa to bude dať? Alebo aj potom bude potrebovať povolenia?
    N1 pre pre Vás znamená, že máte auto kategórie N1, druh 'nákladne vozidlo' a máte to zapísané aj v TP .

    Takže s tým to nebude také jednoduché .

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nedá sa to zákony a normy sú naschvál nastavené tak aby sa to nedalo.Inak by tie mreže už dávno všetci povyhadzovali.

    JayKay je offline (nepripojený) JayKay

    žena JayKay
    220870 Pozri príspevok
    Nedá sa to zákony a normy sú naschvál nastavené tak aby sa to nedalo.Inak by tie mreže už dávno všetci povyhadzovali.
    Ďakujem

    JayKay je offline (nepripojený) JayKay

    žena JayKay
    Tak ja som si to našla Dá sa urobiť zmena z N na M - prestavba vozidla. Najprv treba povolenie od výrobcu auta, zohnať dokumentáciu a nákresy a s tým zájsť na OÚCDaPK. Potom na políciu na kontrolu originality, STK, .... atď. atď....až kým Vás neporazí

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    JayKay Pozri príspevok
    Tak ja som si to našla Dá sa urobiť zmena z N na M - prestavba vozidla. Najprv treba povolenie od výrobcu auta, zohnať dokumentáciu a nákresy a s tým zájsť na OÚCDaPK. Potom na políciu na kontrolu originality, STK, .... atď. atď....až kým Vás neporazí
    Prosim ta co je to OUCD a PK? A ake nakresy na odstranenie mreze - to je snad vtip nie?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    misomiso Pozri príspevok
    Prosim ta co je to OUCD a PK? A ake nakresy na odstranenie mreze - to je snad vtip nie?
    1. OÚpCDaPK = Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie

    2. ak som dobre pochopil, tak iba vtedy treba (pri hromadnej prestavbe) technický opis a výkresová dokumentácia systému, komponentu alebo samostatnej technickej jednotky, ak neboli typovo schválené, ( http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=11961 )

    Asi najlepšie je obrátiť sa priamo na OUpCDaPK .

    janovajano je offline (nepripojený) janovajano

    janovajano
    Takže už to bude legálne od augusta 2011. Za určitých podmienok. Citát z automix . sk :
    Dosiaľ bola takáto možnosť prípustná len v prípade, že majiteľ vozidla vykonal prestavbu vozidla a požiadal o preradenie z kategórie M1 do kategórie N1, táto možnosť sa však pre jej technickú a administratívnu náročnosť využívala len málokedy. Návrh sa však netýka všetkých vozidiel s priečkou, autá, kde sa prepravuje potenciálne nebezpečný náklad, budú musieť mať priečku naďalej. "Navrhovanou zmenou zákona sa umožní odstrániť priečkový systém najmä tým prevádzkovateľom vozidiel, ktorí neprevážajú náklad potenciálne ohrozujúci vodiča alebo cestujúcich," uvádza sa v dôvodovej správe.

    Odstránenie mreže na N1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.