Zavrieť

Porady

nespokojnosť so službami advokáta -čo robiť?

prosím ak nám vie niekto z Vás poradiť, prípadne máte osobnú skúsenosť. Pri občiansko právnom spore sme využili služby advokátky. Služby asi toho druhu že napísala dva papiere, umožnila stretnutie s protistranou v jej kancelárii pričom sama povedala dve slová. Taktiež to bolo aj na súdnom pojednávaní. Zaúčtovala si takú sumu, že sme odpadli. Dá sa niečo v takej veci robiť, keď máme pocit že účtované náklady nie sú úmerné vynaloženému úsiliu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    letnička Pozri príspevok
    prosím ak nám vie niekto z Vás poradiť, prípadne máte osobnú skúsenosť. Pri občiansko právnom spore sme využili služby advokátky. Služby asi toho druhu že napísala dva papiere, umožnila stretnutie s protistranou v jej kancelárii pričom sama povedala dve slová. Taktiež to bolo aj na súdnom pojednávaní. Zaúčtovala si takú sumu, že sme odpadli. Dá sa niečo v takej veci robiť, keď máme pocit že účtované náklady nie sú úmerné vynaloženému úsiliu?
    Pozri si zákon o odmeňovaní právnikov pri zastupovaní. Ak sa nemýlim, bez cestovného a náhrady za dlhšie pojednávanie to vyjde cca na 70 €. Lacnejšie Ťa nebude nikto zastupovať, každý požaduje minimálne to, čo im umožňuje zákon.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    letnička Pozri príspevok
    prosím ak nám vie niekto z Vás poradiť, prípadne máte osobnú skúsenosť. Pri občiansko právnom spore sme využili služby advokátky. Služby asi toho druhu že napísala dva papiere, umožnila stretnutie s protistranou v jej kancelárii pričom sama povedala dve slová. Taktiež to bolo aj na súdnom pojednávaní. Zaúčtovala si takú sumu, že sme odpadli. Dá sa niečo v takej veci robiť, keď máme pocit že účtované náklady nie sú úmerné vynaloženému úsiliu?
    O odmenách advokátov hovorí vyhláška č. 655/2004 Z.z.
    Pomocou toho a pomocou zmluvy ak nejakú máte si pozri, či je jej nárok neoprávnený. Určite ju môžeš požiadať aj o vyúčtovanie sumy, § 4 a § 6 už spomenutého zákona. Podľa toho môžeš porovnať či to čo si naúčtovala aj skutočne vykonala. Toť na teraz všetko, ale skúsim ti pohľadať ako sa dá postupovať v prípade, ak s cenou nesúhlasíš.
    kvoli takým ako ona, máme my právnici zlé meno
    Naposledy upravil Mgr.Shrek : 12.01.10 at 16:30

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    Mgr.Shrek Pozri príspevok
    O odmenách advokátov hovorí zákon č. 655/2004 Z.z.
    Pomocou toho a pomocou zmluvy ak nejakú máte si pozri, či je jej nárok neoprávnený. Určite ju môžeš požiadať aj o vyúčtovanie sumy, § 4 a § 6 už spomenutého zákona. Podľa toho môžeš porovnať či to čo si naúčtovala aj skutočne vykonala. Toť na teraz všetko, ale skúsim ti pohľadať ako sa dá postupovať v prípade, ak s cenou nesúhlasíš.
    kvoli takým ako ona, máme my právnici zlé meno
    , ale nie je ta 655/2004 Z.z. nahodou Vyhlaska Ministerstva spravodlivosti?

    Lebo zakon to nie je urcite...

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Vyuzivam sluzby advokatov pomerne casto a zatial bez problemov (klop klop), ale ak by bol problem s advokatom, tak by som to asi riesil cez komoru advokatov

    letnička je offline (nepripojený) letnička

    letnička
    ďakujem vám všetkým za rady, budem vyzerař ako hlupaňa ale zmluvu nemáme židnu a ani faktúru s vyčíslenými úkonmi nám nedala...ďakujem ešte raz

    ludex je offline (nepripojený) ludex

    človek,čo si užíva život. ludex
    letnička Pozri príspevok
    ďakujem vám všetkým za rady, budem vyzerař ako hlupaňa ale zmluvu nemáme židnu a ani faktúru s vyčíslenými úkonmi nám nedala...ďakujem ešte raz

    A na základe čoho jej chceš zaplatiť? Nič Ti nedala,nič neplať! Vypýtaj si od nej podrobný rozpis úkonov a potom to s ňou preber a povedz jej s čím súhlasíš a s čím nie.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    riccado Pozri príspevok
    , ale nie je ta 655/2004 Z.z. nahodou Vyhlaska Ministerstva spravodlivosti?

    Lebo zakon to nie je urcite...
    Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.
    dakujem za opravu

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    letnička Pozri príspevok
    ďakujem vám všetkým za rady, budem vyzerař ako hlupaňa ale zmluvu nemáme židnu a ani faktúru s vyčíslenými úkonmi nám nedala...ďakujem ešte raz
    Vôbec tak nevyzeráš, nevedela si a poučila si sa. Neboj sa požiadať advokátku o vyúčtovanie. Zaplatenie sumy podmieňuj doručením vyúčtovania. Ak sa ti niečo nebude zdať, ako bolo spomenuté, obrať sa na advokátsku komoru.
    Držím palce

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    jedna dolezita otazka, a to: spominane sudne konanie skoncilo vo vas prospech?
    ak ano, ako uspesny ucastnik by ste mali mat narok na nahradu trov konania od neuspesnej protistrany (ak ste si ten narok uplatnili).

    ak nemate s advokatkou zmluvu, tak do uvahy prichadza tarifna odmena advokata v zmysle horespominanej vyhlasky 655/2004 Z.z.

    mne sa zda, ze je tu malo informacii na kvalitnu odpoved, takze 100% odpoved este nepadla...

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    letnička Pozri príspevok
    prosím ak nám vie niekto z Vás poradiť, prípadne máte osobnú skúsenosť. Pri občiansko právnom spore sme využili služby advokátky. Služby asi toho druhu že napísala dva papiere, umožnila stretnutie s protistranou v jej kancelárii pričom sama povedala dve slová. Taktiež to bolo aj na súdnom pojednávaní. Zaúčtovala si takú sumu, že sme odpadli. Dá sa niečo v takej veci robiť, keď máme pocit že účtované náklady nie sú úmerné vynaloženému úsiliu?
    Teraz sa zastanem práce advokátov. Nie advokátov. Už tu bolo napísané, že ich odmena, pokiaľ nebola dohodnutá ako zmluvná, sa počíta podľa vyhl. MS SR č.655/2004 Z.z. o odmenách a náhradách advokátov za poskytovanie právnych služieb. Podľa nej výška odmeny nezávisí od vynaloženého úsilia, ale od počtu úkonov a veci , ktorej sa právna služba týka.
    A ešte jednu vec. Dobrý advokát je ten, čo vyhrá spor a pritom na súde nemusí veľa hovoriť. Stačí keď vie, čo má povedať a kedy to povedať. Ale vyúčtovanie treba žiadať, máš naň právo, aby si mohla skontrolovať výšku odmeny a prípadných hotových výdavkov advokáta.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Petra Nová Pozri príspevok
    Teraz sa zastanem práce advokátov. Nie advokátov. Už tu bolo napísané, že ich odmena, pokiaľ nebola dohodnutá ako zmluvná, sa počíta podľa vyhl. MS SR č.655/2004 Z.z. o odmenách a náhradách advokátov za poskytovanie právnych služieb. Podľa nej výška odmeny nezávisí od vynaloženého úsilia, ale od počtu úkonov a veci , ktorej sa právna služba týka.
    A ešte jednu vec. Dobrý advokát je ten, čo vyhrá spor a pritom na súde nemusí veľa hovoriť. Stačí keď vie, čo má povedať a kedy to povedať. Ale vyúčtovanie treba žiadať, máš naň právo, aby si mohla skontrolovať výšku odmeny a prípadných hotových výdavkov advokáta.
    Milá Petra, toto je fakt vrchol ľadovca. Advokát! Znalý paragrafov, obhajca paragrafov, nositeľ spravodlivosti, ktorú má v krvi a na diplome. Neverím! Aby sa čo i len jeden jediný, čo sa hrdí titulom JUDr. zahrával so zákonom, morálkou a cťou....ad absurdum.......

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Danila Pozri príspevok
    Milá Petra, toto je fakt vrchol ľadovca. Advokát! Znalý paragrafov, obhajca paragrafov, nositeľ spravodlivosti, ktorú má v krvi a na diplome. Neverím! Aby sa čo i len jeden jediný, čo sa hrdí titulom JUDr. zahrával so zákonom, morálkou a cťou....ad absurdum.......
    Danilka, teraz som vedľa a priznám sa, že nie celkom rozumiem.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Petra Nová Pozri príspevok
    Danilka, teraz som vedľa a priznám sa, že nie celkom rozumiem.
    Uf, no keď Ty nerozumieš, tak potom už nikto. Teda v preklade to znamená, že právnik je pre mňa stelesnením spravodlivosti a morálky. Príklady, keď to tak nie je ma vyrušujú...Asi som z chovania mnohých právnikov na nervy? No dobre, budem písať po slovensky...

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Danila Pozri príspevok
    Uf, no keď Ty nerozumieš, tak potom už nikto. Teda v preklade to znamená, že právnik je pre mňa stelesnením spravodlivosti a morálky. Príklady, keď to tak nie je ma vyrušujú...Asi som z chovania mnohých právnikov na nervy? No dobre, budem písať po slovensky...
    Vieš, možno som aj trochu rozumela, ale pomýlilo ma, že ma cituješ. Tak som sa pre istotu spýtala.
    Aj podľa mňa by mali byť lekári spasiteľmi chorých, právnici stelesnením spravodlivosti a politici všetko dohromady. Ale.......
    Tak aj ja vysvetlím, ak to nebolo zrejmé. Zastala som sa "práce". A tá má svoju cenu. A hlavne som chcela povedať, že usilovný právnik, nemusí byť ešte dobrý právnik.
    Myslím, že Ti nemusím rozprávať o porušeniach etiky právnikmi, lekármi a politikmi, to už vôbec nie. A veruže by bolo o čom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.