Zavrieť

Porady

Sanacia vlhkych stien

uctovnicka na dochodku
Mili poradaci,

nemate nahodou niekto skusenosti so sanaciou vlhkych stien v dome?
Po tohorocnom dazdivom lete nam vo vstupnej casti domu zacala zo spodu stupat vlhkost. Na internete som nasla viacero firiem, ktore ponukaju pomoc pri takomto probleme a to jednak nejakou vysusacou metodou a jednak podpilenim murov a vlozenim platni. Dom sme nestavali, kupili sme ho, takze neviem, ci je dobre spravena izolacia. Vlhkost je len v tej jednej casti, ostatny dom je v poriadku. Za skusenosti a rady vopred dakujem.
Usporiadat
letula letula

letula je offline (nepripojený) letula

Manual Pozri príspevok
Ak Ti to pomôže ako svokrovi, budem ešte radšej.
Pekný deň...
Rada by som vedela,či spomínaný prípravok do malty pomohol! Ozvite sa prosím!Tiež mi vlhne stena.Dík!
0 0
tajnostkárka tajnostkárka

tajnostkárka je offline (nepripojený) tajnostkárka

sklenkova Pozri príspevok
my sme mali v dome v pivnici hlinený povrch a pamätám si že keď to začalo vlhnúť,naši spravili v pivnici betónovú podlahu,ale to je asi 15r.a odvtedy je pokoj
Prosím vás vie mi niekto poradiť,prerábame starší rodinný dom a začala nám vystupovať vlhkosť na niektorých stenách.Vie mi niekto poradiť prípravok alebo náter na odstránenie vlhkosti.Pivnica pod domom nieje,podrezávať ho nechceme.Jeden známy spomínal nejaký základný náter,na ktorý môže ísť potom maľovka a vraj to pomáha pomôžte ďakujem web stránku,alebo názov výrobku,prípadne ako postupovať
0 0
Juros Juros

Juros je offline (nepripojený) Juros

Mame starsi rodinny dom, kamenny, so suchymi zakladami a samozrejme problemy s vlhkostou stien. Kamarat nam doporucil "Renovex S", prisadu do omietky. Dali sme si ho kupit v Madarsku,ale da sa zohnat aj u nas Pouzijes ho podla navodu, omietka je bez vapna, staru musis dat dole cca 0,5m nad uroven vlhnutia... asi 5 rokov je to OK. Da sa pouzit vonku aj dnu.
0 0
lydush-Ka lydush-Ka

lydush-Ka je offline (nepripojený) lydush-Ka

btw davajte si pozor pred podvodnikmi predavajucimi "zariadenie", ktore ma vysusovat steny pomocou zahadnych/neexistujucich "fyzikalnych" principov. zvycajne to vyzera ako luster alebo mala vysielacka[/quote]

Dobry den!
Mate nejake zle skusenosti s tymto zariadenim alebo s firmou, ktora to ponuka, chceme rekonstruovat dom po babke a uvazovali sme aj nad touto moznostou. Prosim Vas o reakciu v SS pripadne na mail. Neradi by sme zaplatili za nieco, co vobec nefunguje. Viem si predstavit aj lepsie investovanie
60 000, ako ich len tak dat nejakym pochybnym ludom.

Dakujem
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

lydush-Ka Pozri príspevok
Mate nejake zle skusenosti
nemam ziadne osobne skusenosti, ale je zname, ze je to podvod, akurat ze nase bezzube zakony su voci tomu bezmocne.

Tito klamari vam budu tvrdit, ze ich zazrak ovplyvnuje vzlinavost vody v murive a toto tvrdenie sa da velmi lahko overit: do misky nalejte vodu a postavte do nej sklenenu trubicku. Voda by v trubicke mala vystupit o nejaku vysku. Ak by ich "pristroj" fungoval, po jeho zapnuti alebo priblizeni k trubicke by musela hladina v trubicke klesnut.



este tu je zaujimavy clanok: http://www.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=2894
Naposledy upravil charonme : 10.03.09 at 09:07
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

aquapol aj hydropol cz su v zozname vystavovatelov na coneco, takze ak tam este do sobody budu tak mozete stihnut si ist overit ze je to podvod. Zoberte si pipetu a kadicku s vodou podla predchadzajuceho obrazku a demonstrujte, ze v blizkosti pristroja hladina vystupenej vody v pipete NEKLESNE, co dokazuje, ze ich pristroj nema ziaden vplyv na vzlinavost vody (kapilarny efekt)
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

Rekonštruujeme starší dom. Dom je celý podrezaný, takže vlhkosť v dome nie je, ale pod domom v jednej časti je pivnica. Pivnica je vybetónová, má dve okienka, cez ktoré by sa mohlo vetrať. V pivnici je však vlhkosť. Je to taká vlhkosť, že omietka z betónových stien opadáva, ale voda nesteká po stenách, je to taká akoby vzdušná vlhkosť. V drogérii nám poradili nejaký prípravok na natretie stien. Keďže sme potrebovali umiestniť vykurovací kotol do pivnice, tak sme jednu očistenú stenu natreli týmto prípravkom, ostatné ešte nie sú natreté. Dopadlo to tak, že v týchto horúčavách sú nenatreté steny síce suché, ale natretá je vlhká. Majstri, ktorí nám robia kúrenie, tvrdili, že to je práve týmto teplom, pretože v pivnici je chladno a vlhkosť sa zráža. Zdá sa, že nenatreté steny tú vlkosť vcucnú, ale natretá nie. Poraďte mi, prosím, čo s tým. Chcem namontovať ventilátory do pivničných okienok, možno aj to pomôže.
1 0
hurkar1 hurkar1

hurkar1 je offline (nepripojený) hurkar1

JajaFabša, už si to nejako riešila?
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ahojte,

mate kontakt na osvedcenu firmu z NR?

dakujem
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ahojte,

mate kontakt na osvedcenu firmu z NR?
potreboval by som odbornu radu a pripadne naslednu realizaciu

dakujem
0 0
peterf81 peterf81

peterf81 je offline (nepripojený) peterf81

JajaFabša
Rekonštruujeme starší dom. Dom je celý podrezaný, takže vlhkosť v dome nie je, ale pod domom v jednej časti je pivnica. Pivnica je vybetónová, má dve okienka, cez ktoré by sa mohlo vetrať. V pivnici je však vlhkosť. Je to taká vlhkosť, že omietka z betónových stien opadáva, ale voda nesteká po stenách, je to taká akoby vzdušná vlhkosť. V drogérii nám poradili nejaký prípravok na natretie stien. Keďže sme potrebovali umiestniť vykurovací kotol do pivnice, tak sme jednu očistenú stenu natreli týmto prípravkom, ostatné ešte nie sú natreté. Dopadlo to tak, že v týchto horúčavách sú nenatreté steny síce suché, ale natretá je vlhká. Majstri, ktorí nám robia kúrenie, tvrdili, že to je práve týmto teplom, pretože v pivnici je chladno a vlhkosť sa zráža. Zdá sa, že nenatreté steny tú vlkosť vcucnú, ale natretá nie. Poraďte mi, prosím, čo s tým. Chcem namontovať ventilátory do pivničných okienok, možno aj to pomôže.
Jo zrejme to vytvori nepriedysnu vrstvu na tej stene, takze vlastne tam budes mat klimu ako v stane, bude sa tam zrazat vlhkost na tej stene .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
peterf81
Jo zrejme to vytvori nepriedysnu vrstvu na tej stene, takze vlastne tam budes mat klimu ako v stane, bude sa tam zrazat vlhkost na tej stene .
Možno za tých 7 rokov už aj vyschla vlhkosť...
Pozri na dátum príspevku, na ktorý reaguješ...
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať