Zavrieť

Porady

Prevod členských práv

Moja kamarátka má na krku exekúciu a rôzne iné dlžoby.Je nájomníčkou DB, chcela by ho vymeniť za menší ale sa jej nedarí. Má iba záujemcu ktorý si byt chce kúpiť na hypotéku.Keď si odkúpi byt do OV je reálne si myslieť že sa o tom exekútor dozvie a zablokuje jeho predaj? Ak by svoje členské práva previedla na tretiu osobu aby tretia osoba stála za celou transakciou, nebolo by to obchádzanie zákonov? Ďakujem za Vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Najistejšie je ponechať si byt ako družstevný, lebo tak ho exekútor nemôže predať.

    Exekútor by siahol na byt okamžite po prevode do osobného vlastníctva. Tak isto by jej mohol siahnuť na peniaze, ktoré by prevodom členských práv získala.

    mandyla je offline (nepripojený) mandyla

    mandyla
    Ako sa o prevode bytu do OV dozvie exekútor? Má kataster zoznam nových vlastníkov o ktorých má povinnosť informovať exekútorov?

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Exekútor môže zistiť vaše vlastníctvo v katastri podľa vášho mena aj cez internet. Ak chce niečo vymôcť, pozerá to často.

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    Mária27 Pozri príspevok
    Najistejšie je ponechať si byt ako družstevný, lebo tak ho exekútor nemôže predať.

    Exekútor by siahol na byt okamžite po prevode do osobného vlastníctva. Tak isto by jej mohol siahnuť na peniaze, ktoré by prevodom členských práv získala.

    lenze v takom pripade nemoze potencionalny zaujemca ziadat o hypoteku,

    = neda sa predat,

    pri prevode clenskych prav suma nie je nikde registrovana (okrem zainteresovanych stran kupuci a predavajuci, druzstvo v tom nie je)

    mandyla je offline (nepripojený) mandyla

    mandyla
    Mária 27- práve o to ide, o pozeranie katasterportálu, to zistí systematickým hľadaním ale predsa len náhodne, nemusí to zistiť do času kým by väčší byt v OV predala a kúpila by si menší. Alebo je to iba naše zbožné želanie? Ona sa nechce vyhnúť splateniu záväzku len nechce aby jej byt predával exekútor za cenu ktorú určí neviem kto. Ona by ten byt predala lepšie. Dlh už má 5-6 rokov, striedavo podľa toho či pracovala, splácala ale teraz opäť nepracuje a nespláca. V tom prípade by sa exekútor mohol skôr zamerať na to či má opäť príjem z pracovného pomeru. Smutné je že o ten byt sa súdila s exmanželom 7 rokov a stále ešte nemá pokoj. Čo by ste jej poradili, mohla by risknúť odkúpiť byt do OV?

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    No, ja by som nekupovala byt do OV v čase, kedy na majetok môže siahnuť exekútor. Všetko, čo bude mať na LV, exekútor zablokuje.
    Ak si niekto zoberie úver a nemieni ho splácať, alebo má možnosť dlh splatiť a nespraví tak, pokladá to zákon za podvod.

    mandyla je offline (nepripojený) mandyla

    mandyla
    sarasara-nechcem ju obhajovať ale všetky jej problémy súvisia so stratou zamestnania (okres SNV) a rozvodom(tri škplopovinné deti) takže o podvode v tomto prípade nejde. Ona dlh chce splatiť z rozdielu ceny bytu čo by chcela vymeniť za menší ale nedarí sa jej nájsť osobu ktorou by to šlo cez členské práva.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Mandyla, ja som nemyslela, že nechce splácať, veď ja to nemôžem posúdiť. Iba som napísala, čo na to zákon. Ak má už dlhy v štádiu, že jej na majetok siaha exekútor, tak akýkoľvek majetok, ktorý bude mať, je vlastne exekútorov. Pre ňu, pokiaľ nesplatí dlhy, je ideálne "vlastníctvo" družstevného bytu. Ten jej nemôže zobrať.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Peniaze exekútorovi raz musí dať. Čo keby sa s ním dohodla na zaplatení do nejakého dátumu? Mohla by uzatvoriť zmluvu o budúcej zmluve na prevod bytu záujemkyni a zobrať od nej zálohu, z ktorej by exekútora vyplatila. Potom by zrealizovala prevod. To je za predpokladu, že tá záujemkyňa by mala aspoň tú zálohu v hotovosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.