Zavrieť

Porady

Správa bytového domu v trnave- poznáte spoľahlivú firmu?

Prosim poraďte firmu na správu bytovky v trnave,doteraz ju spravovalo SVB ale nemame s tym dobré skúsenosti, ak ste klientom nejakej spoľahlivej správcovskej firmy, prosim poraďte. Je to dosť súrne. Ďakujem
Usporiadat
vd1 vd1

vd1 je offline (nepripojený) vd1

k uvedenej otázke zadávateľa sa taktiež pripájam. Tiež chcem navrhnúť zrušenie tohoto "spolku" a hľadám správcovskú spoločnosť v okrese Trnava.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zirky zirky

zirky je offline (nepripojený) zirky

vasspravca.com
0 0
vd1 vd1

vd1 je offline (nepripojený) vd1

pre lubicu-02, asi neviem napísať ss. 0905265093 stačí prezvoniť, ozvem sa
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

čo si od toho slubujete?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

zirky Pozri príspevok
vasspravca.com
U Vás robí správu táto firma?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

oli.f Pozri príspevok
Prosim poraďte firmu na správu bytovky v trnave,doteraz ju spravovalo SVB ale nemame s tym dobré skúsenosti, ak ste klientom nejakej spoľahlivej správcovskej firmy, prosim poraďte. Je to dosť súrne. Ďakujem

Máte problém s vyúčtovaním za služby spojené s bývaním? Alebo všeobecne... predsedom si Ty?
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

všeobecne ako s vyúčtovaním, tak s hospodárením. Mňa mmt. navrhovali podaktorí ako predsedu,ale vzhľadom na to, že schopnosť dohodnúť sa spoločne všetci traja členovia SVB je veľmi slabá, asi by bolo lepšou alternatívou poveriť spravovaním firmu, zaťiaľ zvažujeme BD Trnava, na ktoré jediné mám osobné overené odporúčania. Doteraz spravovanie šlo od 10tich k 5tim a aj vzhľadom na to nemám odvahu vziať si sama na ramená nápravu za 12 rokov napáchaneho neporiadku.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Doterajší predseda predsedníčka sú kde? Robilo sa všetko podľa legislatívy? Alebo od 9 k 5? Ideálne by bolo keby ste ostali SVB a nájdite si právcu na mandátnu zmluvu ak nemáte nikoho kto by chcel zodpovedne urobiť poriadok v SVB. Tak budete potrebovať predsedu ak by ste zrušili SVB budete potrebovať zástupcu. Aký veľký dom ste?
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

Doterajší správca sa sťahuje po odpredaji bytu behom mesiaca. Bude este schôdza kde chcem aby sa spoločne prešli výpisy z účtu za posledných 24mesiacov,nakoľko vraj je na ňom len minimálny zostatok. Ak by sme správou poverili firmu,stačí len zástupca vlastníkov? Jedna sa o malú bytovku v počte 15 bytov.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Zástupca stačí pri zmluve o výkone správy. Ale keď už máte založené SVB by som teda ja odporúčala aby ste ostali ako SVB a mali predsedu. Na mandátnu zmluvu poveríte "menovite" správcu čo môže vo Vašom mene na Váš účet urobiť, vykonať... určíte si spôsob ako má "správca" nakladať s Vašim majetkom. Teda príde faktúra na meno predsedu, skontroluje oprávnenosť naúčtovaného a buď ošifrovaním alebo inak "dovolí" správcovi aby vykonal úhradu. Tak isto aj pri zhotovovaní rôznych opráv, rekonštrukcií atď. čo SVB a jeho členovia potrebujú.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Už len doplním... v prípade SVB sú všetky účtovné doklady Vašim dokladom. SVB je podľa účtovníctva PO a teda samostatná účtovná jednotka. V prípade správy domu na zmluvu o výkone správy sú účtovné doklady jeho dokladmi. Sú vystavované na údaje zazmluvneného správcu.
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Už len doplním... v prípade SVB sú všetky účtovné doklady Vašim dokladom. SVB je podľa účtovníctva PO a teda samostatná účtovná jednotka. V prípade správy domu na zmluvu o výkone správy sú účtovné doklady jeho dokladmi. Sú vystavované na údaje zazmluvneného správcu.
Veľmi pekne dakujem za rady.
Ešte by som sa chcela spýtať, ako je to keď predseda SVB je taktiež správcom. Po odstúpení sa naňho taktiež vzťahuje povinnosť výkonu správy pokiaľ ňou nebude poverený nový správca?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Predsedu SVB bude zastupovať poverený člen rady.

§ 7c
(3) Predsedu odvoláva zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ak je predseda odvolaný a nie je súčasne zvolený nový predseda, ak sa predseda vzdá funkcie alebo ju nie je schopný vykonávať z iných dôvodov najmenej po dobu troch po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, do zvolenia nového predsedu vykonáva funkciu predsedu člen rady určený radou.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

oli.f Pozri príspevok
Veľmi pekne dakujem za rady.
Ešte by som sa chcela spýtať, ako je to keď predseda SVB je taktiež správcom. Po odstúpení sa naňho taktiež vzťahuje povinnosť výkonu správy pokiaľ ňou nebude poverený nový správca?
Predseda nie je správca. Nikdy. Preseda ja štatutárny zástupca a má právo zastupovať SVB v jeho mene a záleží na zhromaždení, členoch SVB ako vníma funkciu predsedu samotný predseda SVB. Nikdy (mimo havárii) by si nemal dovoliť rozhodovať za členov SVB. Neprináleží mu to. Odstúpením predsedu ostáva SVB bez štatutárnehé zástupcu ale nie bez správcu. Správcom má právo a povinnosť byť svojim spôsobom každý člen SVB. Tým že sa aktívne zaujíma o chod SVB o činnosť SVB o všetko čo by bolo treba urobiť pre svoj vlastný majetok. Po odstúpení predsedu sa riaďte § zákona 182/1993 čo uviedla Mária 27 v príspevku vyššie a snažte sa zvolenie nového predsedu a ja osobne doporučujem ak to nikto nie je ochotný vziať na svoje plecia (je to náročné tak na vlastné schopnosti ako aj na znalosť legislatívy) nájsť si vhodného správcu ktorému určíte úkony ktoré môže robiť pre členov SVB.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

oli.f Pozri príspevok
Doterajší správca sa sťahuje po odpredaji bytu behom mesiaca. Bude este schôdza kde chcem aby sa spoločne prešli výpisy z účtu za posledných 24mesiacov,nakoľko vraj je na ňom len minimálny zostatok. Ak by sme správou poverili firmu,stačí len zástupca vlastníkov? Jedna sa o malú bytovku v počte 15 bytov.
Klasika, roky čakáme až sa to pohne, ale nevieme o tom. Až to príde, potom niečo robme. Ale kto a čo???
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Predseda nie je správca. Nikdy. Preseda ja štatutárny zástupca a má právo zastupovať SVB v jeho mene a záleží na zhromaždení, členoch SVB ako vníma funkciu predsedu samotný predseda SVB. Nikdy (mimo havárii) by si nemal dovoliť rozhodovať za členov SVB. Neprináleží mu to. Odstúpením predsedu ostáva SVB bez štatutárnehé zástupcu ale nie bez správcu. Správcom má právo a povinnosť byť svojim spôsobom každý člen SVB. Tým že sa aktívne zaujíma o chod SVB o činnosť SVB o všetko čo by bolo treba urobiť pre svoj vlastný majetok. Po odstúpení predsedu sa riaďte § zákona 182/1993 čo uviedla Mária 27 v príspevku vyššie a snažte sa zvolenie nového predsedu a ja osobne doporučujem ak to nikto nie je ochotný vziať na svoje plecia (je to náročné tak na vlastné schopnosti ako aj na znalosť legislatívy) nájsť si vhodného správcu ktorému určíte úkony ktoré môže robiť pre členov SVB.
Ešte raz Vám ďakujem,paragraf ohľadom presedu som si prešla už skôr,len čo do správy som mala nejasnosti,vzhladom na to,že dotyčná osoba vedie účtovníctvo a ďalšiu správnu agendu. Myslím,že bude naozaj najlepšou voľbou zmluvne poveriť správcu odborníka. Pekný deň prajem.
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

Doterajšie spravovanie fungovalo len v rámci nutnosti,nikdy sme nevideli žiadnu správu o hospodárení za predošlé roky,hospodárení s FUPaO, faktúry a podobne. Z veľkej časti za to môže laxný prístup vlastníkov,ktorí aby predišli 'nepríjemnostiam' radšej len mávnu rukou...teraz sa mnohým otvárajú oči a snáď aj ústa keď už 'horí'...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

oli.f Pozri príspevok
Doterajšie spravovanie fungovalo len v rámci nutnosti,nikdy sme nevideli žiadnu správu o hospodárení za predošlé roky,hospodárení s FUPaO, faktúry a podobne. Z veľkej časti za to môže laxný prístup vlastníkov,ktorí aby predišli 'nepríjemnostiam' radšej len mávnu rukou...teraz sa mnohým otvárajú oči a snáď aj ústa keď už 'horí'...
Správa ako taká je celý súbor úkonov... nielen účtovníctvo. Prajem aby sa ústa vlastníkov otvárali v správnom čase na správnom mieste a len s dobrými nápadmi. Bez invektív, konšpirácii... pekný deň a hlavne správne rozhodnutia. Prídem hasiť?
0 0
oli.f oli.f

oli.f je offline (nepripojený) oli.f

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Správa ako taká je celý súbor úkonov... nielen účtovníctvo. Prajem aby sa ústa vlastníkov otvárali v správnom čase na správnom mieste a len s dobrými nápadmi. Bez invektív, konšpirácii... pekný deň a hlavne správne rozhodnutia. Prídem hasiť?
to by asi nebolo na škodu...No budúci týždeň,má byť 'rozhodujúca' schôdza,preto sa snažím apelovať na všetkých aby sa jej zúčastnili, že všetci rozhodujeme o tom,ako budeme bývať a žiť. Tak sa hádam ľady pohnú...chceli by sme si spoločne prejsť výpis z b.účtu za posledné 2 roky, keďže vraj je na ňom nulový zostatok,čo je dosť záhadou, a ako som spomenula nevideli sme správu o jeho hospodárení ani mnohé pochybné faktúry..Snáď naozaj ani tí bojazlivejší už neustúpia. Ešte ma napadlo, keďže poberajú poverené osoby v SVB poplatok za správu, vzťahuje sa na nich povinnosť podľa zákona predložiť náležitosti o hospodárení s FUPaO a ďalšie do 31.mája? Alebo stačí len na žiadosť vlastníkov požiadať o predloženie účtovných dokladov na prekontrolovanie?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Áno aj vo vašom prípade správy sa predkladá správa o hospodárení.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať