Zavrieť

Porady

príspevok zo SF na stravu

Potrebovala by som pomôcť. Od 1.1.2009 naša MŠ prešla na právnu subjektivitu /sme RO zriadená obcou). V januári 2009 nám prišli peniaze-príspevok na stravu za 12/2008 zo SF mesta (predtým tam MŠ patrila) na potravinový účet. Zaúčtovala som to 221.8/602. Teraz sme robili kontrolu s ved.ŠJ, rok 2009 nám sadol, až na tú sumu príspevku z r.2008, čiže mám 602 vyššiu ako 501. V delimitačnej súvahe k 1.1.2009 som nemala nijakú pohľadávku, náklad bol v podstate v r.2008 (účtovali na meste) a neviem si rady, ako to zaúčtovať, prípadne aký predpis k tomu dať. Termín uzávierky je do konca týždňa a tak by som bola rada, keby mi niekto skúsený poradil. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eva7 je offline (nepripojený) eva7

    eva7
    Nie som si istá, ale nemalo sa to zaúčtovať na 221 8/315 8? Potom by to zostalo na preplatkoch za stravu, lebo keď to prišlo zo SF, tak to patrí zamestnancom, ako keby si zaplatili o túto čiastku viac. Určite si to aj vedúca ŠJ zaevidovala u každého zamestnanca podľa odstravovaných dní v 12/2008. To, čo má ved. ŠJ ako preplatky, to mám na 315, alebo na 324 ak platia dopredu.

    príspevok zo SF na stravu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.