Zavrieť

Porady

dochádzka

Dobrý večer. Chcel by som poprosiť či by mi niekto nezhotovil tabuľku (príchod - odchod - odpr.hod.) tzv.smenovnicu s výpočtom odpracovaných hodín a s výpočtom odpr. dní. Ďakujem
Usporiadat
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
stači zadat v okne "aku informaciu hladate?" napr. "dochadzka v exceli" a tam toho mas kopec...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
steven.007 steven.007

steven.007 je offline (nepripojený) steven.007

Ďakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

steven.007 Pozri príspevok
Dobrý večer. Chcel by som poprosiť či by mi niekto nezhotovil tabuľku (príchod - odchod - odpr.hod.) tzv.smenovnicu s výpočtom odpracovaných hodín a s výpočtom odpr. dní. Ďakujem
Pochybujem, že sa nájde niekto, kto to vytvorí na základe takto zadanej požiadavky. Treba presnejšie formulovať požiadavku - aké stĺpce tam chceš mať? Koľko stĺpcov? čo víkendy? Ako počítať hodiny? Čo s prestávkou? Ako si predstavuješ výpočet odpracovaných dní?

Aby si nepovedal, že som zlý a len kritizujem, tak som ti vytvoril jednoduchú tabuľku s denným výpočtom hodín a prestávkou 30 min.
0 0
steven.007 steven.007

steven.007 je offline (nepripojený) steven.007

Veľmi dobre si trafil, prestávka tam nemusi byť,lebo robia na dve zmeny a to 6hodín aj sobotu a ten výpočet odpr.dní potrebujem kvôli vyplacaniu str.lístkov aby som nemusel spočitavať dní ja. Ale veľmi pekne ti ďakujem a pokiaľ by si bol taký dobrý tak to skús ešte na tie dní a aj aby sa dalo prepinať na mesiace a samo nahodí dni veľká vďaka.
Naposledy upravil steven.007 : 13.01.10 at 17:13
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Niečo podobné sme pred pár dnami robili tu niekde, upravil som Ti to, pozor sú tam skryté bunky to sa mi nechcelo dávať inde. To makro čo robil Chobot som tam nedal.
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

Už len sumár a nič tomu nechýba.

P.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

PaloPa Pozri príspevok
Už len sumár a nič tomu nechýba.

P.
No len sumár hodín mu nepovie koľko dní odpracovali, na koľko majú nárok na stravné lístky. Teda počet stravných lístkov do mesiaca, a tiež mu to neukáže, v ktoré dni bol zamestnanec na služobnej ceste a vtedy nemá nárok na stravné lísky ak trvala dlhšie ako 5 hodín.

Ale pekne ste sa pohrali s excelom.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Mňa by tiež zaujímalo ako vytvoriť dochádzkový plán, kde si namiesto služieb budem dosádzať kódy.
Napr. D12 - bude znamenať 06:00 - 18:00 (1 hodina prestávka na jedlo) čiže spolu 11 hodín,
N12 - 18:00 - 06:00 (1 hodina jedlo) spolu 11 hodín,
R75
- 07:00 - 15:00 (1/2 hodina jedlo spolu 7,5 hodiny,
K75 - 06:00 - 14:00 (1/2 hodina jedlo) spolu 7,5 hodiny,
V75
- 14:00 - 22:00 (1/2 hodina jedlo) spolu 7,5 hodiny
D - dovolenka
PC - pracovná cesta
PN - práceneschopnosť
PPN - plánovaná PN
V - voľno
ZV - zvláštne voľno
S - školenie
O - očr
T.j. každý kód by obsahoval počet hodín a výsledok by bol - plánované odpracované hodiny, reálne odpracované hodiny, + hodiny, - hodiny.

Keď sa niekomu podarí vylúštiť moju otázku vopred ďakujem!!!!!!!
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

Xanti Pozri príspevok
No len sumár hodín mu nepovie koľko dní odpracovali, na koľko majú nárok na stravné lístky. Teda počet stravných lístkov do mesiaca, a tiež mu to neukáže, v ktoré dni bol zamestnanec na služobnej ceste a vtedy nemá nárok na stravné lísky ak trvala dlhšie ako 5 hodín.

Ale pekne ste sa pohrali s excelom.
Najskôr príklad k požiadavke nižšie (od Ludmily). Niečo podobné je v priloženej prílohe. Myslím, že aj tu na Porade už podobné riešenie bolo vložené.

Druhá vec je, že niekedy mám pocit (nejde len o toto vlákno), že sa tu občas neočakáva "poraďte mi" ale "vyriešte za mňa". Najlepšie komplexné riešenie na jedno tlačidlo, so zadaním, kde ani autor presne nevie čo potrebuje . (samozrejme za "Vatikánsku menu" - a zajtra si zarábam husličkami pred Manderlákom ).

Aj Katarína vyššie spomínala, že príspevkov dochádzke už tu bolo X. Stačí z každého vybrať to čo potrebujem a dať si tú námahu dať to dokopy.

A ak mi pomohli zdroje z fóra, dať výsledok k dispozícii späť na fórum.

Palo
Naposledy upravil PaloPa : 14.01.10 at 11:54
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

PaloPa Pozri príspevok
Druhá vec je, že niekedy mám pocit (nejde len o toto vlákno), že sa tu občas neočakáva "poraďte mi" ale "vyriešte za mňa".
Toto si veľmi pekne napísal a pravdivo, musím len a len súhlasiť. Mám tie isté pocity.
1 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

PaloPa Pozri príspevok

Druhá vec je, že niekedy mám pocit (nejde len o toto vlákno), že sa tu občas neočakáva "poraďte mi" ale "vyriešte za mňa". Najlepšie komplexné riešenie na jedno tlačidlo, so zadaním, kde ani autor presne nevie čo potrebuje . (samozrejme za "Vatikánsku menu" - a zajtra si zarábam husličkami pred Manderlákom ).

Palo
Palo, chápem tvoj pocit "vyriešte za mňa", v hĺbke duše cítim malé previnenie za "vyriešte za mňa", i keď takto som to nemyslela, som človek, ktorý PC využíva na bežné použitie, nemám hlbšie znalosti v Exceli a jeho čarovných vzorcoch a preto som zadala svoju otázku sem na poradu. Nemusí to byť za "Vatikánsku menu", za vypracovanie som ochotná aj zaplatiť.
Vysoko si cením tvojej rady a aj poučky do života .
Fakt to vyzerá, že neviem čo chcem? Alebo som to len zle vysvetlila?!
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ludmilla Pozri príspevok
Palo, chápem tvoj pocit "vyriešte za mňa", v hĺbke duše cítim malé previnenie za "vyriešte za mňa", i keď takto som to nemyslela, som človek, ktorý PC využíva na bežné použitie, nemám hlbšie znalosti v Exceli a jeho čarovných vzorcoch a preto som zadala svoju otázku sem na poradu. Nemusí to byť za "Vatikánsku menu", za vypracovanie som ochotná aj zaplatiť.
Vysoko si cením tvojej rady a aj poučky do života .
Fakt to vyzerá, že neviem čo chcem? Alebo som to len zle vysvetlila?!
Ludmilka, myslím že to nebolo o tebe. Tento Palov príspevok.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Xanti Pozri príspevok
Ludmilka, myslím že to nebolo o tebe. Tento Palov príspevok.
Ale ja som sa v ňom našla
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

ludmilla Pozri príspevok
Palo, chápem tvoj pocit "vyriešte za mňa", v hĺbke duše cítim malé previnenie za "vyriešte za mňa", i keď takto som to nemyslela, som človek, ktorý PC využíva na bežné použitie, nemám hlbšie znalosti v Exceli a jeho čarovných vzorcoch a preto som zadala svoju otázku sem na poradu. Nemusí to byť za "Vatikánsku menu", za vypracovanie som ochotná aj zaplatiť.
Vysoko si cením tvojej rady a aj poučky do života .
Fakt to vyzerá, že neviem čo chcem? Alebo som to len zle vysvetlila?!
Nič sa netráp, na tvoju požiadavku som posielal tú prílohu . To bola skôr reakcia na iné príspevky, keď ľudia neprehľadajú ani Poradu, nieto že by si trochu "pogooglili".

Veci ktoré som kedy programoval a roky sa používali mali vždy spoločného menovateľa, t.j. odborník dal rozumy "odborné" a ja som pridal svoje "programátorské". Tu na Porade sa to stretáva virtuálne. Je dobre ak odborníci z príslušnej oblasti veci okomentujú z vecného hľadiska a výsledok by sa objavil znova na porade. Taký kolektívny „brainstorming“.

P.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ludmilla Pozri príspevok
Ale ja som sa v ňom našla
Ludmilka zle si hladala.

Vieš ty aj niečo dávaš, a niekto len berie. Ja som brala Palov príspevok skôr na ľudí čo len berú a považujú za samozrejmosť, že im to tu dajú na zlatom podnose.
0 0
steven.007 steven.007

steven.007 je offline (nepripojený) steven.007

Ja len preto som prosil o zostavenie tabuľky lebo excel neovladam ako ty je to pre mňa prázdne kino a čo budem pytať poradiť,keď nerozumiem vôbec vzorcom. Chcel som si len uľahčiť prácu to je všetko Ale aj tak veľmi pekne ďakujem.
Naposledy upravil steven.007 : 14.01.10 at 15:13
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

steven.007 Pozri príspevok
Ja len preto som prosil o zostavenie tabuľky lebo excel neovladam ako ty je to pre mňa prázdne kino a čo budem pytať poradiť,keď nerozumiem vôbec vzorcom. Chcel som si len uľahčiť prácu to je všetko Ale aj tak veľmi pekne ďakujem.
Neber to osobne Steven.

To bolo len také vypustenie pary,
ako keď ti padne kladivo na nohu a človek si schuti zanadáva a hneď je lepšie

Myslím, že na tomto fóre je partia veľmi šikovných ľudí, ktorí vždy kvalitne poradia, ak nie jeden tak druhý.

Palo
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

Vraciam diskusiu späť na fórum:
Subject: Dochadzka

Tak Palo nazdar. Ide o tú dochádzku. Neviem zadať prílohu na Porade tak ti dávam sem. Dúfam že sa nebudeš hnevať. Pozrel som poslednú tabuľku, to je asi ona len ja by som potreboval aby v bunkách kde davaš znaky x A D CH a pod. aby som ja mohol vpisovať odprac. hodiny a aby mi spočítalo hodiny a aj dní. Posielam prílohu ale neviem či som to podal zrozumitelne. Tak keď Ťa môžem POPROSIŤ o vyhotovenie.
Pripravil som dve verzie (s makrom a bez makra).

Verzia s makrom:
1) tlačidlo na premazanie starých údajov
2) ofarbenie nenumerických hodnôt na červeno.

Obe verzie sú uzamknuté, ale bez hesla. Vyplniť možno iba oblasť vkladania dát (firma, mená a hodiny, mesiac, rok).
Možno však vložiť i mazať riady i pri zamknutom zošite.

TIP 1 - mazať naraz údaje vo verzii bez makra.
a) v ľavom hornom rohu (nad záhlavím riadkov) vybrať pomenovanú oblasť Data
b) stačiť Delete

TIP 2 - zadať údaj do viacerých buniek naraz (napr. 8,5 do viac dní)
a) označiť myšou viacero buniek
b) zadať 8,5
c) stlačiť CTRL+ENTER

Validácia vstupu:

Povolené hodnoty sú len skratky absencií: napr. A,D,CH,O, Šk ... (viď vysvetlivky), alebo desatinné číslo od 0 do 24.


Palo
Naposledy upravil PaloPa : 16.01.10 at 21:19
1 0
steven.007 steven.007

steven.007 je offline (nepripojený) steven.007

Palo. Veľmi veľmi pekne ďakujem. Je to, to čo som si predstavoval, ale ešte poraď ako sa zbavím tej škaredej sivej na víkendoch so/ne, alebo ako zmením farbu. Si dobrrrrýýýý. Čaff
Naposledy upravil steven.007 : 16.01.10 at 00:17
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

steven.007 Pozri príspevok
... ako sa zbavím tej škaredej sivej na víkendoch so/ne, alebo ako zmením farbu. Čaff
Označi si bunky kde sa zadávajú hodiny (dtto pre nadpisové So, Ne ...)
XL03:
- hl.ponuka Format / Podmienené formátovanie
- tl. Formát

XL07:
- záložka Domov / skupina Štýly / Podmienené formátovanie
- voľba Spravovanie pravidiel
- tl. Upraviť pravidlo
- tl. Formát

a farbičkuj ako je ti srdcu milé :-)

Resp. oprav pre jednu bunku, CRTL + C, označ ostatné, klik pravé tl.myši a voľba Prilepiť špeciálne (Paste Special), Formáty

XL 07 si bunky s rovnakým formátovaním identifikuje sám.

P.
Naposledy upravil PaloPa : 16.01.10 at 10:40
PodmForm_XL3.GIF  
PodmForm_XL7.jpg  
1/1
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať