Zavrieť

Porady

splátkový predaj a DPH

Dobrý deň prajem

prosím Vás ako to je kúpili sme na firmu fotoaparát na splátky v metre, nie je k tomu však žiaden splátkový kalendár len je určená mesačná splátka navyšená o úroky a je k tomu daňový doklad kde je vyčíslená cena fotoaparátu aj s DPH v plnej výške. Ako máme uplatniť DPH po splátkach alebo môžme aj naraz na základe faktúry.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Akurát zmluvu o úvere ale nie je ktomu žiaden splátkový kalendár kde by bol vyčíslený základ dane a DPH. Všetko je vyčíslené na daňovom doklade.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Keďže máte faktúru na celú sumu s DPH, je tam dátum daňovej povinnosti a vtedy vám vzniká aj nárok na odpočet. Ja by som tú DPH odpočítala naraz a jednotlivé splátky, bez DPH, plus úrok by som mesačne rozpúšťala na príslušné nákladové účty, až do zaplatenia. Aj tak si myslím, že Metro postupovalo divne...
    človiečik Vladimír Ozimý
    Ďakujem,


    ja si myslím to iste že to nie je celkom v poriadku ale fa na DPH je a preto ma to presvedčilo uplatniť v plnej výške.

    Ale ešte raz díky

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Dobry deň Vám tu prajem,


    toto je môj prvý príspevok. Škoda, že som sa o tomto webe nedozvedel skôr.
    Keďže máte tovar na splátky, ste jeho majiteľom, ergo máte nárok na odpočet dane. Keďže nový zákon nepožaduje úhradu, nie je dôležité kedy za tovar zaplatíte, resp. či zaplatíte v splátkach. Dôležité je, že ste sa stali jeho majiteľmi. A čo sa týka úroku súhlasím s Beatou.

    Milka je offline (nepripojený) Milka

    Milka
    Tiež si myslím, že si môžete uplatniť DPH na základe daňového dokladu, faktúry, kde je uvedený dátum dodania. Splátky nie sú podmienkou, pokiaľ nebol vystavený splátkový kalendár so zvlášť vyčislenou DPH, potom by to bolo opakované plnenie.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Milka, ale s tým opakovaným plnením si dovolím nesúhlasiť. Opakované dodanie je, keď sa tovar v rovnakom množstve a za rovnakú cenu dodáva v nejakých intervaloch. U nákupu na splátky sa opakujú len platby...

    agata je offline (nepripojený) agata

    agata
    Jednoznačne DPH si uplatnite v deň nákupu, t.j. kedy Vám bol tovar dodaný a došlo k zmene vlastníckeho práva (§8)

    Milka je offline (nepripojený) Milka

    Milka
    Áno Beatka, určite to nie je opakované plnenie. Len ma to tak napadlo, keď sa tvrdí, že pokiaľ tovar nie je splatený, je majetkom dodávateľa a tie splátky. Ale to len mimochodom, DPH sa v každom prípade uplatní na základe prijatej faktúry.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Ahojte,
    mna by zaujimalo uctovanie splatkoveho predaja na strane predavajuceho.
    dlhodobu pohladavku voci kupujucemu uctovat na ucte 378?
    a co urok? je to ucet 662 Uroky alebo je to financna sluzba 668? alebo je to lsuzba 602?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.