Zavrieť

Porady

Formaty času v EXCELI

Ahojte poradaci.Vie mi niekto poradiť ako sa v EXCELI zmeni format času v bunke z 8:30 na 8,5.Bunka je naformatovana na(h.mm).Tych 8:30 je vysledok jednej bunky , do inej zase potrebujem čas vo formate 8,5.Je to vobec možne?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Formát času je len jeden a to z dvojbodkou. Tak ako to chceš Ty to asi nepojde. To budeš musieť natvrdo prepísať pretože čas sa ráta v 60-kovom formáte a ty to chceš na stovkový. Problém je potom v sčítavaní ale aj to sa dá.
    Prepísať v bunke natvrdo to asi vieš.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Ak bude v bunke C3 čas v tvare 19:45
    potom takto:
    =HOUR(C3)+ MINUTE(C3)/60+SECOND(C3)/3600

    Ak treba previesť časy nad 24 hod, potom takto:
    =(VALUE(MID(TEXT(C3;"[HHHH]:MM");1;4))+ MINUTE(C3)/60)+SECOND(C3)/3600

    P.
    Naposledy upravil PaloPa : 14.01.10 at 09:38

    TOPIP je offline (nepripojený) TOPIP

    TOPIP
    Ďakujem. Da sa to urobiť aj tak že ten čas 20:30 (H3 v tvojej tabuľke) už bude vo formate 20,5? Totiž ten čas je vysledkom vzorca "DSUMA(databaza;pole;kriteria)". Alebo nejak zapracovať Tvoj vzorec do "(DSUMA...... ).Keď sa da ,Ako?

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    TOPIP Pozri príspevok
    Ďakujem. Da sa to urobiť aj tak že ten čas 20:30 (H3 v tvojej tabuľke) už bude vo formate 20,5? Totiž ten čas je vysledkom vzorca "DSUMA(databaza;pole;kriteria)". Alebo nejak zapracovať Tvoj vzorec do "(DSUMA...... ).Keď sa da ,Ako?
    Dá, viď prílohu

    P.

    TOPIP je offline (nepripojený) TOPIP

    TOPIP
    Zatiaľ ĎAKUJEM. Skúsim to aplikovať konkretne na moju úlohu , keď si s tým nebudem vedieť poradiť ešte sa ozvem.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    jojom Pozri príspevok
    Formát času je len jeden a to z dvojbodkou. Tak ako to chceš Ty to asi nepojde. To budeš musieť natvrdo prepísať pretože čas sa ráta v 60-kovom formáte a ty to chceš na stovkový. Problém je potom v sčítavaní ale aj to sa dá.
    Prepísať v bunke natvrdo to asi vieš.
    A to som si už začal hovoriť že som mierne pokročilý v exceli

    TOPIP je offline (nepripojený) TOPIP

    TOPIP
    TOPIP Pozri príspevok
    Zatiaľ ĎAKUJEM. Skúsim to aplikovať konkretne na moju úlohu , keď si s tým nebudem vedieť poradiť ešte sa ozvem.
    Format sa mi vďaka rade Pala podarilo zmeniť. Takto som som si to predstavoval. Zaujala ma ale ešte "array funkcia".Ako by sa dala použiť v HODNOTA (ČAST(HODNOTA NA TEXT(........?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    jojom Pozri príspevok
    A to som si už začal hovoriť že som mierne pokročilý v exceli
    Nebuď smutný, teraz vďaka Palimu pokročilejší si.
    Naposledy upravil Marína : 17.01.10 at 00:02

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    TOPIP Pozri príspevok
    Format sa mi vďaka rade Pala podarilo zmeniť. Takto som som si to predstavoval. Zaujala ma ale ešte "array funkcia".Ako by sa dala použiť v HODNOTA (ČAST(HODNOTA NA TEXT(........?
    No neviem presne v akej súvislosti by sa array fn použila.

    Veľmi vhodné sú napr. na subtotály s viacerými podmienkami, viď http://www.porada.sk/1243099-post8.html
    alebo na špecialitky typu "počet medzier v aktuálnom zošite": http://pc-prog.eu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=76&p=111
    (mrkni si v helpe i fn SUMPRODUCT)

    jojom Pozri príspevok
    A to som si už začal hovoriť že som mierne pokročilý v exceli
    Tiež trpievam týmto stihomamom, zvyčajne vždy až do chvíle keď niekoho školím
    a on si to myslí tiež a jak na potvoru to ešte tak aj je :-))
    Ťažko sa to potom ukecáva

    P.

    Formaty času v EXCELI

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.