Zavrieť

Porady

Zmeny pri podávaní súhrnného výkazu po 1.1.2010

Na stránke www.drsr.sk boli dnes zverejné zmeny pri podávanáí súhrného výkazu od 01. 01. 2010

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov.../sv_1_1_10.pdf

a zároveň aj Metodický pokyn k podávaniu súhrnných výkazov podľa § 80 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...mp_sv_0110.pdf
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    tuta Pozri príspevok
    Na stránke www.drsr.sk boli dnes zverejné zmeny pri podávanáí súhrného výkazu od 01. 01. 2010

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov.../sv_1_1_10.pdf

    a zároveň aj Metodický pokyn k podávaniu súhrnných výkazov podľa § 80 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...mp_sv_0110.pdf

    Tak na základe tohto som sa dočítala, že za 4Q 2009 môžme podať súhrnný výkaz klasicky ako doposiaľ. Teda nie elektronicky.

    "<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CIva%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtm l1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><title></title><!--[if gte mso 9]><xml> <oocumentProperties> <o:Author>anna.babiakova</o:Author> <o:Version>11.9999</o:Version> </oocumentProperties> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {mso-style-next:Normálny; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; mso-layout-grid-align:none; text-autospace:none; font-size:12.0pt; font-family:Arial; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->
    Súhrnný výkaz za posledný štvrťrok r.2009 sa podáva do 25. januára 2010 na tlačive platnom podľa doterajšieho predpisu do 31.12.2009. Toto tlačivo súhrnného výkazu sa použije aj pri podávaní dodatočných súhrnných výkazov za štvrťroky, ktoré sa skončili najneskôr 31.12.2009. <o:p></o:p>
    Vydalo: Daňové riaditeľstvo SR, Banská Bystrica, <o:p></o:p>
    odbor služieb pre verejnosť, december 2009 "<o:p></o:p>
    <o:p> </o:p>


    súhlasíte prosím so mnou?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    mám pocit, že toto bolo známe....
    nezabudnúť, že riadne tlačivá DPH sú od 1.1.2010 nové a použijú sa až za obdobia roku 2010

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ekopo Pozri príspevok
    mám pocit, že toto bolo známe....
    nezabudnúť, že riadne tlačivá DPH sú od 1.1.2010 nové a použijú sa až za obdobia roku 2010
    dík za názor, len to tu lúskam a v niektorých príspevkoch jednoznačne tvrdia ľudia, že už za 4Q 2009 musíme podať elektronicky a to do 20.1.2010.... aj v dennej tlači to bolo... môj mužíček mi to doniesol... tak ma chytila panika... , tada za 4Q 2009 podávame do 25.1.2010 a klasicky....

    dík,dík....

    Zmeny pri podávaní súhrnného výkazu po 1.1.2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.