Zavrieť

Porady

Existuje sposob ako mat peniaze v banke a neplatit poplatky? :D

Dobry den,
mam 24 rokov, skoncila som VS a samozrejme, ako nie jediny vysokoskolak, si nemozem najst pracu. Som v evidencii UP a musela som si zalozit ucet v banke kvoli tomu, aby mi cez tento ucet UP mohol preplatit cast z cestovneho za pracovnymi pohovormi. Moj stav na ucete je teda minimalny, no banka si napriek tomu stahuje mesacny poplatok. Napriek tomu, ze nemam ziadny prijem a nemam narok ani na podporu, na mne banka takto nehanebne zaraba. Tak sa pytam, ci nahodou neviete, ci existuje na SR banka, ktora je solidarnejsia, ale to som asi velmi naivna... Co sa vlastne stane v pripade, ked moj zostatok na ucte bude predstavovat nulu? nadalej mi bude banka uctovat polatok, za to, ze u nich ucet mam a pride mi domov sek, ze mam u nich dlh, alebo ako? som z tohoto systemu nesmierne rozcarovana... vsade od vas chcu, aby ste si zalozili ucet a ked to spravite, prichadzate o vlastne peniaze, aj ked ste nezamestnany (nie vlastnou vinou)...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Odpovedou je mBank.
    Vedenie a všetko kolo nej zadarmo.

    A z UP sú tam veľmi rýchlo peniaze.

    justafa je offline (nepripojený) justafa

    justafa
    je ale mBank spolahliva, je nejak kryta statom, alebo? zas by som nechcela, ak si najdem pracu a bude mi tam chodit vyplata a prostriedky narastat, ze jedneho dna mBank len tak z trhu zmizne a svoje peniaze nikdy neuvidim..toho sa bojim najviac..niekde som citala, ze ked chcem v povodnej banke zrusit ucet, ze bol prijaty zakon, ze mi to musi banka umoznit bez poplatku. Je to pravda, neviete?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    justafa Pozri príspevok
    je ale mBank spolahliva áno je, je nejak kryta statom, alebo? áno polským fondom ochrany vkladov, do výšky 50 000 € s garanciou 100% zas by som nechcela, ak si najdem pracu a bude mi tam chodit vyplata a prostriedky narastat ak si nájdeš prácu, tak si môžeš potom založiť účet v banke, ktorej za to budeš platiť poplatky ak sa Ti mBank vidí nespoľahlivá, ze jedneho dna mBank len tak z trhu zmizne a svoje peniaze nikdy neuvidim..toho sa bojim najviac..niekde som citala, ze ked chcem v povodnej banke zrusit ucet, ze bol prijaty zakon, ze mi to musi banka umoznit bez poplatku. áno bez poplatku, ale musíš mať uhradené vš. záväzky, žiaden dlh voči banke, a samozrejme niektoré si pýtajú peniaze za zrušenie karty. Je to závislé od banky v kt. máš učet. Je to pravda, neviete?
    v texte

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    justafa Pozri príspevok
    je ale mBank spolahliva, je nejak kryta statom, alebo? zas by som nechcela, ak si najdem pracu a bude mi tam chodit vyplata a prostriedky narastat, ze jedneho dna mBank len tak z trhu zmizne a svoje peniaze nikdy neuvidim..toho sa bojim najviac..niekde som citala, ze ked chcem v povodnej banke zrusit ucet, ze bol prijaty zakon, ze mi to musi banka umoznit bez poplatku. Je to pravda, neviete?
    Ako bolo vyššie spomenuté jediná banka, ktorá má účet bez poplatku je mBank kde je vedenie účtu a všetko okolo zdarma....
    mBank je polska banka, a na SR podniká ako pobočka zahraničnej banky, t.j. vklady sú chránené poľským zákonom o ochrane vkladov t.j. ručia za vklady do výšky tušim 50 000 € (nie som si istý...)
    avšak ak potrebuješ účet na to aby ti tam chodili peniaze z UP poprípade výplata tak túto sumu asi ťažko dosiahnes...

    Existuje sposob ako mat peniaze v banke a neplatit poplatky? :D

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.