Zavrieť

Porady

Prosim radu,neviem ci spravna kategoria

Dobry den prajem.

Mam otazku mozno nevhodna kategoria ak ano presunte.

Uz druhy krat mi prisla faktura (prva v starom roku a druha v novom) od nejakej firmy-INFORMATIK,spol s.r.o.,nejaky register obchodu a zivnosti a vraj za pravidelnu aktualizaciu na internetovej stranke or.sk. Suma 59€ co je aj dost,prva bola tiez okolo 50€ a kazdy mesiac? Samozrejme ze som este ani jednu nezaplatil...je to vobec legalna firma?


Druha otazka: Bolo mi dorucene postou casopis DANE A UCTOVNICTVO V PRAXI,samozrejme zasa spolu aj s fakturou a suma dokonca 85€ to neviem ci za ten zdrap novin alebo za co,na FA sa pise:
Suma na predfakture zahrna predplatne casopisu,online verziu,postovne,balne a dph.Samozrejme ze som si nic neobjednaval!!!

Ja teda neviem ci tym ludom(firmam) tak hrabe v šiškach alebo ako mam tomu chapat...

Dakujem za normalnu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    XD-Design Pozri príspevok
    Dobry den prajem.

    Mam otazku mozno nevhodna kategoria ak ano presunte.

    Uz druhy krat mi prisla faktura (prva v starom roku a druha v novom) od nejakej firmy-INFORMATIK,spol s.r.o.,nejaky register obchodu a zivnosti a vraj za pravidelnu aktualizaciu na internetovej stranke or.sk. Suma 59€ co je aj dost,prva bola tiez okolo 50€ a kazdy mesiac? Samozrejme ze som este ani jednu nezaplatil... Ani neplať. je to vobec legalna firma?


    Druha otazka: Bolo mi dorucene postou casopis DANE A UCTOVNICTVO V PRAXI,samozrejme zasa spolu aj s fakturou a suma dokonca 85€ to neviem ci za ten zdrap novin alebo za co,na FA sa pise:
    Suma na predfakture zahrna predplatne casopisu,online verziu,postovne,balne a dph.Samozrejme ze som si nic neobjednaval!!! To je len na Tebe, či si ho predplatíš, alebo nie, takto oslovujú už dávno, ale tento časopis nie je zlý.
    Ja teda neviem ci tym ludom(firmam) tak hrabe v šiškach alebo ako mam tomu chapat...

    Dakujem za normalnu odpoved
    Odpovede v texte.

    XD-Design je offline (nepripojený) XD-Design

    XD-Design
    To je len na Tebe, či si ho predplatíš, alebo nie, takto oslovujú už dávno, ale tento časopis nie je zlý.

    Tomuto presne nerozumiem.

    Ved preca je nenormalne aby som ja alebo niekto iny poslal dakomu produkt bez jeho vedomia a k nemu aj fakturu resp.predfa.

    Takto sa preca pripravuju o produkty-zakazky nie? Ci si myslia ze ked poslu tovar dopredu ze im to dakto zaplati? a naco ked mam tovar zadarmo da sa povedat...


    Nepovedal som ze je zly...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    XD-Design Pozri príspevok
    To je len na Tebe, či si ho predplatíš, alebo nie, takto oslovujú už dávno, ale tento časopis nie je zlý.

    Tomuto presne nerozumiem.

    Ved preca je nenormalne aby som ja alebo niekto iny poslal dakomu produkt bez jeho vedomia a k nemu aj fakturu resp.predfa.

    Takto sa preca pripravuju o produkty-zakazky nie? Ci si myslia ze ked poslu tovar dopredu ze im to dakto zaplati? a naco ked mam tovar zadarmo da sa povedat...


    Nepovedal som ze je zly...
    To, že Ti poslali akúsi vzorku spolu s predfaktúrou je ich marketingový ťah, na ktorý získajú zákazníka, alebo nie. Je to teda ich prípadné riziko.

    XD-Design je offline (nepripojený) XD-Design

    XD-Design
    Aha,takze ak som pochopil posielaju len ukazkovy casopis...

    No ked tak pocitam cca 7€ za casopis,ved to by mi uz musel ten casak vies komplet uctovnictvo...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    XD-Design Pozri príspevok
    Aha,takze ak som pochopil posielaju len ukazkovy casopis...

    No ked tak pocitam cca 7€ za casopis,ved to by mi uz musel ten casak vies komplet uctovnictvo...
    Ale to hádam nie len jeden výtlačok, ale nejaký počet výtlačkov nie? Časopis nevedie účto, to je síce pravda, na to sme tu my ľudia- chválabohu, ale môže neznalých veľa naučiť.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    XD-Design Pozri príspevok
    Aha,takze ak som pochopil posielaju len ukazkovy casopis...

    No ked tak pocitam cca 7€ za casopis,ved to by mi uz musel ten casak vies komplet uctovnictvo...
    7 € za komplet účtovníctvo ? Za aké obdobie ? Nejako mi chýba v Tvojej odpovedi jeden z týchto vtipných

    XD-Design je offline (nepripojený) XD-Design

    XD-Design
    Tweety Pozri príspevok
    Ale to hádam nie len jeden výtlačok, ale nejaký počet výtlačkov nie? Časopis nevedie účto, to je síce pravda, na to sme tu my ľudia- chválabohu, ale môže neznalých veľa naučiť.
    FA obsahuje sumu 85€ s dph,a pise sa rocnik 1-12.

    to s tym uctovnictvom bol len ako taky zart... Ved tak drahy casopis to este svet nevidel...a par stran to ma je dost mozne ze finalna verzia bude mat este menej

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Vieš, informácie sú drahé. My ekonómovia sa vždy musíme vzdelávať, ale nie z bombastických článkov v Novom čase.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    XD-Design Pozri príspevok
    FA obsahuje sumu 85€ s dph,a pise sa rocnik 1-12.

    to s tym uctovnictvom bol len ako taky zart... Ved tak drahy casopis to este svet nevidel...a par stran to ma je dost mozne ze finalna verzia bude mat este menej
    Ale veď, ako som už písala hore, nemusíš si ho objednávať, ak Ti jeho obsah nevyhovuje, tento jeden výtlačok si odlož, máš ho zadara a tým to hasne, vydavateľ pri Tebe nepochodil, mal hold smolu.

    XD-Design je offline (nepripojený) XD-Design

    XD-Design
    OK som rad ze to nemusim zaplatit...

    Dakujem za odpovede


    EDIT: to teda ma smolu,nevidim jeden dovod platit casopis a este aj uctovnictvo

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    XD-Design Pozri príspevok
    OK som rad ze to nemusim zaplatit...

    Dakujem za odpovede
    Jasné, že nemusíš, ak si si nič neobjednal, tak nemusíš, horšie by to bolo vtedy, ak by si si už objednal a oni na základe tej tvojej obj. zaslali predfaktúru, jej platbu by už mohli vymáhať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.