Zavrieť

Porady

Obnova spolocnosti v likvidacii

Dobry den,

chcela by som poprosit o radu, tykajucu sa prevzatia spolocnosti ktora je momentalne v likvidacii, mam na mysli, prevzatie kompletnej agendy, plus novi spolocnici, novy nazov firmy, novy vklad..
viete mi niekto poradit ako mam postupovat? plus ake doklady musim dolozit?(ak by mal niekto postupovy vzor tychto tlaciv) alebo co je potrebne k tejto obnove..

Dakujem
Naposledy upravil luckkka : 16.01.10 at 19:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    NITRIX je offline (nepripojený) NITRIX

    NITRIX
    § 68 ods. 11
    11) Spoločníci alebo príslušný orgán spoločnosti môžu zrušiť svoje rozhodnutie o zrušení spoločnosti a jej vstupe do likvidácie do času, než sa začalo s rozdeľovaním likvidačného zostatku. Odo dňa nadobudnutia účinnosti tohto rozhodnutia sa skončí výkon funkcie likvidátora a likvidátor je povinný odovzdať všetky doklady o priebehu likvidácie štatutárnemu orgánu spoločnosti.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    luckkka Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som poprosit o radu, tykajucu sa prevzatia spolocnosti ktora je momentalne v likvidacii, mam na mysli, prevzatie kompletnej agendy, plus novi spolocnici, novy nazov firmy, novy vklad..
    viete mi niekto poradit ako mam postupovat? plus ake doklady musim dolozit?(ak by mal niekto postupovy vzor tychto tlaciv) alebo co je potrebne k tejto obnove..

    Dakujem
    Pokiaľ tá likvidácia bola v zmysle ObchoZ. aj zapísaná do OR, po vysporiadianí záväzkov a po správe likvidátora môže opäť fungovať. Bude tam nasledovať rozhodnutie VZ o všetkých zmenách, vrátane schválenia správy likvidátora a následné podanie do OR. Bude to trochu papierovačka, ale dá sa to.

    luckkka je offline (nepripojený) luckkka

    luckkka
    Economic Pozri príspevok
    Pokiaľ tá likvidácia bola v zmysle ObchoZ. aj zapísaná do OR, po vysporiadianí záväzkov a po správe likvidátora môže opäť fungovať. Bude tam nasledovať rozhodnutie VZ o všetkých zmenách, vrátane schválenia správy likvidátora a následné podanie do OR. Bude to trochu papierovačka, ale dá sa to.

    Ake papierovacky mate na mysli? viete mi ich blizsie specifikovat? popripade uviezt konkretne tlaciva, ktore su potrebne..

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    luckkka Pozri príspevok
    Ake papierovacky mate na mysli? viete mi ich blizsie specifikovat? popripade uviezt konkretne tlaciva, ktore su potrebne..
    Tak napríklad :

    správa likvidátora
    rozhodnutie valného zhromaždenia o pokračovaní v podnikaní + všetky ostatné zmeny v spoločnosti
    zmluvy o prevode obchodného podielu
    nové podpisové vzory
    vyhlásenie konateľa
    úplné znenie spoločenskej zmluvy, resp. zakladateľskej listiny
    no a návrh na zápis zmien do OR, pri jeho podaní na súdnom poplatku sa dá aj ušetriť 50 %
    Naposledy upravil Economic : 20.01.10 at 05:07 Dôvod: preštylizovanie

    Obnova spolocnosti v likvidacii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.