Zavrieť

Porady

Program na podpisovanie dokumentov

Dobry vecer. Vybavili sme si certifikat na podpisovanie dokumentov (faktur a dodacich listov) elektronickym podpisom, k nemu i jeden program na podpisovanie. Pretoze uz sme zakupili dalsie dva pocitace do skladu, zaujimalo by ma, ci niekto nepozna nejaky program, volne siritelny, ktory by vedel podpisovat dokumenty. Ak nie, zrejme budeme nuteny zakupit dalsie licencie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Vzhľadom k tomu, že používam Adobe Profesional, kde je možné dokumenty podpisovať elektronickým podpisom, len okrajovo som sa zaoberal "podpisovačmi", hlavne, keď som nachádzal len platené programy a vo svojich demo verziách prikladali svoje značky, do podpísaných dokumentov. Podarilo sa mi nájsť programík: http://www.pdfforge.org/. Zdá sa podľa popisu, že je Open Source, takže by mal byť na voľné použitie. Netestoval som ho, vyskúšaj a daj vedieť, či to funguje.
    Neviem ci zvladnem take nieco, aj certifikat a program nam bol instalovat technik z pocitacovaj firmy. Nie som nejaky zdatny v instalovani programov ja len tak uzivat.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Klikni na link, stiahni si program, zrejme ti ho uloží na pracovnú plochu, neviem, kde ti smeruje download, dvojklik na ikonu a postupuj podľa inštrukcií, akurát to inštalujem, ide to v slovenskom jazyku, nemal by byť problém. Už to aj mám nainštalované, nič zvláštne, nepýta si nič, čo by ťa mohlo zmýliť.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Upozorni technika, že je nutné mať nainštalovaný component .net framework 1.1, neviem, aký máš systém, ja som si ho do Visty musel nainštalovať.
    Dikes domenico.office skusame s kolegom, ako by sme podpisali fakturu. Len este malickost, ako by sme si tam dostali ten podpis. Nevieme, kde ho hladat????

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Zrejme máš certifikát uložený vo svojom PC. Uložiť sa dá cez IE...Nástroje...Obsah...Certifikáty... Osobné... tam by si mal vidieť svoj certifikát. Daj exportovať. V druhom kroku sa ťa opýta, či exportovať súkromný kľúč, daj áno, už potom nemeň nič, zadaj heslo do tvojho certifikátu a vyber si umiestnenie (ja som si v dokumentoch vytvoril zložku certifikáty) ulož na disk. V pdf Creator-e Tlačiareň...Možnosti...Formáty...PDF...Podpís anie... zafajkni podpísať súbor a vyber umiestnenie tvojho certifikátu, daj uložiť.
    Naposledy upravil domenico.office : 18.01.10 at 07:55
    Velke dik za pomoc, postupovali sme s kolegom krok za krokom a podarilo sa nam podpisat dokumenty. Este ako je to s casovou peciatkou???

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Som rád Martin, že Vám to fachá. K podpisovaným faktúram, či dodacím listom nie je nutné prikladať časovú pečiatku.
    Naposledy upravil domenico.office : 18.01.10 at 20:51

    Program na podpisovanie dokumentov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.