Zavrieť

Porady

napadnutie

Dobrý deň. Potrebujem radu,bol som na nákupe v ČR.Zaparkoval som tesne pri druhom aute. Vystúpil chlap a začal nadávať na slovákov pohádali sme sa a on mi dal zničoho nič hlavičku a zlomil mi nos.Všetko je na policii bol som aj na ošetrení.Všetko zaznamenalin aj kameri. Vie mi niekto poradiť čo mám robiť aby mu to len tak neprešlo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Podľa našich zákonov.Ak budete maródiť menej ako 6-týždňov jedná sa o priestupok.V tom prípade na to zabudnite, lebo na tom prerobíte.
    Ak budete maródovať dlhšie ako 6 týždňov .tak v tom prípade sa už jedná o trestný čin ublíženie na zdraví ( v takom prípade sa tým musí zaoberať súd),poprípade aj s trvalými následkami a môžete na súde výmáhať svoje pohľadávky a škody.V tom prípade zarobíte a chrapúňovi narobíte obrovské problémy.Ak tam budú trvalé následky tak je toz vašej strany finančne dosť zaujímavé.Dá sa z toho vytrieskať celkom zaujímavý bakšiš.Poznám podobný prípad.
    Neviem ako to presne beží možno by bolo dobré podať oznámenie na polícii za ťažké ublíženie na zdraví s vyhliadkou na trvalé následky..Som si istý že vám poradí každy právnik.A určite bude čosi vedieť aj váš obvodný lekár.Ak s ním dobre vychádzate spýtajte sa jeho.
    Naposledy upravil 220870 : 17.01.10 at 20:09

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    ťažké ublíženie na zdravý sa posudzuje, podľa našich zákonov keď je PN-ka dlhšie ako 7 dní...nie 6 týždňou...

    no a finančne zaujímavé to veľmi nebude lebo zlomený nos nie je veľmi trvalý následok, aj keď by prirástol nakrivo... kvalitu života to zadávateľovi nezhorší/nezlepší... predpokladám, že nie ste fotomodel, hlásateľ alebo iná celebrita, ktorá sa živý tým, že reprezentuje svojim vystupovaním... (iné by bolo, kebyže zranenie zníži napr. funkciu rúk nôh... alebo iných častí tela... odtrhne ladvinu...čo by Vás doživotne obmedzovalo pri doterajšom živote... nos sa zahoví a po dvoch rokoch ani nebudete vedieť, že nejaký incident bol...)
    Takto máte nárok jedine na PN-ku, trovy konania + nejaké to bolestné... milionára tento incident z Vás nespraví...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Mám skúsenosť a budte si istý ,že viem o čom píšem.Čo tak čiastočná strata čuchu?Poškodenie ciev v nose?
    Naposledy upravil 220870 : 18.01.10 at 07:00

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    áno čiastočná strata čuchu, poškodenie ciev v nose sú síce trvalý následok, ale pokiaľ tento dôsledok nemá priamy vplyv na výkon povolania (resp. iného uplatnenia), tak argumentácia aj šikovného právnika (takýto nebude lacný) bude veľmi ťažká aby obhájil požadovaný nárok... a nemusí mať istý výsledok... nakoľko nepoznáme okolnosti daného prípadu kľudne sa z toho aj vinník môže vykrútiť (že bol provokovaný, urážal ho poškodený... atď...)

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Ice dive Pozri príspevok
    áno čiastočná strata čuchu, poškodenie ciev v nose sú síce trvalý následok, ale pokiaľ tento dôsledok nemá priamy vplyv na výkon povolania (resp. iného uplatnenia), tak argumentácia aj šikovného právnika (takýto nebude lacný) bude veľmi ťažká aby obhájil požadovaný nárok... a nemusí mať istý výsledok... nakoľko nepoznáme okolnosti daného prípadu kľudne sa z toho aj vinník môže vykrútiť (že bol provokovaný, urážal ho poškodený... atď...)
    Ale aj keď nemá prípadne poškodenie čuchu vplyv na výkon povolania,ale poisťovne to berú ako trvalý následok, takže treba za tým ísť tak či tak-lebo plnenie z úrazovej poistky, tiež nieje na zahodenie...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    buchač Pozri príspevok
    V Čechách neplatia naše zákony .....či....?

    Ozaj ...

    Zlomený nos = ťažké ublíženie na zdraví ....? ....no neviem , neviem ....a maródka 6 týždňov ....už radšej nič nevravím ...
    Zlomený nos, može byť klasifikované ako ťažké ublíženie na zdraví...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ale aj keď nemá prípadne poškodenie čuchu vplyv na výkon povolania,ale poisťovne to berú ako trvalý následok, takže treba za tým ísť tak či tak-lebo plnenie z úrazovej poistky, tiež nieje na zahodenie...
    to áno plnenie bude nevieme či z úrazovej poistky (ak je dojednaná... ), poisťovne berú stratu čuchu ako trvalý následok, pravdepodobne bude musieť zaplatiť vinník nejakú náhradu škody + bolestné, avšak niekoľko tisíc EUR, ako to vidíme v amerických filmoch to určite nebude... treba pamätať aj na to, že aj trvalý následok sa vyhodnocuje minimálne až po roku...

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    Trvalý následok jej aj viditeľná jazva na tvári záleží od poisťovne. V niektorých prípadoch zlomenia nosa môže ísť aj o poškodenie mozgu, ktoré môže neskôr spôsobiť aj ochrnutie alebo iné trválé následky.

    V prvom rade si treba zistiť ako sa takýto čin klasifikuje podľa trestného zákona v ČR. Každý trestný čin (priestupok) môže byť klasifikovaný inač v krajinách EÚ.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ice dive Pozri príspevok
    áno čiastočná strata čuchu, poškodenie ciev v nose sú síce trvalý následok, ale pokiaľ tento dôsledok nemá priamy vplyv na výkon povolania (resp. iného uplatnenia), tak argumentácia aj šikovného právnika (takýto nebude lacný) bude veľmi ťažká aby obhájil požadovaný nárok... a nemusí mať istý výsledok... nakoľko nepoznáme okolnosti daného prípadu kľudne sa z toho aj vinník môže vykrútiť (že bol provokovaný, urážal ho poškodený... atď...)
    Poškodenie čuchu je je trvalé a ťažké poškodenie zdravia podobne ako poškodenie ,zraku, chuti ,sluchu,pri 100% poškodení sa nerobí rozdiel(robil som v poisťovni).Komerčné poisťovne uhrádzajú pri strate čuchu 100% poistné krytie.Akékoľvek aj malé poškodenie je hradené minimálne 0,5% z poistnej sumy.Poškodenému ďalej patrí náhrada za zníženie spoločenského uplatnenia( pri trvalom poškodení sa jedná celkovo o pomerne vysokú čiastku).Náhrada ušlej mzdy v plnej výške.Náhrada za hmotné škody ,znečistený odev a pod.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    FugAn Pozri príspevok
    Trvalý následok jej aj viditeľná jazva na tvári záleží od poisťovne. V niektorých prípadoch zlomenia nosa môže ísť aj o poškodenie mozgu, ktoré môže neskôr spôsobiť aj ochrnutie alebo iné trválé následky.

    V prvom rade si treba zistiť ako sa takýto čin klasifikuje podľa trestného zákona v ČR. Každý trestný čin (priestupok) môže byť klasifikovaný inač v krajinách EÚ.
    Jazva moc nie tuším len na tvári.To sú komerčné poisťovne.Ale tu by sa jednalo o civilný súd kde sa dá riešiť aj takéto poškodenie (jazva)v porovnaní s komerčnými poisťovňami o vyššie plnenie.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    220870 Pozri príspevok
    Poškodenie čuchu je je trvalé a ťažké poškodenie zdravia podobne ako poškodenie ,zraku, chuti ,sluchu,pri 100% poškodení sa nerobí rozdiel(robil som v poisťovni).Komerčné poisťovne uhrádzajú pri strate čuchu 100% poistné krytie.Akékoľvek aj malé poškodenie je hradené minimálne 0,5% z poistnej sumy.Poškodenému ďalej patrí náhrada za zníženie spoločenského uplatnenia( pri trvalom poškodení sa jedná celkovo o pomerne vysokú čiastku).Náhrada ušlej mzdy v plnej výške.Náhrada za hmotné škody ,znečistený odev a pod.
    beriem, že strata čuchu sa považuje za trvalý následok, avšak chcel by som sa opýtať, keď ste robili v poisťovni, tak ak môžte prezradiť koľko bolo takých prípadov, že pri zlomení nosa tak ako je to v tomto prípade (jeden úder hlavou protivníka) prišiel dotyčný trvalo o čuch? (samozrejme vieme, že každé ľudské telo je špecifické a nedá sa generalizovať, ale aj poisťovne by stanovovali sadzby poistného vyššie, ak by každá zlomenina nosu znamenala trvalú stratu čuchu... )

    Poola je offline (nepripojený) Poola

    Poola
    Zadavatel nepísal či má dojednané urazove poistenie, či poistenie pri PN? Ak ano, bývaju časovo viazané na určity "povinný" počet dni nevyhnutného liečenia úrazu alebo PNkovania , ktore musia byt v dokumentacii od lekara podchytene,aby bolo poskytnute poistne plnenie.
    Možno má poistenie trvalych nasledkov, ak by mal po tomto incidente trvale následky tak tiež po roku od doliečenia urazu si moze ziadat.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ice dive Pozri príspevok
    beriem, že strata čuchu sa považuje za trvalý následok, avšak chcel by som sa opýtať, keď ste robili v poisťovni, tak ak môžte prezradiť koľko bolo takých prípadov, že pri zlomení nosa tak ako je to v tomto prípade (jeden úder hlavou protivníka) prišiel dotyčný trvalo o čuch? (samozrejme vieme, že každé ľudské telo je špecifické a nedá sa generalizovať, ale aj poisťovne by stanovovali sadzby poistného vyššie, ak by každá zlomenina nosu znamenala trvalú stratu čuchu... )
    Uviedol som to len ako príklad.Ja som v poisťovni robil len ako agent.Ale spomínam si na jednu udalosť kde chlapčisko pri hokeji (na ulici) prišiel o predný zub.Vzťahovala sa na to poistka a bola plnená tuším 2%.Ale to závisí od podmienok dojednaných pri poistkách.Vyrazený zub (nie milečny) je trvalá ujma na zdraví, aj keď sa použije náhrada ,protéza atd
    Naposledy upravil 220870 : 18.01.10 at 14:42

    Vlado24 je offline (nepripojený) Vlado24

    Vlado24
    Dnes som bol u obvodného lekára ,takže som na pn. Poslala ma ešte na vyšetrenie ušno,nosno,krčné a odtial na rontgen.Bolo by my to jedno ,ale somnou bola manželka a 4r. syn.Takže už len preto to tak nenechám.

    ludex je offline (nepripojený) ludex

    človek,čo si užíva život. ludex
    Vlado24 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Potrebujem radu,bol som na nákupe v ČR.Zaparkoval som tesne pri druhom aute. Vystúpil chlap a začal nadávať na slovákov pohádali sme sa a on mi dal zničoho nič hlavičku a zlomil mi nos.Všetko je na policii bol som aj na ošetrení.Všetko zaznamenalin aj kameri. Vie mi niekto poradiť čo mám robiť aby mu to len tak neprešlo?
    Píšeš,že to je na polícii. To znamená,že si podal trestné oznámenie? Chytili toho chlapa,alebo to je neznámi páchatel? Pokial to bolo tr.oznámenie na neznámeho páchatela,tak je to na nič. Pokial ho chytili,je možné že to je asi pekný kvietok a to by mu nemalo len tak prejsť. Mám na mysli,že môže skončiť aj v base. To už bude záležať na klasifikovaní činu.Prinajhoršom Ta budú informovať o zastavení trestného stihania.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Vlado24 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Potrebujem radu,bol som na nákupe v ČR.Zaparkoval som tesne pri druhom aute. Vystúpil chlap a začal nadávať na slovákov pohádali sme sa a on mi dal zničoho nič hlavičku a zlomil mi nos.Všetko je na policii bol som aj na ošetrení.Všetko zaznamenalin aj kameri. Vie mi niekto poradiť čo mám robiť aby mu to len tak neprešlo?
    Nič ....dlab na to ....

    Viac minieš na nákladoch ...a prejde mu to aj tak , či tak ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Vlado24 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Potrebujem radu,bol som na nákupe v ČR.Zaparkoval som tesne pri druhom aute. Vystúpil chlap a začal nadávať na slovákov pohádali sme sa a on mi dal zničoho nič hlavičku a zlomil mi nos.Všetko je na policii bol som aj na ošetrení.Všetko zaznamenalin aj kameri. Vie mi niekto poradiť čo mám robiť aby mu to len tak neprešlo?
    220870 Pozri príspevok
    Podľa našich zákonov.Ak budete maródiť menej ako 6-týždňov jedná sa o priestupok.V tom prípade na to zabudnite, lebo na tom prerobíte.
    Ak budete maródovať dlhšie ako 6 týždňov .tak v tom prípade sa už jedná o trestný čin ublíženie na zdraví ( v takom prípade sa tým musí zaoberať súd),poprípade aj s trvalými následkami a môžete na súde výmáhať svoje pohľadávky a škody.V tom prípade zarobíte a chrapúňovi narobíte obrovské problémy.Ak tam budú trvalé následky tak je toz vašej strany finančne dosť zaujímavé.Dá sa z toho vytrieskať celkom zaujímavý bakšiš.Poznám podobný prípad.
    Neviem ako to presne beží možno by bolo dobré podať oznámenie na polícii za ťažké ublíženie na zdraví s vyhliadkou na trvalé následky..Som si istý že vám poradí každy právnik.A určite bude čosi vedieť aj váš obvodný lekár.Ak s ním dobre vychádzate spýtajte sa jeho.
    V Čechách neplatia naše zákony .....či....?

    Ozaj ...

    Zlomený nos = ťažké ublíženie na zdraví ....? ....no neviem , neviem ....a maródka 6 týždňov ....už radšej nič nevravím ...
    Naposledy upravil buchač : 17.01.10 at 20:43

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.