Zavrieť

Porady

Nesplatenie pozicky

Dobry den,
pred rokom som pozical peniaze... Mala to byt kratkodoba pozicka, na 2 mesiace. Daneho cloveka som velmi dobre nepoznal, ale surne potreboval peniaze, povedal mi vcelku vieryhodny pribeh, ktory som si vedel aj overit. Kedze mu slo hlavne o cas, potreboval peniaze v priebehu 2-3 dni, hladal rozne moznosti, aj ludi, ktorych dobre nepoznal. Za to ale navrhol vyhodny urok (pozicane peniaze mu mali priniest vacsi zisk) a podpisanie zmluvy u notara. Taktiez mame v zmluve dohodnuty urok 0,2% za kazdy den omeskania (vzhladom na kratkodoby charakter pozicky).

Pozical som mu 20 000 Sk a po 2 mesiacoch mi mal vratit 30 000 Sk. Pocas tych dvoch mesiacov som bol s nim v kontakte, vsetko vyzeralo OK. Po uplynuti 2 mesiacov mal prist za mnou a vyplatit dlh. Zacal ma vsak natahovat, necakane udalosti... Po par dnoch uz bol na ceste za mnou, avsak po jeho planovanom prichode som sa mu uz nemohol dovolat a ani on sa mi neozval. Cez facebook som zistil, ze odcestoval do zahranicia. Nevedel som preco ani na ako dlho. Napisal som mu spravu, na ktoru nereagoval. Nechcel som ist hned na sud, tak som poslal predzalobnu vyzvu na adresu jeho trvaleho bydliska (k jeho rodicom) s tym, ze mozno sa mi niekto ozve. Par dni na to sa ozval on sam, vratil sa na Slovensko. Chcel sa dohodnut na splatkovom kalendari (aj ked podla zmluvy mal vyplatit vsetko naraz). Splatil mi vsak len jednu splatku a dalej to natahoval.

Mam k tomu par otazok:
1.) Uzera - pocul som o tom zakone a teda som si precital § 235 trestneho zakona (300/2005 Z.z.)
Navrh zmluvy spravil on (viem to dokazat na zaklade prijateho mailu) a zmluvu sme podpisovali u notara. Nevidim naznak toho, ze by som zneuzival jeho tiesen, neskusenost atd. Podla informacii od neho mu pozicka mala priniest vacsi zisk ako nim navrhnuty urok. Da sa teda takto napadnut vyska uroku?
To, ze on suhlasi s dlhom (a urokom) sa da potvrdit aj tym, ze splatil cast dlhu?

2.) Zdrziavam sa v Bratislave, ale trvaly pobyt mam inde. V BA sme aj podpisovali zmluvu. Mozem s tym ist na sud v BA?

3.) Odporucate mi najst si na to pravnika?
Neviem ako su platene taketo sluzby, ani co mozem ocakavat, co tym mozem ziskat...
Usporiadat
Milos23 Milos23

Milos23 je offline (nepripojený) Milos23

buchač Pozri príspevok
Niekedy až " 9 "mm......
Mam pocit, ze na Slovensku su najucinnejsie taketo metody. Clovek pod natlakom vie rychlo najst sposob na splatenie dlhov... A taketo sluzby su casto bezplatne, vsetko hradi dlznik
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Milos23 Pozri príspevok
Mam pocit, ze na Slovensku su najucinnejsie taketo metody. Clovek pod natlakom vie rychlo najst sposob na splatenie dlhov... A taketo sluzby su casto bezplatne,vsetko hradi dlznik
A to si zasa kde nabral ....??????
0 0
Milos23 Milos23

Milos23 je offline (nepripojený) Milos23

buchač Pozri príspevok
A to si zasa kde nabral ....??????
Ak mas "spravnych" znamych... Taketo sluzby vsak zasadne nevyuzivam.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Milos23 Pozri príspevok
Ak mas "spravnych" znamych... Taketo sluzby vsak zasadne nevyuzivam.
až nakoniec stratíš nervy a navštívi ho celé bejzbolové družstvo
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať