Zavrieť

Porady

preplatená dovolenka pocas RD - ukončenie PP

Dobry den, potrebovala by som suuurne poradit, volala som aj na SP aj na ZP a nevedeli mi povedat, ze mam zavolat zajtra rano.
Zamestnankyňa je na Rodičovskej dovolenke, 31.12.2009 bol ukončený TPP / RD naďalej trvá/ a musim jej preplatit nevyčerpanú dovolenku. Neviem čo s odvodmi na ZP a SP. Sociálne poistenie je v podstate prerušené , tam odhadujem že pojde len UP a GP ale čo so zdravotným to vobec netuším. Dakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    henriettka Pozri príspevok
    Dobry den, potrebovala by som suuurne poradit, volala som aj na SP aj na ZP a nevedeli mi povedat, ze mam zavolat zajtra rano.
    Zamestnankyňa je na Rodičovskej dovolenke, 31.12.2009 bol ukončený TPP / RD naďalej trvá/ a musim jej preplatit nevyčerpanú dovolenku. Neviem čo s odvodmi na ZP a SP. Sociálne poistenie je v podstate prerušené , tam odhadujem že pojde len UP a GP ale čo so zdravotným to vobec netuším. Dakujem vopred.
    ak končí PP počas RD, t.j. celý mesiac bola čerpaná RD/prerušené poistenie v SP a preplácaš jej nevyčerpanú dovolenku, tak:
    - do SP sa neplatia žiadne odvody, ani GP, UP
    - do ZP sa platia odvody, Iba v prípade, ak by bola dovolenka preplatená až po ukončení PP, t.j. nie teraz pri ukončení PP, tak by sa neplatili odvody ani do ZP

    no a pre úplnosť, preplatenie nevyčerpanej dovolenky nemá vplyv na nárok na rodičovský príspevok, lebo nejde o príjem za vykonávanie činnosti, lebo ona celý čas čerpala RD, t.j. ona riadnu dovolenku nečerpala ani nevykonávala činnosť, z ktorej vznikol tento príjem.

    mna sa totiž toto týkalo v septembri 2009

    preplatená dovolenka pocas RD - ukončenie PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.