Zavrieť

Porady

pomoc-vytopenie susedov

Vo štvrtok sa mi podarilo vytopiť 8 susedov (praskla rúra teplej vody v stúpačke - hlavný rozvod v paneláku). Domácnosť mám poistenú a tak som bol v pohode nakoľko som si myslel, že škoda bude hradená z poisťovne. Šok nastal dnes keď som sa dozvedel od poisťovne, že prasknutá rúra (v stupačke) údajné nepatrí k bytu a preto poistné plnenie je neopodstatnené. Problémom je, že susedia poistku nemajú a tak požadujú aby som škodu uhradil ja nakoľko v mojom byte praskla rúra. Vie niekto poradiť, či stúpačkové rúry patria k bytu?
Podľa mňa áno, len to neviem právne zdôvodniť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    podľa mňa, keď rúry nepatria podľa poisťovne k bytu tak musia patriť k paneláku a ten by mal byť poistený, ako obyvateľ paneláku predsa nemôžeš byť zodpovedný že praskla vodovodná rúra v stupačke vedľa tvojho bytu, to by si musel opravu strechy platiť ten kto má dieru nad bytom. ak je panelák poistený a bude platiť poistka na rúry tak zaplatia všetci nerozdielne, a keď nie tak si vymaľuje každý sám

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    platene by to malo byt z poistky domu. stupacka je u teba ale je sucasr domu a skoda nevznikla tvojim zavinenim. spoj sa so spravcom panelaku.

    pomoc-vytopenie susedov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.