Zavrieť

Porady

Chcem zamestnat 2-5 ludi

Som zivnostnik a potrebujem zamestnat par ludi co k tomu potrebujem a ako ich mam zamestnat aby som bol ziskovy ide o sluzby .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Kajo30
    Som zivnostnik a potrebujem zamestnat par ludi co k tomu potrebujem a ako ich mam zamestnat aby som bol ziskovy ide o sluzby .
    ak máš prácu a máš zmluvy, spočítaš si príjem. A urob si kalkuláciu nákladov - materiál, mzdy a ostatné - materiál asi nebude potrebný, ked ide o služby ale určite budú aj iné výdavky okrem miezd.
    je to príliš všeobecná otázka.

    svobodova je offline (nepripojený) svobodova

    svobodova
    Ak potrebuješ vedieť, koľko Ťa zamestnanci budú stáť celkom, môžem Ti poslať tabuľku, kde si dosadíš HM a máš spočítané celkové nákl.na zamestnanca. Skús napísať konkrétnejšie .

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Môžeš si to zistiť aj tu: http://www.financnik.sk/financie.php?did=vypocet-mzdy

    Tatranka je offline (nepripojený) Tatranka

    Tatranka
    Pekný deň, hľadala som nejaké odpovede na moje otázky, ale nenašla som nič konkretne. Chcem sa spýtať:
    Som SZČO, chcem zamestnať dvoch brigádnikov: jeden je zamestnaný, druhy je nezamestnaný. Aký je postup pri nahlasovaní na SP, čo všetko musím urobiť /DoVP, .../, koľko môžu maximálne zarobiť ... atď. Som z toho úplný jeleň.
    Prosím o podrobnú odpoveď na túto tému.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Tatranka
    Pekný deň, hľadala som nejaké odpovede na moje otázky, ale nenašla som nič konkretne. Chcem sa spýtať:
    Som SZČO, chcem zamestnať dvoch brigádnikov: jeden je zamestnaný, druhy je nezamestnaný. Aký je postup pri nahlasovaní na SP, čo všetko musím urobiť /DoVP, .../, koľko môžu maximálne zarobiť ... atď. Som z toho úplný jeleň.
    Prosím o podrobnú odpoveď na túto tému.
    Obaja môžu u teba odrobiť max 300 hodín do roka. Nezamestnaný ale môže odrobiť len 64 hod. mesačne a zarobiť 3200 Sk (alebo 16 hod. a 800 Sk týždenne).
    Vypíšeš prihlášku zamestnávateľa a prihlášky FO a odnesieš ich na SP. Budeš za nich odvádzať úrazové poistenie a daň. Môžeš im ale aj dať podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov FO. Musíš byť tiež prihlásená ako zamestnávateľ na DÚ.

    Nesmú ale robiť opakujúcu sa činnosť!

    Ak chceš ešte niečo vedieť, pýtaj sa .

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    Janka6685
    Obaja môžu u teba odrobiť max 300 hodín do roka. Nezamestnaný ale môže odrobiť len 64 hod. mesačne a zarobiť 3200 Sk (alebo 16 hod. a 800 Sk týždenne).
    Vypíšeš prihlášku zamestnávateľa a prihlášky FO a odnesieš ich na SP. Budeš za nich odvádzať úrazové poistenie a daň. Môžeš im ale aj dať podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov FO. Musíš byť tiež prihlásená ako zamestnávateľ na DÚ.

    Nesmú ale robiť opakujúcu sa činnosť!

    Ak chceš ešte niečo vedieť, pýtaj sa .
    dovolím si podotknúť, že ak je jeden z nich zamestnaný, tak mu vyhlásenie môžeš dať podpísať len za predpokladu, že ho už nemá podpísané v hlavnom zamestnaní...o čom dosť pochybujem...

    AGRO je offline (nepripojený) AGRO

    AGRO
    Aj taký čo nie je evidovaný môže odrobiť len 64 hod. mesačne a zarobiť 3200,-Sk ?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    AGRO
    Aj taký čo nie je evidovaný môže odrobiť len 64 hod. mesačne a zarobiť 3200,-Sk ?
    Taký, čo nie je evidovaný ´- ak si myslela čo nie je evidovaný nezamestnaný - ten môže odrobiť max 300 hodín ročne u 1 zamestnávateľa a zarobiť môže koľko chce, teda koľko mu dajú.

    Chcem zamestnat 2-5 ludi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.