Zavrieť

Porady

STAT SA PLATCOM DPH ?

Dobrý deň!
Neviem sa rozhodnut ci sa stat platcom DPH...
Uz rok pracujem ako zivnostnik (dokoncovacie stavebne prace) s partiou 6 zivnostnikov. Doteraz sme pracovali len ako zivnostnici, no teraz prechadzame pod sro a ja mam moznost stat sa veducim partie.Lenze to pojdu vsetky vyplaty cezo mna , takze budem mat vysoky rocny obrat a budem musiet byt platcom dph. Neviem sa rozhodnut ci zobrat to miesto veduceho....
Dakujem za pomoc...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Nechápem súvislosť s.r.o. a vedúceho, ktorý možno bude platiteľ DPH ...
    Kto je spoločníkom v s.r.o ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podľa mňa je to klasický prípad zamestnávania na živnosť. "Zamestnávateľ" je s.r.o, a objedná prácu u živnostníkov, a zrejme chce to riešiť čo najjednoduchšie, preto prehnať peniaze cez jedného z nich. A potom ten jeden nech sa vysporiada s ostatnými. Preto asi ten nárast obratu.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 19.01.10 at 11:02

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    To, že sa staneš platcom DPH ani nie je taký problém. Ide hlavne o zodpovednosť, ktorú na seba prevezmeš - reklamácie, zamestnávanie, úrazy....

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    JarkaL Pozri príspevok
    To, že sa staneš platcom DPH ani nie je taký problém. Ide hlavne o zodpovednosť, ktorú na seba prevezmeš - reklamácie, zamestnávanie, úrazy....
    A tiež si treba premyslieť aj riziká, niečo sa stane, sro si u teba uplantí škody a ty ich budeš musieť uplatniť na svojich kolegov.
    Alebo ti sro nezaplatí, a ty DPH zaplatiť budeš musieť.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Mohol by žofre napísať viac, lebo toto len hádame ...
    V zadaní je, že prechádzajú na s.r.o. - množné číslo - preto sa pýtam , kto je spoločník/spoločníci ? Kto je to vedúci - aké je jeho postavenie v s.r.o. ?

    žofre je offline (nepripojený) žofre

    žofre
    nie ja nemam s sro nic spolocne asi som to zle napisal.
    to moj doterajsi veduci si zalozil sro a ja mam postupit na jeho bývalé miesto veduceho partie...
    moc tomu nerozumiem ze co to vsetko obnasa byt platcom ake povinosti a ci to ma aj nejake vyhody...

    ivka.1975 je offline (nepripojený) ivka.1975

    ivka.1975
    so spolocnostou s rucenim obmedzenym to bude pre teba vyhodnejsie, nebudes platit odvody /ak budes iba konatelom/. Ak sa zamestnas vo vlastnej sro, vysku odvodov si dokazes urcit sam, podla platu. Tvoji kolegovia ti budu vystavovat zo svojich zivnosti faktury a tieto si das do uctovnictva, budu to tvoje naklady. Ja urcite odporucam sro.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Podľa mňa je to klasický prípad zamestnávania na živnosť. "Zamestnávateľ" je s.r.o, a objedná prácu u živnostníkov, a zrejme chce to riešiť čo najjednoduchšie, preto prehnať peniaze cez jedného z nich. A potom ten jeden nech sa vysporiada s ostatnými. Preto asi ten nárast obratu.
    Najjednoduchšie je kritizovať iných, sám robiť to isté a radiť im niečo úplne INÉ.

    ivka.1975 je offline (nepripojený) ivka.1975

    ivka.1975
    Prave som si precitala, ze ty s tou sro vlastne nic nemas. Neuvazoval si vsak tiez podnikat pod sro? je to vyhodnejsie, mensie, pripadne ziadne odvody, iba do zdravotnej poistovne.
    Byt platcom DPH je pre teba vyhodou vtedy ak nakupujes tovar a ten dalej predavas. Potom totiz kupujes vsetok material o 19 % (tj. o DPH) nizsie. DPH si totiz mozes odratat. Vsetko ta stoji menej. Si tiez zaujimavejsi pre tych, ktori su tiez platcami DPH, pretoze oni to maju u teba o tych 19 % lacnejsie. Horsie to je v pripade, ak budes robit pre obycajnych ludi (nezivnostnikov) alebo pre tych, co neplatia DPH, vtedy budes pre nich drahsi, lebo na svoju cenu si musis priratad DPH 19%...zavisi to teda od toho, pre koho budes pracovat...

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Laco-monter Pozri príspevok
    Najjednoduchšie je kritizovať iných, sám robiť to isté a radiť im niečo úplne INÉ.
    To si trošku prehnal, nemyslíš? Prečítaj si viac Zoliho príspevkov a potom komentuj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.