Zavrieť

Porady

neviem ako dalej

Dobry večer v novembri 2009 som mala sud ohladom dlžnej čiastky 1.300 eura.Na pojednavanie som neprišla lebo som marodovala,čo som aj dokladovala.Pred pojednavanim som podala v podatelni papiere,že som ochotna platit mesačne 50 eura nakolko viacej nemožem.V decembri 2009 bolo dalšie pojednavanie ktoreho som sa už zučastnila,pani sudkyna prečitala aj ten papier ktory som predtym podala v podatelni.Včera som dostala rozhodnutie sudu,že do 3 dni mam vyplatit sumu 1.300eura a sudny poplatok.Lenže ja nemam tolko,a teraz neviem čo mam robit.Mam sa odvolat,ešte chcem dodat že tie 1.300 eura dlhujem sukromnej osobe.Za pomoc vam pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Posúvam.
    Snáď sa nájde niekto, kto Ti poradí ako postupovať.
    V každom prípade Ti držím

    ludex je offline (nepripojený) ludex

    človek,čo si užíva život. ludex
    GABA301 Pozri príspevok
    Dobry večer v novembri 2009 som mala sud ohladom dlžnej čiastky 1.300 eura.Na pojednavanie som neprišla lebo som marodovala,čo som aj dokladovala.Pred pojednavanim som podala v podatelni papiere,že som ochotna platit mesačne 50 eura nakolko viacej nemožem.V decembri 2009 bolo dalšie pojednavanie ktoreho som sa už zučastnila,pani sudkyna prečitala aj ten papier ktory som predtym podala v podatelni.Včera som dostala rozhodnutie sudu,že do 3 dni mam vyplatit sumu 1.300eura a sudny poplatok.Lenže ja nemam tolko,a teraz neviem čo mam robit.Mam sa odvolat,ešte chcem dodat že tie 1.300 eura dlhujem sukromnej osobe.Za pomoc vam pekne dakujem
    Ťažko radiť,velmi ťažko. Predpokladám,že tá dlžoba sa ťahá už neaký rok a dlžník stratil trpezlivosť a dal to na súd. Pokial to je tak,tak je každá rada drahá a budeš to musieť zaplatiť.Pokial to tak nie je,tak sa skús s dlžníkom dohodnúť.Ale myslím,že to už bolo.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    jedine ak by vám banka bola ochotná požičať na vyplatenie dlžoby... Súd rozhodoval o oprávnenosti požiadavky navrhovateľa, aby to mohol vymáhať exekúciou. Súd rozhoduje o návrhu, tak ako bol formulovaný.
    Okrem toho ruku na srdce... ak si od niekoho požičiate peniaze, mali by ste ich byť schopná vrátiť, tak ako ste sa dohodli... ak ste si bola vedomá, že ich nebudete schopná vrátiť dohodnutým spôsobom v dohodnutom čase, zaváňa to podvodom.
    Naposledy upravil Flinstone : 19.01.10 at 16:58

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    ja ten rozsudok právoplatný???lebo ak áno, tak jedine odvolanie...ako dôvod by som uviedol, že si sa nemohla kvôli vyjadriť k meritu veci....je však viac ako isté, že to prehráš, len tým oddiališ nevyhnutné....síce možno získaš nejaké peniaze, ale narastú ti trovy...viem, že je to hrozná predstava, mať exekútora na krku, ale aj s tým sa možno dohodneš na nejakých splátkach...určite to nerieš cez nejakú rýchlu pôžičku...sa zadlžíš ešte viac...1300 nie je tak veľa a vždy potom môžeš začať od znova...
    nie som detailista ivica sisolak
    Súhlasím so Shrekom, ale odvolanie by som nepodala, lebo by to boli ďalšie výdavky za odvolanie a nevidím to ružovo. Navrhovateľ pravdepodobne nepristúpil na dohodu a chce to mať čierne na bielom, že dlh je 1300 a po právoplatnosti ho môže vymáhať. Ja odporúčam skontaktovať navrhovateľa ešte raz a navrhnúť mu splátkový kalendár ( veď exekučný titul má už v ruke, možno sa bude dať). )Čakať na splátkový kalendár až na exekútora je blbosť, to sú zase iba ďalšie trovy navyše!!

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    čerpané z internetovej stránky

    [hore]Máte dlhy? Predajte všetko nepotrebné


    37343780

    Exekúcia je síce vážna vec, jej následky je však možné zmierniť. Dobré je, čím skôr predať všetko nepotrebné a zaplatiť čo najviac z dlžnej sumy. Snažte sa tiež zaplatiť dlžobu tak, aby ste sa vyhli sankčným úrokom. Aj keď to znie nereálne, skúste požiadať exekútora o zníženie jeho odmeny z 20 na 10 percent. Medzi ďalšie rady odborníkov patrí – vymeňte „horúcejšie“ dlhy (s kratšími lehotami a vyššími úrokmi) za menej „horúce“ (od rodiny, známych, bánk).
    Exekúcia pritom nie je jediná forma, ako od vás dlžník môže vymáhať vaše peniaze. Nahrádza ju osobný konkurz alebo oddlženie. Ak pristúpite k takýmto formám, exekúcia začína byť bezpredmetná. „Počas doby trvania konkurzného konania nie je možná exekúcia na majetok

    dlžníka,“
    tvrdí hovorca Slovenskej komory exekútorov Branislav Plško. V prípade oddlženia súd určí správcu
    konkurznej podstaty – ten predá majetok dlžníka a výnos rozdelí medzi prihlásených veriteľov. Následne súd po dohode s veriteľmi určí skúšobnú lehotu, počas ktorej dlžník platí časť príjmu veriteľom.

    Po troch rokoch súd vyhlási, že dlžník nemá žiadne dlhy. „Počas troch rokoch existencie tohto inštitútu sa podarilo oddlženie asi šiestim osobám,“ odhaduje správca konkurznej podstaty Jozef Beňo. Podmienkou oddlženia je totiž úspešné absolvovanie konkurzu – dlžník potrebuje 50-tisíc korún na zálohu na trovy konania a ďalších 5-tisíc korún na súdny poplatok. S týmto druhom vyrovnania musia podľa Beňa navyše súhlasiť veritelia. „Počas konkurzného konania si ako správca dám vypracovať analýzu účtovníctva fyzickej osoby, zaplatím dvetisíc eur, fyzická osoba nebude mať majetok na náklady konkurzu a to už je dôvod, prečo nemôže dôjsť k oddlženiu,“ upozorňuje Beňo na ďalšie úskalia tohto riešenia.

    Zákon je teda zle nastavený a takmer nie je možné jeho ustanovenia úspešne využiť. „Logicky by mal prebiehať ten proces bez konkurzu, pretože konkurz kladie na dlžníka neúmerné požiadavky a tlačí dlžníka k tomu, aby sa vyhol aj jednému, aj druhému, zatajoval príjmy aj majetok, používal cudzie účty a podobne,“ upozorňuje Beňo.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Čo ak dlžník nemá peniaze na zaplatenie dlhu?
    Ak dlžník nemá dostatok peňazí na zaplatenie dlhu, je možné dohodnúť sa na postupnom splácaní dlhu – na splátkach, prípadne pristúpiť k speňaženiu majetku, ktorý je vo vlastníctve povinného. Môže byť predaný jeho hnuteľný i nehnuteľný majetok do výšky vymáhanej pohľadávky.

    Čo keď dlžník nemá nič?
    V prípade, ak je povinný fyzickou osobu je veľmi pravdepodobné, že v budúcnosti príde k zmene jeho majetkových pomerov a exekučné konanie bude možné realizovať napríklad aj zrážkami z dôchodku. Pri právnickej osobe /napr. obchodnej spoločnosti a pod./, ktorá nemá žiadny majetok, z doterajších skúseností je málo pravdepodobné, že príde k zmene majetkových pomerov, čo znamená, že pohľadávky v týchto prípadoch sú väčšinou nevymožiteľné.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    ivica sisolak Pozri príspevok
    Súhlasím so Shrekom, ale odvolanie by som nepodala, lebo by to boli ďalšie výdavky za odvolanie a nevidím to ružovo. Navrhovateľ pravdepodobne nepristúpil na dohodu a chce to mať čierne na bielom, že dlh je 1300 a po právoplatnosti ho môže vymáhať. Ja odporúčam skontaktovať navrhovateľa ešte raz a navrhnúť mu splátkový kalendár ( veď exekučný titul má už v ruke, možno sa bude dať). )Čakať na splátkový kalendár až na exekútora je blbosť, to sú zase iba ďalšie trovy navyše!!
    Napadlo mi uznanie dlhu čo do výšky a dôvodu. Je to síce presúdne zabezpečenie záväzku, ale možno by to veriteľa presvedčilo počkať a dohodnúť sa s tebou na splátkovom kalendári...ale keď to bude hnať na exekútora, tak sa snaž čo najviac komunikovať s exekútorom, aby to bolo splatené hocakým spôsobom len nie predajom majetku....
    Melnick tiež dobre radí speňažením majetku, ale takto získané financie uhraď veriteľovi...nemiň ich zbytočne...lebo tvoja situácia nie je dobrá....
    nie som detailista ivica sisolak
    Mgr.Shrek Pozri príspevok
    Napadlo mi uznanie dlhu čo do výšky a dôvodu. Je to síce presúdne zabezpečenie záväzku, ale možno by to veriteľa presvedčilo počkať a dohodnúť sa s tebou na splátkovom kalendári...ale keď to bude hnať na exekútora, tak sa snaž čo najviac komunikovať s exekútorom, aby to bolo splatené hocakým spôsobom len nie predajom majetku....
    Melnick tiež dobre radí speňažením majetku, ale takto získané financie uhraď veriteľovi...nemiň ich zbytočne...lebo tvoja situácia nie je dobrá....
    Uznanie dlhu ich už neuspokojí, ide im o exekučný titul

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    ivica sisolak Pozri príspevok
    Uznanie dlhu ich už neuspokojí, ide im o exekučný titul
    to mi je jasné...aspoň ja ako veriteľ by som niečo také neprijal, lebo už mám rozsudok tzn. exekučný titul...ale mala by vyskúšať všetky možnosti....možno sa zadarí a vyhrabe sa z toho....

    GABA301 je offline (nepripojený) GABA301

    GABA301
    Dobry večer dakujem vam za vaše prispevky ale ja nemam ešte exekutora to je rozhodnutie sudu ale s navrhovatelkou sa neda dohodnut ona chce celu sumu a jej sestra zase nechce nič.A prave toto som aj napisala na sud čo aj pani sudkiyna čitala že som ochotna platit ale splatkovy kalendar,tak teraz neviem ....Ked to mam vyplatit do 3 dni.S navrhovatelkou som sa chcela dohodnut ešte pred rokom,ale nebavila sa zo mnou.Len sa vyhražala že to da na sud ,čo aj spravila.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    GABA301 Pozri príspevok
    Dobry večer dakujem vam za vaše prispevky ale ja nemam ešte exekutora to je rozhodnutie sudu ale s navrhovatelkou sa neda dohodnut ona chce celu sumu a jej sestra zase nechce nič.A prave toto som aj napisala na sud čo aj pani sudkiyna čitala že som ochotna platit ale splatkovy kalendar,tak teraz neviem ....Ked to mam vyplatit do 3 dni.S navrhovatelkou som sa chcela dohodnut ešte pred rokom,ale nebavila sa zo mnou.Len sa vyhražala že to da na sud ,čo aj spravila.
    a za ten rok, čo ste sa nevedeli dohodnúť, splatila ste niečo z dlžoby? Lebo ak ste sa iba dohadovali, nedivím sa že sa to riešila súdom... exekútor bude ďalší ťah.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.