Zavrieť

Porady

Windows 7 xp mod

Mám jeden problém, mám windows 7 home editon, 64 bitovú verziu na ktorom mi nefunguje účtovný program. Otázka: Keď spravím upgrade na verziu profesional, kde aktivujem xp mód v akom režime bude? 64 bitové xp alebo 32 bitové xp?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    nebol by výhodnejší upgrade účtovného software na 64 bit verziu? Pozrite si stránku výrobcu softu. Napr. Omega podporuje aj win7 32/64bit
    lebo aj downgrade má svoje chyby(licenčné podmienky win7pro):
    Právo na downgrade Vista Business, XP Pro, Tablet PC, Prox64 Editions. Časové obmedzenie 18 mesiacov po uvedení Windows 7 (April 2011) alebo vydanie Windows 7 SP (platí čo nastane skôr). Po tomto dátume je možné uplatniť downgrade na Windows XP Professional, už len cez multilicenčné programy MS (Microsoft Volume Licensing).
    Čo po vydaní servispack-u, resp po apríli budúceho roku?

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    hm, a k comu 64bit uctovnicky softver? 64bit windovsi predsa nemaju s 32bit softom ziadne problemy

    skusal si spustat ten soft v rezime kompatibility?

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    mecky Pozri príspevok
    hm, a k comu 64bit uctovnicky softver? 64bit windovsi predsa nemaju s 32bit softom ziadne problemy

    skusal si spustat ten soft v rezime kompatibility?
    v aute mi búcha statný 8 valec, ale kvôli kompaktibilite s lacnými gumami odpojím 4 valce...

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    keby to tak bolo tak nepoviem ani slovo...
    bohuzial to tak nefunguje... rozdiel vo vykone je pri tomto type software zanedbatelny aj keby je nativne 64-bitovy...
    hlavna vyhoda 64bit OS je v tom ze dokaze adresovat viac ako 4GB pamete, to iste plati aj pre software kde platili iste obmedzenia velkosti jedneho procesu

    v tomto pripade je s velkou pravdepodobnostou problem kompatibilita uctovneho software s win7, bez ohladu na to ci je 64 alebo 32bit

    Lipican je offline (nepripojený) Lipican

    Lipican
    Viem že omega je kompatibilná ale ja mám Softip packet a ten momentalne funguje len na 32 bitovom windowse 7 a samozrejme na klasicko xp. A sú tam aj iné dôvody prečo ho nechcem meniť, časové atď. Nejde mi o downgrade, mňa zaujíma, že či verzia windows profesional 7 64 bit, do ktorej sa nainštaluje Virtual PC, či emuluje xp mód v 32 bitovom alebo v 64 bitovom prostredí. Ale podla wikipedii to vyzerá, že len v 32 bitovom, čiže by som ten program určite na ňom rozbehal.

    Lipican je offline (nepripojený) Lipican

    Lipican
    veru v režime kompatibility som to neskúšal i keď ma to už napadlo keďže som tam take niečo našiel

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    tak skus mu nastavit rezim kompatibility s Win XP SP3 a zaskrtni aj spustat ako administrator

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    mecky Pozri príspevok

    ...hlavna vyhoda 64bit OS je v tom ze dokaze adresovat viac ako 4GB pamete, ...
    nechcem rýpať, ale chcel si napísať 64bit Windows... lebo OS a Win nieje to isté... pokiaľ viem tak bu boli OS ktoré nemali problém adresovať viac ako 4 GB dávno predým, než to M$ uviedol ako prevratnú novinku
    p.s. Win XP vedelo adresovať len 3GB RAM

    Lipican je offline (nepripojený) Lipican

    Lipican
    takže režim kompatibility mi najprv ukazalo ze je nekompatibilny ale program nainstalovalo s tym ze spustit nejde, vypise ze mu chýba knižnica VisualFoxPro, v tom jazyku je samotný program napísaný, takže stále je mojou záchranou len ten xp mód ak samozrejme je len 32 bit. dúfam že tam nie je napchatý 64 bit. xp mod.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    pre Flinstone: ano vedeli adresovat s pouzitim PAE, ale to dokaze aj Win v serverovych ediciach, sa to spojazdnit aj v normalnych ediciach ale standardne to nieje podporovane lebo ci uz ovladace alebo aplikacny softver musi byt napisane s ohladom na PAE

    PS: win xp adresuje 4GB pamete (2^32 -1b presne) ale celkovej v pocitaci, teda sa tam zaratava pamet vga (hlavny zrut), zvukovky, radicov atd atd.. v praxi to bezne vychadzalo na cca 3,3GB
    Naposledy upravil mecky : 19.01.10 at 22:28

    Lipican je offline (nepripojený) Lipican

    Lipican
    Mením posledné vyjadrenie, zabudol som nainštalovať najprv knižnicu vizual fox pro, preinštaloval som to ešte raz a program sa spustil ešte trochu potestujem ale myslím že to už bude v pohode

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    no ved preto, visual fox je microsoftacky vyrobok, tak som si nevedel predstavit nekompatibilitu, uz som zacal googlit ze co moze byt vo veci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.