Zavrieť

Porady

Predbežné opatrenie pre styk s deťmi.

Mame pred rozvodom, odstahovala som sa z domu, od agresivneho chlapa, aj s detmi, teda nas vyhodil z domu, odisla som k priatelovi. S manzelom sme sa dohodli na striedavej starostivosti. Ale ked deti boli pri nom, uz mi ich nechcel dat a brani styku s detmi, nakolko bol prvy sud, ktory mal pojednavat o prideleni starostlivosti o deti a zverenie deti. Prvy sud prebehol bez mojej pritomnosti, aj napriek tomu, ze som sa riadne ospravedlnila pred pojednavanim a kedze som nebola pritomna, sud zveril deti otcovi. Ja som sa odvolala, tak ze rozsudok nenadobudol pravoplatnost a aj napriek tomu mi stale manzel brani sa stretavat s detmi, zobral mensiemu telefon, aby som sa mu ani len nedovolala, dokonca zakazal moje navstevy este aj v skolke, ktoru mladci syn navstevuje. Na socialke vravia, ze nemozu nic urobit, policia to iste. Prosim vas, poradte mi, ako mam na sud napisat predbezne opatrenie, kde to mam podat a co v nom ma byt, aby sa mi to nevratilo? Chcem este dodat, ze som matka, ktora sa o tie deti stale vzorne starala. Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    oporúčala by som návštevu právnika a spolu s ním napísať návrh. Čo sa týka návštev detí v školke vzhľadom na to, že rozsudok nenadobudol pravoplatnosť nie je oprávnený ti to zakázať a následne učitelka je povinná ti vydať deti. Si ich matka a neexistuje žiadny doklad o tom, že sa s nimi nesmieš stýkať. Som prekvapená, že súd predbežne prisúdil deti otcovi, pretože na slovensku je zvykom ich prisúdiť matke. Takže tam nieco byť muselo a z tohto dôvodu by som sa zastavila za právnikom a prekonzultovala to s nim.

    smutnamatka je offline (nepripojený) smutnamatka

    smutnamatka
    Je to dost divne, ze ziadne organy s tym nevedia nic urobit, ani socialka, ani policajti. Niekolkokrat som nahlasila, ze ich ani len do skoly nedal a stale sa nic neurobilo. Pravnik to vyriesi, to urcite, tak asi za mesiac .... mozno padne nejake rozhodnutie. a dovtedy deti budu s agresorom, ktoreho sa boja. Nevies nahodou nejaky vzor na predbezne opatrenie? Pocula som,z e niekedy vedia sudy rozhodnut aj do 24 hodin. Prosim na moj mail, ak nahodou nieco mas.

    smutnamatka je offline (nepripojený) smutnamatka

    smutnamatka
    Bola som dnes na socialke, pred koluznym opatrovnikom, aj s manzelom, ktory mi nechce dat deti, dokonca sa im neviem ani len dovolat. Dala som navrh na upravu s detmi. Muz, ktory uz tohto casu zije s inou zenou vo svojej domacnosti, aj s nasimi detmi, mi povedal, ze s mojim navrhom nesuhlasi a ze mozem prist ku nim domov, ze ma este aj so svojou priatelkou zoznami a ze tak mozem byt chvilu so svojimi detmi doma .. u nich doma. ale len hodinu dve, raz dvakrat za tyzden. sud este stale nerozhodol o nicom, stale maju deti trvale bydlisko na mojej adrese, kde ja byvam bez manzela, stale mi manzel brani akykolvek kontakt s detmi a ten clovek na socialke vobec nic s tym nerobi. Poradte mi prosim, co mozem robit.

    smutnamatka je offline (nepripojený) smutnamatka

    smutnamatka
    To tu naozaj nik nevie, co sa da robit v tejto situacii? mam len cakat a pozerat sa, ako otec nici zivot svojim malym detom?

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    smutnamatka Pozri príspevok
    Ja som sa odvolala, tak ze rozsudok nenadobudol pravoplatnost a aj napriek tomu mi stale manzel brani sa stretavat s detmi, zobral mensiemu telefon, aby som sa mu ani len nedovolala, dokonca zakazal moje navstevy este aj v skolke, ktoru mladci syn navstevuje. Na socialke vravia, ze nemozu nic urobit, policia to iste.
    Ak rozsudok nenadobudol právoplatnosť a vy nie ste rozvedení, máte rovnaké rodičovské práva. Toto ale na sociálke aj na polícii vedia...

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    smutnamatka Pozri príspevok
    To tu naozaj nik nevie, co sa da robit v tejto situacii? mam len cakat a pozerat sa, ako otec nici zivot svojim malym detom?
    Smutnamatka, nečuduj sa, že tu Ti nik presne nepovie, čo máš urobiť... Píšeš, že máš právnika... ak sa zaoberá rodinným právom, tak by mal najlepšie vedieť a poradiť Ti, čo máš urobiť... Ak máš dojem, že v tejto oblasti nie je úplne "doma", alebo Tvojmu prípadu nevenuje dostatočnú pozornosť, tak si nájdi lepšieho...

    smutnamatka je offline (nepripojený) smutnamatka

    smutnamatka
    Moj pravnik zacal riesit tieto veci v pondelok, bolo v tom aj odvolanie, predbezne opatrenie, a vsetky veci, co sa len daju. Len ide o to, ze muz mi drzi deti uz tri tyzdne a nik s tym nevie nic urobit a on sa ohana nejakym ze "rozsudkom v mene republiky", ale ktory nie je pravoplatny, kedze som vyuzila stanovu lehotu na odvolanie. Ale toto jemu a dalsim nik nevie vysvetlit a deti su terorizovane a tlacene do veci, ktore nechcu roit, ale radcej urobia, aby zas neboli zbite.

    smutnamatka je offline (nepripojený) smutnamatka

    smutnamatka
    kyblik Pozri príspevok
    Ak rozsudok nenadobudol právoplatnosť a vy nie ste rozvedení, máte rovnaké rodičovské práva. Toto ale na sociálke aj na polícii vedia...

    to mas pravdu, ze vedia, dnes som tam bola a oni na mna cumeli a nic s tym neurobili a otec sa len vysmieval a aj tak povedal, ze mi deti, moje deti, neda!!!! A ani nedal.

    Predbežné opatrenie pre styk s deťmi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.