Zavrieť

Porady

Rozvod

Ahojte poraďáci. Potrebujem poradiť a dosť rýchlo,prosím. Rozvádzam sa,čo je mimochodom v mojej situácii fajn,ale som PN a sudca odročuje pojednávanie z mesiaca na mesiac.Mám zdravotné problémy ,ktoré mi ale bránia dostaviť sa na súd , súd je s týmto oboznámený,aj tak mi to prekladá z mesiaca na mesiac.Môj stav by si však vyžadoval dlhšie odročenie,čo však sudca prehliada (neviem,ale mám pocit,že i zámerne...).Čo s tým môžem robiť,aby sudca nerozhodol aj bezo mňa - mám síce právničku-z centra,ale je mladá a neskúsená....Ide hlavne o to,že sa dohadujeme kôly výživnému,ináč nás mohli rozviesť už na prvom pojednávaní ,keď som ešte bola schopná dostaviť sa na súd. Nechcem presne špecifikovať môj zdravotný stav (je to dosť osobné),ale teraz navyše mám i problémy s chrbticou a rehabilitujem. Prosím poraďte mi čo robiť,aby sudca prihliadol na môj stav a odročil to aspoň o pol roka,keď už snáď budem na tom lepšie , budem sa môcť dostaviť na súd . Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    nie som detailista ivica sisolak
    Môžeš požiadať o prerušenie konania, ale musela by si s tým súhlasiť aj druhá strana.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    http://www.vop.gov.sk/styk-s-dietatom-rodicovske-prava

    Pojednávanie sa môže odročiť len z dôležitých dôvodov, ktoré sa musia oznámiť. Žiadny všeobecne záväzný právny predpis však neustanovuje, koľkokrát môže byť pojednávanie odročené a ktoré dôvody možno považovať za dôležité. Je teda na posúdení súdu, aký dôvod bude považovať za dôležitý, a koľkokrát pojednávanie odročí. Ak predvolaná osoba svoju neúčasť na pojednávaní ospravedlní, súd posúdi včasnosť a odôvodnenosť ospravedlnenia. Bude to závisieť od konkrétneho dôvodu neúčasti a od okamihu, kedy sa účastník o dôvode, ktorý mu bráni zúčastniť sa na pojednávaní, dozvedel. Ak účastník konania včas a vážnymi okolnosťami neospravedlnil svoju neúčasť na pojednávaní, hoci naň bol riadne a včas predvolaný, môže tým mariť uplatnenie základného práva iného účastníka konania alebo tým hrubo sťažovať postup konania. Súd je oprávnený takejto osobe uložiť uznesením poriadkovú pokutu až do výšky 25 000,- Sk. Pri opakovanom hrubom sťažení postupu konania súd uloží pokutu až do výšky 50 000,- Sk. Podľa Občianskeho súdneho poriadku má súd pokračovať v konaní, aj keď sú účastníci konania nečinní. Ak sa riadne predvolaný účastník nedostaví na pojednávanie a ani z dôležitého dôvodu nepožiadal o jeho odročenie, môže súd vec prejednať v neprítomnosti takého účastníka.

    Myslím, že hodnoverná lekárska správa by mohla byť dôkazom...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.