Zavrieť

Porady

platby cez internet - ako dokladovat?

Zravim zbehlejsich, som SZCO, neplatca DPH, prevadzkujem internetovu stranku a registrujem uzivatelov za poplatok. Ako dokladovat dosle peniaze v JU (fakturou, prijmovym/vydavkovym odkladom?)? Tiez z casu na cas posielam tymto ludom odmeny za ich cinnost. Takisto neviem ako to mam dokladovat. S tymi ludmi neprichadzam do kontaktu, mozno ani nie su registrovany pod skutocnym menom a adresou, 100%-ne viem len cislo uctu.
Ak by som posielam prijmovy/vydavkovy blok, je tazko zabezpecit aby bol podpisany.
Prosim poradte.
Dik, Slavo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prijmové, výdavkove bloky sú na reálny pohyb hotovosti. Ak posielaš peniaze na účet, tak si treba viesť evidenciu účtov a všetky dostupné údaje o majiteľovi. Záleží od činnosti, ale predpokladám, že sa nejakým spôsobom zaregistrujú, takže si to treba ukladať tak, aby pre prípad potreby (kontrola) sa to dalo vytlačiť. Nejaká kartotéka v elektronickej podobe.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    isd
    Zravim zbehlejsich, som SZCO, neplatca DPH, prevadzkujem internetovu stranku a registrujem uzivatelov za poplatok. Ako dokladovat dosle peniaze v JU (fakturou, prijmovym/vydavkovym odkladom?)? Tiez z casu na cas posielam tymto ludom odmeny za ich cinnost. Takisto neviem ako to mam dokladovat. S tymi ludmi neprichadzam do kontaktu, mozno ani nie su registrovany pod skutocnym menom a adresou, 100%-ne viem len cislo uctu.
    Ak by som posielam prijmovy/vydavkovy blok, je tazko zabezpecit aby bol podpisany.Prosim poradte.Dik, Slavo.
    Ak ti chodia peniaze na účet, dokladom je výpis z účtu tvojej banky.
    Pokladničné doklady používaš len vtedy, ak peniaze fyzicky prijímaš alebo vydávaš.
    Tak ako uvádza Lida: treba viesť evidenciu. O jej forme sa rozhodni sám. Ja by som si pre seba vystavila faktúru (ktorú by som nikam neposlala), v ktorej by som uviedla všetky dostupné informácie o uskutočnení konktrétneho obchodného prípadu.
    "Odmenu za činnosť" by som vnímala ako dobropis k uskutočnenému obchodnému prípadu.

    isd je offline (nepripojený) isd

    isd
    liba2
    "Odmenu za činnosť" by som vnímala ako dobropis k uskutočnenému obchodnému prípadu.
    dik len mi prosim porad ako urobit ten dobropis, neviem co to je. Nies om uctovnik. Napr. poslem osobe XY, na ucet U, sumu S.

    Dik SLavo (isd@post.sk)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    liba2
    "Odmenu za činnosť" by som vnímala ako dobropis k uskutočnenému obchodnému prípadu.
    dobropis - no keby si si začal robiť pre svoju evidenciu tie faktúry, tak dobropis by bola tiež faktúra, ale sumy by bolo treba dať so znamienkom - (mínus)

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    isd
    Zravim zbehlejsich, som SZCO, neplatca DPH, prevadzkujem internetovu stranku a registrujem uzivatelov za poplatok. Ako dokladovat dosle peniaze v JU (fakturou, prijmovym/vydavkovym odkladom?)? Tiez z casu na cas posielam tymto ludom odmeny za ich cinnost. Takisto neviem ako to mam dokladovat. S tymi ludmi neprichadzam do kontaktu, mozno ani nie su registrovany pod skutocnym menom a adresou, 100%-ne viem len cislo uctu.
    Ak by som posielam prijmovy/vydavkovy blok, je tazko zabezpecit aby bol podpisany.
    Prosim poradte.
    Dik, Slavo.
    Odmeny za akú činnosť im posielaš???
    Môžeš to bližšie špecifikovať???
    Nerád by som bol, keby DU Ti povedal, že z týchto "odmien" si mal zraziť daň a odviesť ju správcovi dane.
    Kto sa v tom vyzná nech sa pripojí!

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    isd
    Zravim zbehlejsich, som SZCO, neplatca DPH, prevadzkujem internetovu stranku a registrujem uzivatelov za poplatok. Ako dokladovat dosle peniaze v JU (fakturou, prijmovym/vydavkovym odkladom?)? Tiez z casu na cas posielam tymto ludom odmeny za ich cinnost. Takisto neviem ako to mam dokladovat. S tymi ludmi neprichadzam do kontaktu, mozno ani nie su registrovany pod skutocnym menom a adresou, 100%-ne viem len cislo uctu.
    Ak by som posielam prijmovy/vydavkovy blok, je tazko zabezpecit aby bol podpisany.
    Prosim poradte.
    Dik, Slavo.
    tu nieje problém prídu Ti na účet tak ich máš v príjme - ale rozhodne by mala byť na ne vystavená faktúra za ktorú ti tie peniaze prišli. (a keď tomu človeku pošleš odmenu asi ju z niečoho rátaš, tak máš evidenciu, tak by som presne ako sa tu hovorilo urobila dobropis, t.j. faktúra s mínusovou sumou, čo vlastne znamená, že ty ju platíš tomu človeku a tá sa ti zasa spáruje s mínusovou položkou na bankovom výpise, keď tomu človeku zaplatíš.
    tu vidím väčší problém - ako chceš obhájiť výdaj ani nevieš komu? - alebo to chceš celé zdaňovať? - toto by som určite riešila ako prvé, lebo budú pri kontrole problémy ! - určite by som od tých ľudí požadovala nacionále, ak ide o firmu IČO...., ak ide o občanov, veru neviem či by to nemalo byť pokryté dohodou?? - čo ostatní hovoríte?

    A zrejme všetko robíš cez bankový účet v tom prípade vôbec nepoužívaš pr.pokl.doklady, len účtuješ príjmy a výdaje cez banku.
    A tu prichádzame k tej evidencii, určite by som si zaviedla aspoň jednoduchú, po partneroch od koho som koľko dostal a komu som koľko vyplatil...

    Ak máš chuť sa niečo naučiť jedna dobrá duša sem dala účtovníctvo v kocke - vinikajúce !!! preštuduj, nech si v obraze - nájdi si čo sa týka JÚ.

    http://www.porada.sk/showpost.php?p=99692&postcount=165
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    EmisaPM kde najdem to uctovnictvo v kocke prosim?
    kopretinka nevidíš ten modrý text?
    EmisaPM Prepac, nenapadlo ma ze kuchyna je ucto, este sa v tom tak velmi nevyznam, diki
      zbaliť

    platby cez internet - ako dokladovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.