Zavrieť

Porady

Môžem žiadať výživné?

Chcela by som poprosiť o radu právnikov, ak by sa mohli vyjadriť k mojej otázke. Som rozvedená, v čase nášho rozvodu bol môj manžel vo väzbe v zahraničí, dcéra bola plnoletá a syn ešte nemal 18 rokov. Na syna bolo priznané výživné 66 EUR, otec zaplatil len za jeden rok celý minulý rok neplatil, teraz sa vrátil z väzby domov(v januári 2010). Môžem riešiť neplatenie výživného súdnou cestou, prácu zatiaľ nemá. Na dcéru neprispieval 3 roky ani korunou, teraz keď sa s ním chcela dcéra dohodnúť, povedal, že nemá peniaze. Dcéra študuje v ČR na vysokej škole v prvom ročníku. Môže si dať žiadosť o výživné aj keď otec ešte nemá zamestnanie. Veľmi si ho ani nehľadá, viem, že na účte má dosť peňazí, nám hovorí, že aj tak nič nevysúdime, lebo nemá peniaze. Budem vďačná za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    skúste sa s ním v prvom rade dohodnúť... ak je to nemožné, môžte podať oznámenie na polícii pre neplnenie povinnej výživy. Tiež môžte navštíviť exekútora. Ten určite sa nebude zaujímať o jeho problémy, len o jeho peniaze. Oznámenie na polícii, resp. návrh na exekúciu môžte podať len za dieťa, ktoré nieje plnoleté. Dospelé deti musia konať vo svojom mene.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Flinstone Pozri príspevok
    skúste sa s ním v prvom rade dohodnúť... ak je to nemožné, môžte podať oznámenie na polícii pre neplnenie povinnej výživy. Tiež môžte navštíviť exekútora. Ten určite sa nebude zaujímať o jeho problémy, len o jeho peniaze. Oznámenie na polícii, resp. návrh na exekúciu môžte podať len za dieťa, ktoré nieje plnoleté. Dospelé deti musia konať vo svojom mene.

    ešte poznámka: v prípade, ak má syn už 18, nemôže toto všetko zrealizovať matka, všetky návrh, oznámenia musí podávať plnoletý syn...........
    Naposledy upravil zalobaba : 27.01.10 at 06:32 Dôvod: doplnenie

    Môžem žiadať výživné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.