Zavrieť

Porady

Dlažba, alebo laminátová podlaha?

Vážení "prerábači kúpelňoví", poprosím o Váš názor.
Prerábam bytové jadro v jednoizbovom byte, spájam WC s kúpelňou a väčšinu tu diskutovaných otázok mám vyriešenú. Riešim dilemu, chcela by som do celého bytu jeden druh laminátovej podlahy. Počula som, že je možné netradične použiť laminát aj v kúpelni (teplejší povrch ako dlažba), aj esteticky ba sa to hodilo, ale tradície sa vo mne bijú v prospech dlažby. Ďakujem za postrehy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Koncom minulého roka sme kládli do kúpelne laminátovú podlahu.Ale moc to neodporúčam.Riziká sú vysoké.Ak sa bude pravidelne na tú laminátovú podlahu dostávať voda môže ju poškodiť ,alebo môžu pod takouto podlahou rásť plesne..Na druhú stranu ľahko sa to vymení.
    Taká drobnosť.Ak tam budete dávať laminát musíte spoje lepiť ,aj na klikovej !!!!

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    Moja sestra mala drevené parkety a vydržali asi 8 rokov. ďalej neviem, lebo byt predali.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    220870 Pozri príspevok
    Koncom minulého roka sme kládli do kúpelne laminátovú podlahu.Ale moc to neodporúčam.Riziká sú vysoké.Ak sa bude pravidelne na tú laminátovú podlahu dostávať voda môže ju poškodiť ,alebo môžu pod takouto podlahou rásť plesne..Na druhú stranu ľahko sa to vymení.
    Taká drobnosť.Ak tam budete dávať laminát musíte spoje lepiť ,aj na klikovej !!!!
    inak sa voda cez tie perodrážky dostane na spoje a možete laminátku vyhodiť.Bez podlahového kúrenia je to studené,mám tiež dlažbu v kupeľni,máme pri sprcháči len malý guľatý koberček,čo celkom stačí.

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Lacny laminat na rozdiel od dreva je na dotyk studeny. Preto si do izieb ludia davaju drahsie drevene parkety.

    ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

    ErikaDP
    Skuste sa v predajniach , ktoré ponukaju laminatove podlahy opýtať na novinku: CELENIO ( pripadne zadajte tento názov v google)
    Je to kompromis medzi dlažbou a laminátovou podlahou, ktorý je vode odolný a odoláva aj rozbitiu keď na to niečo padne.
    Vyzerá to skutočne veľmi pekne, na pohľad to vyzerá ako klasická dlažba, ale pôsobí to aj na pohľad aj na pocit "mäkšie" ako dlažba. Material je také niečo ako laminátové parkety, ale má vzľad keramickej dlažby. Kladie sa to dvomi spôsobmi - aj klasický klik, ako parkety, ale dá sa to položiť aj ako dlažba a vyšpárovať. Chodí a stojí sa na tom oveľa príjemnejšie ako na dlažbe. Dá sa pod to dať podlahové kurenie. Mame to v kuchyni presne z toho dôvodu že sme chceli niečo odolnešie ako laminát, ale dlažba sa nám zdala tvrdá a studená. Sme s tým veľmi spokojní.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    ErikaDP Pozri príspevok
    Skuste sa v predajniach , ktoré ponukaju laminatove podlahy opýtať na novinku: CELENIO ( pripadne zadajte tento názov v google)
    Je to kompromis medzi dlažbou a laminátovou podlahou, ktorý je vode odolný a odoláva aj rozbitiu keď na to niečo padne.
    Vyzerá to skutočne veľmi pekne, na pohľad to vyzerá ako klasická dlažba, ale pôsobí to aj na pohľad aj na pocit "mäkšie" ako dlažba. Material je také niečo ako laminátové parkety, ale má vzľad keramickej dlažby. Kladie sa to dvomi spôsobmi - aj klasický klik, ako parkety, ale dá sa to položiť aj ako dlažba a vyšpárovať. Chodí a stojí sa na tom oveľa príjemnejšie ako na dlažbe. Dá sa pod to dať podlahové kurenie. Mame to v kuchyni presne z toho dôvodu že sme chceli niečo odolnešie ako laminát, ale dlažba sa nám zdala tvrdá a studená. Sme s tým veľmi spokojní.

    Erika dobrý typ, vyzerá to zaujímavo, prosím ťa koľko približne stojí m2 ? dík

    http://www.pmpstav.sk/haro-celenio.php?id=dekory

    ja mám niečo podobné kuchyni a na chodbe, bol to nejaký portugalský korok navrchu s plastovou upravou, je to perfektné, mám to už 15 rokov a je to stále rovnaké, každý myslí, že je to dlažba. Len som to už nikde odvtedy nevidela...
    Naposledy upravil Halli : 31.01.10 at 22:04

    ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

    ErikaDP
    Je to pomerne drahé, my sme to ale mali zabezpečované vrámci dodávky rozsiahlejšej rekonštrukcie dodavateľsky, tak presne teraz neviem koľko to bolo, ale viem že to bolo určite cez 1000Sk/1m2, ale vlastnosti a vzhľad nás presvedčili.

    Je to presne to čo je v linku na PMV Stav, objavili v predajni tejto firmy v Sneci. Nejaký technik u nich si to vraj na skušku kladol doma a skušal vzorku namočiť na dva dni do vody a vraj to tomu materialu neublížilo.
    Ale treba to vidieť "naživo", lebo obrázky na internete skresľuju, naozaj tam nevidieť ten material v celej jeho kráse - t.j. to ako pôsobí mäko a teplo, každý kto k nám príde sa nad tým pozastaví, že čo je to za dlažba? Ale ja mám z neho radosť hlavne kôli tomu že chodenie a statie na ňom je neporovnateľne príjemnejšie ako na dlažbe.
    Dá sa vybrať aj z dvoch dekorov - jeden pôsobí ako sekaný kameň, t.j. povrch je ako keby nerovný.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Ja by som volil elektricke podlahove kurenie v kupelke a dlazbu. Predsa len sa da lahko umyt a je to take sanitarnejsie, posobi cistejsie- to je samozrejma vec vkusu

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    Ako ciners, ale mna este fascinuje v kupelni podlaha z exotickeho dreva. Len je to drevo a treba sa o to starat a nestoji to najmenej

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    ErikaDP Pozri príspevok
    Je to pomerne drahé, my sme to ale mali zabezpečované vrámci dodávky rozsiahlejšej rekonštrukcie dodavateľsky, tak presne teraz neviem koľko to bolo, ale viem že to bolo určite cez 1000Sk/1m2, ale vlastnosti a vzhľad nás presvedčili.

    Je to presne to čo je v linku na PMV Stav, objavili v predajni tejto firmy v Sneci. Nejaký technik u nich si to vraj na skušku kladol doma a skušal vzorku namočiť na dva dni do vody a vraj to tomu materialu neublížilo.
    Ale treba to vidieť "naživo", lebo obrázky na internete skresľuju, naozaj tam nevidieť ten material v celej jeho kráse - t.j. to ako pôsobí mäko a teplo, každý kto k nám príde sa nad tým pozastaví, že čo je to za dlažba? Ale ja mám z neho radosť hlavne kôli tomu že chodenie a statie na ňom je neporovnateľne príjemnejšie ako na dlažbe.
    Dá sa vybrať aj z dvoch dekorov - jeden pôsobí ako sekaný kameň, t.j. povrch je ako keby nerovný.
    Ďakujem Erika, aj tá moja dlažba vtedy stála cca 420,-sk/m2, takže na tú dobu to bolo asi primerane tvojej. Keď ale vidím, že toľké roky nám slúži a to ti poviem užila si toho dosť ...a je stále pekná a super udržovateľná, tak myslím, že za tú investíciu to stálo. Potrebujem niečo podobné dať inde, tak preto ďakujem za tvoje odporúčanie.


    pre jaba...
    K zadaveteľke témy by som len toľko, že skutočne do kúpelne by som volila keramickú dlažbu, má to svoje opodstatnenie vzhľadom na vlhké prostredie a v tomto priestore sa zdržujeme len za jedným účelom a nie ako v ostatných obytných miestnostiach.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    mendo933 Pozri príspevok
    Ako ciners, ale mna este fascinuje v kupelni podlaha z exotickeho dreva. Len je to drevo a treba sa o to starat a nestoji to najmenej
    Tak to je vec vkusu, v tych modernych casopisoch s velkymi kupelkami sa mi to tiez paci, doma v nasej prtatej kupelke si to predstavit neviem

    ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

    ErikaDP
    Slavica,
    prikladam obrazky Celenia , na obr.3 je celenio v dvoch variantach na vzorkovych paneloch v obchode a vs trede je pás laminaovej podlahy - to sme fotili koli výberu, kotrá vzorka Celenia sa viac bude hodit k laminatovym parketam. Na obrezku 1 a 2 su už hotove podlahy.
    Celenio a laminat1.jpg  
    Celenio a laminat2.jpg  
    Celenio a laminat 3.jpg  
    1/1

    VTi je offline (nepripojený) VTi

    VTi
    Do malej kúpeľne patrí jednoznačne dlažba. V takejto kúpeľni je veľmi pravdepodobné, že sa voda dostane aj pod laminátovú podlahu, preto je potrebné odvetranie priestoru pod laminátovou podlahou. Ak by laminátová podlaha bola v tomto prípade správne urobená, bolo by to veľmi nákladné. Ak by laminátová podlaha nebola správne urobená, boli ba s ňou len problémy.

    jaba_ab je offline (nepripojený) jaba_ab

    večný hľadač... jaba_ab
    Ďakujem za všetky postrehy. Tiež som sa na to vyspala a potom som zvolila dlažbu vo farbe podlahy v celom byte. Aký bude konečný efekt, to ešte uvidím. Zatiaľ si držím palce.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    jaba_ab Pozri príspevok
    Ďakujem za všetky postrehy. Tiež som sa na to vyspala a potom som zvolila dlažbu vo farbe podlahy v celom byte. Aký bude konečný efekt, to ešte uvidím. Zatiaľ si držím palce.
    no fajn pre kúpeľňu to bude najlepšie riešenie

    bombulka9 je offline (nepripojený) bombulka9

    bombulka9
    a co by ste povedali na pvc podlahu, ale v hrubke a vo vzore drevenej podlahy? vcera sme boli pozerat klasicke drevene a lamino podlahy a mali aj pvc, vyzerala na nerozoznanie od drevenej, samozrejme okom laika :-) nie som velky priatel dlazby, aj na wc a do kuchyne chceme dat klasicku podlahu, len s kupelnou este spekulujeme, exotika je zasa dost draha a k tomu ta udrzba...len neviem, ake ma pvc vlastnosti, nemate s tym niekto skusenosti, lebo predavacka nam toho vela nevedela povedat...

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    bombulka9 Pozri príspevok
    a co by ste povedali na pvc podlahu, ale v hrubke a vo vzore drevenej podlahy? vcera sme boli pozerat klasicke drevene a lamino podlahy a mali aj pvc, vyzerala na nerozoznanie od drevenej, samozrejme okom laika :-) nie som velky priatel dlazby, aj na wc a do kuchyne chceme dat klasicku podlahu, len s kupelnou este spekulujeme, exotika je zasa dost draha a k tomu ta udrzba...len neviem, ake ma pvc vlastnosti, nemate s tym niekto skusenosti, lebo predavacka nam toho vela nevedela povedat...
    Ja by som skôr povedala. že treba dať dôraz na to ako sa PVC na podklad položí. V prípade, že to bude urobené dôkladne, prilepené, budú správne zapracované okraje niet dôvodu prečo to nedať aj do kúpelne.Nesmie ti jednoducho pod pvc podtekať. Tie vzory sú nádherné, sú na chôdzu mäkkšie a teplejšie. Len treba dávať veľký pozor, aby sa mechanicky nepoškodila.Čo je pri detvákoch dosť riziko A ďalší problém pračka. Aj ta najlepšia pračka ti može raz za čas pri vysokých otáčkach pochodovať a to potom neviem...miesto pre ňu asi treba riešiť osobitne.Ďalej čistiace prostriedky a dezinfekcia,také SAVO nehrozí... Keď tak nad tým rozmýšľam napadá ma čim ďalej viac dôvodov pre keramicku dlažbu

    lenya je offline (nepripojený) lenya

    lenya
    Ja tiež riešim v tomto období dilemu, čo dať do kúpelne. Objavila som podlahu od Quick-step určenú do vlhkých miestností, teda špeciálne kúpelne, je to laminátová podlaha, ktorá má voskové spoje, ktoré neprepúšťajú vodu pod podlahu, cena okolo 46 €/m2. takže zvažujem aj túto podlahu...

    sar je offline (nepripojený) sar

    sar
    Ak riesite kupelnu, je tu aj takato moznost - lepene korkove dlazdice, specialne povrchovo upravene, pre kúpelne a kuchyne, maju ich v roznych farebnych prevedeniach. Korok, okrem toho, ze je teply, je zaujimavy aj tym, ze je to material, ktory neplesnivie.

    hroch23 je offline (nepripojený) hroch23

    hroch23
    sar Pozri príspevok
    Ak riesite kupelnu, je tu aj takato moznost - lepene korkove dlazdice, specialne povrchovo upravene, pre kúpelne a kuchyne, maju ich v roznych farebnych prevedeniach. Korok, okrem toho, ze je teply, je zaujimavy aj tym, ze je to material, ktory neplesnivie.
    Tato moznost je mi blizsia jednoznacne chcem nieco teple!ale mam okolo toho viac problemov tam kde bude kupelna je drevena podlaha. nechcem ju dat prec a betonovat. rozmyslam este nato nieco tenke hodit este neviem coa tak nato polozit podlahuHm poradi niekto co s tym?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.