Zavrieť

Porady

Platba sukromnou kartou za tovar - ako uctovat?

Dobry den.
Nakupil som v zahranici tovar v prepocitanej hodnote cca 400 EUR. Avsak pri platbe kartou sa vyskytla chyba (neriesim aka pretoze aj limit aj zostatok boli vyssie ako dana suma ... ). Mojou podnikatelskou kartou sa dala urobit uhrada maximalne do vysky 300 EUR a tym padom som musel doplatit za tovar manzelkinou sukromnou kartou 100 EUR.
Faktura je vystavena na jednu sumu a su k nej pripnute 2 blocky z POS terminalu - jeden na moju kartu a druhy na mazelkinu.
Ako zauctujem celu tuto fakturu do nakladov ako nakup tovaru ked na vypise z uctu mi bude figurovat len moja platba 300 EUR a co s tou druhou platbou 100 EUR? Vediem JU a som neplatca DPH.
Dakujem velmi pekne za navrh riesenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Faktúru zapísať do záväzkov,urobiť úhradu na 300,-€ cez banku,a zvyšok interným dokladom cez pokladňu,ako doklad o úhrade priložený výpis z účtu manželky.

    marijko je offline (nepripojený) marijko

    marijko
    Prosim este o vysvetlenie ... to znamena ze do pokladne dam akoze virtualne peniaze ze vlozim ppd a pripnem k nemu manzelkin vypis a vpd uhradim zbytok sumy faktury?

    marijko je offline (nepripojený) marijko

    marijko
    ... snad este jedna otazka ... ake predkontacie pouzit?
    Pri virtualnom vklade hotovosti do pokladne ... neviem
    Pri virtualnom vybere z pokladne za ucelom uhrady faktury dat predkontaciu NAKUP TOVARU ...? Asi ano ... .

    Chcem aby to bolo v sulade s danami a aby daniari nahodou nevytkli nieco pri kontrole.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Vklad do pokladne-príjem neovpl.základ dane-dotácia-vklad SZČO
    Úhrada faktúry-výber z pokladne-platba za tovar

    marijko je offline (nepripojený) marijko

    marijko
    Cize spravil som to tak, prijem do pokladne - vystaveny PPD (pripojeny vypiz z uctu manzelky), vydaj z pokladne - vystaveny VPD - ciatocna uhrada faktury.

    Zauctovanie - prijem do pokladne (uvery dotacie, vklady, dary - nezdanitelny prijem), vydaj z pokladne (nakup tovaru - odpocitatelny vydaj).

    Teraz vsak vystvaa otazka, ked budem posielat manzelke z podnikatelskeho uctu na jej ucet tu ciastku ktoru zaplatila svojou kartou - ako zauctovat? Ako osobnu spotrebu? Alebo ostatne neodcitatelne naklady?

    Nebolo treba pouzit priebezne polozky? dal som priamo do pokladne a zaroven vyber z pokladne.

    Dakujem

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Vrátenú platbu z BÚ zaúčtuješ ako výdaj neovpl.daň.zákl.-osobna spotreba.
    Nie je nutné účtovať cez priebež.položky,pretože nanastal pohyb z pokladne na BÚ,účtovný prípad prebehol cez pokladňu.

    Platba sukromnou kartou za tovar - ako uctovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.