Zavrieť

Porady

ako ochranit peniaze pred inflaciou?

Ospravedlnujem sa mozno som tuto otazku zaradil zle ale bohuzial som tu novy a vazne som nevedel kam tuto otazku zaradit pretoze financie tu nie su.
Mam vacsi obnos penazi momentalne na viacerych uctoch v troch bankach . Nie som zrovna expert cez financie ale ak vezmem do uvahu priemernu mieru inflacie 3-4 percenta rocne a dohvie kolko to bude tento rok tak som sa zhrozil ze kolko penazi by som rocne stracal. Takze ak ma niekto nejaky napad ako minimalizovat straty sposobene inflaciou tak sem s tym. Chcel by som ale rady od normalnych smrtelnikov co tuto temu uz vo svojom zivote riesili a nie od financnych poradcov s ktorymi mam zle skusenosti a sam som absolvoval takmer dvojmesacne skolenie na nieco take v minulosti. Ide mi o ochranu penazi pred inflaciou a co najmensie riziko.
Usporiadat
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

V prvej rade ťa tu vítam Genesis.SVK a nemaj strach, zavesil si to tu správne.
Sú tu samí účtovníci a ekonómovia, ale si jeden z prvých tu na porade, čo má obavu o financie.

Tak že aj ja som zvedavý, čo budú radiť, ak si dal podmienku, že odborné finančné bludy neberieš.
0 0
Trip Trip

Trip je offline (nepripojený) Trip

Straty minimalizujes tak, ze :
1. peniaze spotrebujes :-)
2. peniaze investujes.

V prvom pripade Ta teda inflacie v buducnosti netrapi...:-)

V druhom pripade - dal si otazku na ktoru podla mna neexistuje exaktna odpoved, kedze to je otazka ekonomicka a ekonomia je velmi neexaktna veda. Ak by sa na tvoju otazku dalo jednoznacne odpovedat, tak by to tak robil kazdy, resp. velka vacsina investorov a ostatne investicne aktiva by s prepacenim utreli hubu.
Ak sa budeme bavit v rovine teorie, tak tam ekonomicka teoria hovori, ze v zasade najlepsia investicia, ktora ta ochrani pred inflaciou je investicia do nehnutelnosti (v tomto som si nie uplne 100% isty, ale da sa to overit, co sa mi ale teraz nechce, a nie je to podstatne pre to, co chcem mojim prispevkom povedat)- je to vsak iba teoria, zalezi do akej nehnutelnosti investujes (pozemok, dom,...) a kedy investujes, kde sa nehnutelnost nachadza, aky je sucasny dopyt, ponuka atd... No a tieto premenne v podstate funguju v kazdom investicnom aktive okrem cashu - ci sa jedna o zlato, iny drahy kov, akcie, atd...

A preto vznikla profesia financneho (investicneho) poradcu, ktory sa v tejto neexaktnej oblasti moze pred svojimi klientami tvarit, ze je majster sveta vo financiach, napriek tomu ze ked sa ho spytas ze co je to casova hodnota penazi tak len vypuli oci. (cest vynimkam)
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jar88 Pozri príspevok
V prvej rade ťa tu vítam Genesis.SVK a nemaj strach, zavesil si to tu správne.
Sú tu samí účtovníci a ekonómovia, ale si jeden z prvých tu na porade, čo má obavu o financie.

Tak že aj ja som zvedavý, čo budú radiť, ak si dal podmienku, že odborné finančné bludy neberieš.
... a ja čakám, a čakám, a Ty nič. Uznávam Tvoju odbornosť v témach o pozemkoch, a takmer bez výhrad akceptujem Tvoje stanoviská. Prečo si nevyšiel s radou, že investícia do pozemkov a umeleckých diel je pravdepodobne najstabilnejšia? Alebo tomu neveríš? Tvoje vízie v oblasti investovania s pozemkami sú nad moje očakávania. S tým "E" si ma priam dostal.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Spravnejšie by bolo pýtať sa ako najlepšie zhodnotiť svoje peniaze.

Lebo správnu odpoveď nasleduje,len po položení správnej otázky.

Na Tvoju otázku Ako ochrániť peniaze pred infláciou možno jednoznačne odpovedať: NIJAKO .

Inflácia tu vždy bola a bude, rovnako ako sa nedá ovplyvniť či zastaviť odparovanie prchavej látky tak sa nedajú ani peniaze ochrániť pred infláciou.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Minúť ich.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Pre Danilu, misomiso a Laca-montera,
Pravdepodobne ste prehliadli zadanie Genesis.SVK v ktorom spomína väčšiu sumu peňazí a infláciu 3 až 4 %. Na inflácii má stratu z ktorej sa zhrozil.

Už len z tohoto je možné usúdiť, že sa nejedná o 7-8.000 €. Určite je zamestnaný a bežný plat ľudí, ktorý už nepotrebujú kupovať byt, dom, auto a trebárz aj nábytok je najmenej 900 až 1.500 €/mes. Pre týchto ľudí mesačná strata v sume 20 až 30 € mesačne je nepostrehnuteľná.

Tak že, ak má byť Genesis.SVK zhrozený zo straty na peniazoch z titulu inflácie, musí sa jednať aspoň o postrehnuteľnú sumu. K tomu je na zváženie, či je to 5 násobok, alebo 10 násobok tridsiatich eur.

Možno Genesis.SVK tiež vie, že aj 30.000 € niečo znamená, rovnako ako J&T banka. Možno vie že aj tri krát 30.000 € niečo znamená a možno vie že sú hodné aj viac, ako 4% úroku ročne. J&T to vedia, ale vám to na nos nezavesia.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misomiso Pozri príspevok
Minúť ich.
Kde by si chcel minúť napríklad 100 tisíc euro a nebyť na tom stratový.?!
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Danila Pozri príspevok
... a ja čakám, a čakám, a Ty nič. Uznávam Tvoju odbornosť v témach o pozemkoch, a takmer bez výhrad akceptujem Tvoje stanoviská. Prečo si nevyšiel s radou, že investícia do pozemkov a umeleckých diel je pravdepodobne najstabilnejšia? Alebo tomu neveríš? Tvoje vízie v oblasti investovania s pozemkami sú nad moje očakávania. S tým "E" si ma priam dostal.
Danila kde si prišla na umelecké diela v súvislosti so mnou. Nepoplietla si si ma s duveskom ? On má reklamu na predaj dielo. Ja nie.

Za druhé. čo ťa dostalo na tom "E"?.... Vieš že len "E" je možné zameniť aj z Dunajskej stredy do Tatier. ???
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jar88 Pozri príspevok
Pre Danilu, misomiso a Laca-montera,
Pravdepodobne ste prehliadli zadanie Genesis.SVK v ktorom spomína väčšiu sumu peňazí a infláciu 3 až 4 %. Na inflácii má stratu z ktorej sa zhrozil.

Už len z tohoto je možné usúdiť, že sa nejedná o 7-8.000 €. Určite je zamestnaný a bežný plat ľudí, ktorý už nepotrebujú kupovať byt, dom, auto a trebárz aj nábytok je najmenej 900 až 1.500 €/mes. Pre týchto ľudí mesačná strata v sume 20 až 30 € mesačne je nepostrehnuteľná.

Tak že, ak má byť Genesis.SVK zhrozený zo straty na peniazoch z titulu inflácie, musí sa jednať aspoň o postrehnuteľnú sumu. K tomu je na zváženie, či je to 5 násobok, alebo 10 násobok tridsiatich eur.

Možno Genesis.SVK tiež vie, že aj 30.000 € niečo znamená, rovnako ako J&T banka. Možno vie že aj tri krát 30.000 € niečo znamená a možno vie že sú hodné aj viac, ako 4% úroku ročne. J&T to vedia, ale vám to na nos nezavesia.
Ničím si ma neprekvapil. Ničím. Ja o voze, Ty ako vždy - o koze. Ja ako osoba by som na Poradu určite nezavesila problém, ako zhodnotiť moje peniaze. A ako osoba, aj keď ekonóm, absolvent neexaktnej vedy, mám dosť starostí zveľaďovať svoje financie, pozemky a nehnuteľnosti, takže nech by som poradila čokoľvek zadávateľovi témy, nebolo by to nič nové pod slnkom. Tak, ako nič nové pod slnkom sa v tejto téme neobjaví. Vieš to rovnako, ako to viem ja. Ale aspoň sme si v nedeľu pokecali.....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Danila Pozri príspevok
Ničím si ma neprekvapil. Ničím. Ja o voze, Ty ako vždy - o koze. Ja ako osoba by som na Poradu určite nezavesila problém, ako zhodnotiť moje peniaze. A ako osoba, aj keď ekonóm, absolvent neexaktnej vedy, mám dosť starostí zveľaďovať svoje financie, pozemky a nehnuteľnosti, takže nech by som poradila čokoľvek zadávateľovi témy, nebolo by to nič nové pod slnkom. Tak, ako nič nové pod slnkom sa v tejto téme neobjaví. Vieš to rovnako, ako to viem ja. Ale aspoň sme si v nedeľu pokecali.....
Danilka, máš pravdu a ani netušíš akú. Práve to, že ty, ako absolvent máš dosť starostí sama so svojim a aj tak si neporadíš.
Nič nové pod slnkom a tak ti nezostáva nič iné, ako zmieriť sa s osudom. Čo už k tomu dodať.

Ja sem žiadnu radu nezavesím. Hlavne pozemky nie.!
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

jar88 Pozri príspevok
Pre Danilu, misomiso a Laca-montera,
Pravdepodobne ste prehliadli zadanie Genesis.SVK v ktorom spomína väčšiu sumu peňazí a infláciu 3 až 4 %. Na inflácii má stratu z ktorej sa zhrozil.

Už len z tohoto je možné usúdiť, že sa nejedná o 7-8.000 €. Určite je zamestnaný a bežný plat ľudí, ktorý už nepotrebujú kupovať byt, dom, auto a trebárz aj nábytok je najmenej 900 až 1.500 €/mes. Pre týchto ľudí mesačná strata v sume 20 až 30 € mesačne je nepostrehnuteľná.

Tak že, ak má byť Genesis.SVK zhrozený zo straty na peniazoch z titulu inflácie, musí sa jednať aspoň o postrehnuteľnú sumu. K tomu je na zváženie, či je to 5 násobok, alebo 10 násobok tridsiatich eur.

Možno Genesis.SVK tiež vie, že aj 30.000 € niečo znamená, rovnako ako J&T banka. Možno vie že aj tri krát 30.000 € niečo znamená a možno vie že sú hodné aj viac, ako 4% úroku ročne. J&T to vedia, ale vám to na nos nezavesia.
Tak keď už nepotrebuje kupovať byt, dom, chatu ani auto ani nábytok,ani chodiť na dovolenky, potom zostaáva už len charita.

A len tak mimochodom kde platia zamestnancom 900 až 1 500 € za mesiac ?

Pošuškaj .
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

možno v J&T
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Kto prišiel s tým platom 900 - 1500€ a sumou 30000€? zadávateľ témy?

Nezáväzných a chytrých rád tu je neúrekom naposledy som čítal jeden návrh na "dobrú investíciu" v "Srandičkách" TO JE BOMBA KŠEFT

Už aby som prijal toho lokaja čo mi bude tie peniaze za rady rátať, veď aj účtovník nerobí zadarmo ale aspoň podľa CUP nie? súhlas prosím Ťa so mnou Danila, už som dávno nedostal pochvalu!!!!!!

nič v zlom ale treba si pýtať rady, ak to preoseješ možno sa nejaká nájde
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

jar88 Pozri príspevok
Kde by si chcel minúť napríklad 100 tisíc euro a nebyť na tom stratový.?!
Aky stratovy? Pri minani penazi nemozes byt nikdy ani stratovy, ani ziskovy. Jednoducho sa pozries na Island, do Japonska a do Argentiny, potom mozno do Jemenu, alebo do Tibetu. Ostanu ti spomienky, nic viac. Toto je minanie penazi.

Alebo ak si kupis za sto litrov obraz, ktory sa to paci. Jednoducho sa nestaras o to, ci ma tu hodnotu, alebo nie, a za kolko ho budes moct predat o styri roky. Kupis si ho preto, ze ho chces mat na stene.

Toto je minanie penazi, nemyl si to s investovanim.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Peniaze pred infláciou neochrániš. Ale môžeš tieto starosti presunúť na niekoho iného. Pošlem ti číslo svojho účtu?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
Tak keď už nepotrebuje kupovať byt, dom, chatu ani auto ani nábytok,ani chodiť na dovolenky, potom zostaáva už len charita.

A len tak mimochodom kde platia zamestnancom 900 až 1 500 € za mesiac ?

Pošuškaj .
....dôchodok mám väčší ......
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Pre Danilu, misomiso a Laca-montera,
Pravdepodobne ste prehliadli zadanie Genesis.SVK v ktorom spomína väčšiu sumu peňazí a infláciu 3 až 4 %. Na inflácii má stratu z ktorej sa zhrozil.

Už len z tohoto je možné usúdiť, že sa nejedná o 7-8.000 €. Určite je zamestnaný a bežný plat ľudí, ktorý už nepotrebujú kupovať byt, dom, auto a trebárz aj nábytok je najmenej 900 až 1.500 €/mes. Pre týchto ľudí mesačná strata v sume 20 až 30 € mesačne je nepostrehnuteľná.

Tak že, ak má byť Genesis.SVK zhrozený zo straty na peniazoch z titulu inflácie, musí sa jednať aspoň o postrehnuteľnú sumu. K tomu je na zváženie, či je to 5 násobok, alebo 10 násobok tridsiatich eur.

Možno Genesis.SVK tiež vie, že aj 30.000 € niečo znamená, rovnako ako J&T banka. Možno vie že aj tri krát 30.000 € niečo znamená a možno vie že sú hodné aj viac, ako 4% úroku ročne. J&T to vedia, ale vám to na nos nezavesia.
....čo je to väčšia suma peňazí..???

7 - 8.000 ,- € ???

Pre niekoho na kávu a cigarety ...

Pre niekoho nepredstaviteľný sen , toľko lóve ani pohromade nevidel ...

A len tak na okraj ...

Inflácia ročná 3 - 4 %....ale žiadna banka ani toľko nedá na úrokoch za rok ....

A aby bol nejaký člen zaujímavý pre hocakú banku , o iných vkladoch by sme sa asi museli baviť ....nie o pár šušňoch ...že 7 - 8.000,- €.....či ......?
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

Vacsiou sumou penazi som myslel taku sumu pri ktorej pri rocnej inflacii 4 percenta rocne za dva roky by som za stratu mohol kupit nove auto dajme tomu fabiu alebo oktavku. Ked som zakladal tuto temu necakal som ze dostanem jednoduchu odpoved zas taky optimista nie som viem ze zhodnocovanie penazi nie je lahka zalezitost (to be more accurate aj ochrana pred inflaciou je zhodnocovanie) jednoducho bol to len pokus ci sa nahodou nedozviem nieco uzitocne. Co sa tyka umeleckych diel to ja urcite ee ... no je pravda ze nieco s tym robit musim bo je zbytocne mat taku velku financnu rezervu. Keby nahodou este niekoho nieco napadlo tak dajte vediet. Zatial dik za odozvy
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

"Hneď si mal napísať že pracuješ pre J&T, a nie nás to tu nechať hádať.koľko máš províziu? "
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Genesis.SVK Pozri príspevok
Vacsiou sumou penazi som myslel taku sumu pri ktorej pri rocnej inflacii 4 percenta rocne za dva roky by som za stratu mohol kupit nove auto dajme tomu fabiu alebo oktavku. Ked som zakladal tuto temu necakal som ze dostanem jednoduchu odpoved zas taky optimista nie som viem ze zhodnocovanie penazi nie je lahka zalezitost (to be more accurate aj ochrana pred inflaciou je zhodnocovanie) jednoducho bol to len pokus ci sa nahodou nedozviem nieco uzitocne. Co sa tyka umeleckych diel to ja urcite ee ... no je pravda ze nieco s tym robit musim bo je zbytocne mat taku velku financnu rezervu. Keby nahodou este niekoho nieco napadlo tak dajte vediet. Zatial dik za odozvy
Pre mňa zhodnotenie mojich peńazí je to,že som časť z nich investoval do kupy náradia,strojov a nástrojov,ktoré používam pri svojej práci-živnosti ktorou zarábam ďalšie peniaze.
Tiež na kúpu auta aby som sa mohol za tou prácou prepravovať.
Najlepšie zhodnotenie mojich peńazí by bola kúpa nehnuteĺnosti,kde by som si zriadil prevádzku na podnikanie pre seba aj pre manželku aby sme nemuseli platiť nejakému nenažrancovi nájom.
Ale zatiaľ toĺko peńazí nemám.
To je moja predstava ako zhodnotiť peniaze.
Jednoducho ich investovať tam,kde prinesú ďalšie peniaze , ale nie o 10 rokov,nie o rok ale hneď na ďalší mesiac.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať